ایران سرزمین تاریخ مهد و هنر

تمدن شناسی ایران باستان (مدنیت ها 0 تمدنهای و آیین های تدفین - قبور و ادیان باستان - اسلام و ایران و...
منوي اصلي
صفحه اصلي
پروفايل مدير
عناوين وبلاگ
آرشيو وبلاگ
پست الكترونيكي

درباره وبلاگ
تاریخ و آینده و گذشته عبرت ابدی برای مردمان است. قبل ز هر سخنی و کلامی ورود شما را به این وبلاگ خیر مقدم عرض می نمائیم .این وبلاگ با هدف کمک رسانی به عموم هموطنان عزیز جهت راهنمایی و آشنایی هرچه بیشتر دوستان با علوم تاریخی و باستانی کشورمان ایجاد گردیده است.امید است که بتوانیم با کمک شما دوستان این راه را با تلاش هر چه تمام تر به سر منزل مقصود برسانیم.
آرشيو
مرداد 1394
تير 1394
بهمن 1393
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهريور 1393
مرداد 1393
تير 1393
خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
فروردين 1392
نويسندگان
علی
کد هاي جاوا


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1106
بازدید دیروز : 3747
بازدید هفته : 10670
بازدید ماه : 18347
بازدید کل : 1450641
تعداد مطالب : 70
تعداد نظرات : 199
تعداد آنلاین : 4

Alternative content


تله ها در دفینه یابی  <-PostCategory-> 

تله ها و موانع پخش شدنی در هوا:

در این قسمت به برخی مکانیسم تله ها در دفینه ها اشاره می کنیم.

برخی از تله ها نیز با استفاده از ترکیب پودر زرنیخ ( آرسنیک) به قطع برای طلا و نقره بوده و همچنین این پودر را در کف غار می ریختند حتی زمانی که فرد با پای خود از انجا رد شده و گرد و غبار زرنیخ در هوا پخش شده و چشم و بینی با دست فرد را از کار افتاده و یا روی گنج پاشیده می شد و فردی که طلا را در دستش می گرفت بعد از مدت کوتاهی از دنیا می رفت. خیلی ها با بنده تماس گرفته اند که فلان کس بعد از فلان روز وقتی به دفینه رسید از دنیا رفت این حتما اون مکان طلسم دارد و فلان . بنده با بررسی ادله های علمی به این مساله پی برده ایم که ان کاوشگران به تله های سمی که ذکر شده اند برخورد کرده اند. پس بسیار مواظب باشید

زرنیخ در یونانی arsenikon و در لاتین arsenikon که به معنی زرنیخ زرد (yellow orpiment) (شایعترین سنگ معدن مونوکلینیک آرسنیک سولفید به فرمول As2S3) که با صفت مرد یا نرینه شناخته می شود.( در زمان های قدیم اعتقاد داشتند فلزات دارای جنسیت هستند.) در عربی الزرنیخ نامیده می شود که بر گرفته از نام فارسی orpiment به معنای زر،زرین یا زرگون است.

                       

اژه آرسنیک تقریبا به مترادف کلمه سم تبدیل شده است. قدیمی ترین مورد استفاده از آرسنیک به عنوان سم به سال 55 میلادی بازمیگردد. در فرانسه ی قرن هفده، آرسنیک سفید (As2O3) به نام "گرد میراث بری" شناخته می شد.علت استفاده وسیع از این ماده به عنوان سم بازمیگردد به برخی خصوصیات آن، چون فراوان ودردسترس بودن، قیمت ارزان و این حقیقت که As2O3ترکیبی بی بو و بی مزه است. درقرن نوزدهم و پس از کشف شدن روش های مطمئن در تشخیص آرسنیک، استفاده از آن به عنوان سم به نحو چشم گیری کاهش یافت.

بزودی تمامی مکانیسم تله ها و انواع موانع و همچنین راه حل های خنثی سازی را در کتاب ذکر خواهیم کرد.


+ نوشته شده در پنج شنبه 25 تير 1394برچسب:تله ها و طلسمات گنج یابی - موانع و تله ها در دفینه یابی - تله ها در گنج یابی - اسرار نظامی تله های گنج ها - the treasure traps -dafine tuzagi - تله ها و موانع در گنج یابی -تله های سمی و مکانیکی گنج ها - تله های قلب - تله های اهرمی - الدفین و الدفائن - traps of gol and treasure,ساعت 16:25 توسط علی |
نشانه لاک پشت در دفینه گذاری  <-PostCategory-> 

نشانه لاکپشت:

 

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی ایرانیان عزیز و با قبولی طاعات و عبادات

به علت دیر آپ شدن پوزش میطلبیم بعلت نقص فنی ایجاد شده چندین ماه در سرور بلاگفا که هنوز هم بطور کامل حل نشده است نتوانتسیم مطالب جدید بگذاریم و به سوالات شما پاسخ بدهیم . کما اینکه مقداری از مطالب هم بعلت سرور یک سال قبل بلاکفا حذف شده است که انشا ا.... بنده و همکاران به زودی این مشکلات را مرتفع خواهیم ساخت .

در این قسمت راجع به نشانه تکمیلی لاکپشت که دوستان تقاضا کرده بودند مطالبی ارائه خواهد شد کما اینکه دوستانی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر داشته باشند می توانند با مراجعه به کتب منتشر شده گروه دفاین به سوالات خود پی ببرند.

لاکپشت نماد آب ؛ ماه ؛ زمین ؛ مادر ؛ آغاز آفرینش؛ باروری و بی مرگی  و نگه دارنده آسمان است. در ایران باستان نقش لاکپشت را در نقاشی های روی سفالینه و نقش پیکره های کوچک آویز بکار می برده اند.

علامت لاك پشت نشان خزانه است.اگر از شکل لاک پشت به عنوان علامت گنج استفاده شده باشد در اینگونه موارد در زير سر يا زير لاكپشت یا در جهت نگاه آن بطور حتم یک تونل , دالان یا  غاري نهان یا دهانه کوچک یا هر مسیری که طولانی باشد وجود دارد.در آوردن بارش بسيار مشكل است و هزينه سنگيني در بر دارد.قطعا از ساروج استفاده شده است

اما ترسیم لاکپشت نسبت به دیگر نشانه ها کمی سخت بود. لاکپشتها عمدتا  مورد استفاده فاتحان اسپانیایی بودند که به عنوان کاروان بزرگ خود با آنها سفر می کردند. علامت لاکپشت اغلب از یک سری سنگ و صخره ساخته شده است و گاهی اوقات چنین در مقیاس بزرگی طراحی می شدند که تمامیت خود را از بالای تپه در نزدیکی نشان می داد.

علامت لاک پشت نشانه خزانه بوده و در آوردن بار آن بسیار مشکل می باشد و هزینه سنگین و طاقت فرسایی در برخواهد داشت.مطمین باشید که از ساروج و سنگ استفاده شده است و شما باید تجهیزات ایمنی همراه داشته باشید.

در لاکپشت بیشتر دم و سر آن به عنوان شاخص در تعیین جهت و وضعیت آن مورد استفاده واقع می شود. اما اغلب مسیر سر لاکپشت بعنوان جهت خوانده می شد ؛ اما مقیاس جهت یک بخش بزرگی در خواندن مسیر نیز بود.اگر پا به بدن نزدیک باشد کاوشگر باید آهسته قدم هایش را بردارد و آن را معنی کند. اگر جفت پای حیوان در یک سمت بود به عنوان سمت چپ یا راست باید در نظر گفته شود ( بسته به نوع رمزگشایی متفاوت است). شاخص های دیگر این است که اگر دم از سر بزرگ باشد باید کاوشگر به سمت دم ادامه دهد.اگر سر بزرگ باشد باید در جهت دید لاکپشت قدم برداشته شودو سر کشیده و دراز شده به خطر و تله اشاره می کند.

گاهی اوقات نیز برخی از علامتها در پشت لاکپشت طراحی شده و قرار می گرفتند که بیشتر "موقعیت" و "جهت مسیر" را نشان می دادند. به عنوان مثال وجود یک دایره در لاک لاکپشت به معنی وجود یک چاه یا یک سنگ گرد مانند در مسیر دید حیوان می باشد.علامت ضربدر به معنی وجود دفینه در لاک یا دقیقا در زیر خود سنگ می باشد یا حتی می تواند اشکال الماس مانندی کشیده شود که به معنی تعداد قدم هایی است که باید برداشته شود. برای نمونه 5 الماس به معنی 5 قدم از نماد لاکپشت برای رسیدن به دفینه استفاده می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب میراث زرین و اسرار نسخه ها مراجعه کنید


+ نوشته شده در سه شنبه 16 تير 1394برچسب:نشانه لاکپشت , دانلود کتاب پکیج میراث زرین , دانلود کتاب اسرار نشانه ها , دانلود کتاب اسرار نسخه ها , دانلود و فروش کتاب نمادها و نشانه ها , دانلود کتاب چشم طلایی , کتاب ترکیه گنج یابی , کتاب گنج نامه , کتاب فرید باقری , کتاب ولی صفری , گنج نامه وزیری , کتاب فک الرموز گنج ها , دانلو کتاب مفتاح طلاسم کنوز , دانلود کتاب افلاک نم , دنلود کتاب گنج یابی و نشانه ها ؛ دانلود کتاب پکیج دفینه یابی , دانلود کتاب جوغن نامه , اسرار رموزات جوغن ها خفته , دانلود کتاب رمزنامه گنج ور , دانلود بولتن جوغن ه ؛ دانلود کتاب گنج نامه ,ساعت 2:5 توسط علی |
افلاک نما , اولین کتاب کشف اصالت اشیای عتیقه و گنج ها  <-PostCategory-> 

 رمزگشای و اموزش هویت و اصالت اشیای عتیقه و باستانی  همراه با روشهای قدمت گذاری اشیا تاریخی و ....

 این کتاب نایاب در دو جلد به شرح ذیل می باشد:

 

جلد اول :سالیابی, روشهای تاریخ گذاری اشیا باستانی و شیوه های لایه نگاری بصورت کاملا علمی و عملی

قانون اساسی در مورد میراث فرهنگی-معیار ارزش گذاری آثار و اشیا قدیم و جدید-تاریخچه طلا-روش های ساخت و شکل گیری نشانه و آثار-روش حفر و کنده کاری با سنگ چخماق-روش نشانه ها از طریق مواد شیشه ای و جیوه-روش کنده کاری با ابزار های تیز-روش نشانه سازی به وسیله آتش-روش نشانه با استفاده از آب-روش برجسته سازی یا نقر-روش نشانه ها از طریق مواد آلی-شکل گیری نشانه های موزاییکی-روش جادوی نشانه ها-تراشیدن و خراطی سنگها-لایه نگاری و شیوه های تعیین قدمت لایه های زیر خاک-شاخصه های تاریخ گذاری اشیا تاریخی (گاه نگاری)

 

 جلد دوم: کاملترین و جامع ترین شیوه ها و تکنیک های شناخت , اصول کارشناسی کشف اصالت و تعیین هویت تقلبی یا اصل بودن اشیا باستانی و تاریخی

چگونه سکه های اصل را از جعل تشخیص بدهیم-روش ریخته گری-ریخته گری موم-ریخته گری قالب پلاستیکی-روش ماشین کاری الکتریکی-روش شکل دهی-روش قالب ضربه ای-نحوه کشف سکه های تاریخی تقلبی-کارشناسی اصالت مجسمه ها و ریتون های سفالی-فلز شناسی-روش ساخت مجسمه های مفرغی و برنزی-روشهای کشف اصالت مجسمه های فلزی و سفالی-کارشناسی اکسیر و جیوه قرمز-روش کشف عطارد سرخ-کارشناسی مهرهای باستانی-قیمت مهرهای سنگی-روشهای متداول و مرسوم کلاهبرداری شیادان-کارشناسی نسخه و سندهای گنج-اطلاعات مربوط به نقشه های گنج واقعی-انواع دفینه گذاری در سندها-کاسه های جادویی-شناخت و کارشناسی اصالت اشیای عتیقه و مفرغی-پودر طلا چیست؟-سفال ها-راه های شناخت طلا-کارشناسی کتاب و نسخه های خطی-هنر مرمت نسخه های خطی-کارشناسی سنگ های قیمتی-خواص سنگ های شفابخش و گرانبها-کارشناسی اصالت الماس تقلبی از اصلی

 

جهت سفارش این کتاب بسیار نایاب با شماره زیر تماس حاصل نمایید

 


+ نوشته شده در سه شنبه 16 تير 1394برچسب:روش کشف عتیقه تقلبی و جعلی با اصلی - گنج نامه نسخه گنج - قانون اساسی در مورد میراث فرهنگی-معیار ارزش گذاری آثار و اشیا قدیم و جدید-تاریخچه طلا-روش های ساخت و شکل گیری نشانه و آثار-روش حفر و کنده کاری با سنگ چخماق-روش نشانه ها از طریق مواد شیشه ای و جیوه-روش کنده کاری با ابزار های تیز-روش نشانه سازی به وسیله آتش-روش نشانه با استفاده از آب-روش برجسته سازی یا نقر-روش نشانه ها از طریق مواد آلی-شکل گیری نشانه های موزاییکی-روش جادوی نشانه ها-تراشیدن و خراطی سنگها-لایه نگاری و شیوه های تعیین قدمت لایه های زیر خاک-شاخصه های تاریخ گذاری اشیا تاریخی (گاه نگاری) -چگونه سکه های اصل را از جعل تشخیص بدهیم-روش ریخته گری-ریخته گری موم-ریخته گری قالب پلاستیکی-روش ماشین کاری الکتریکی-روش شکل دهی-روش قالب ضربه ای-نحوه کشف سکه های تاریخی تقلبی-کارشناسی اصالت مجسمه ها و ریتون های سفالی-فلز شناسی-روش ساخت مجسمه های مفرغی و برنزی-روشهای کشف اصالت مجسمه های فلزی و سفالی-کارشناسی اکسیر و جیوه قرمز-روش کشف عطارد سرخ-کارشناسی مهرهای باستانی-قیمت مهرهای سنگی-روشهای متداول و مرسوم کلاهبرداری شیادان-کارشناسی نسخه و سندهای گنج-اطلاعات مربوط به نقشه های گنج واقعی-انواع دفینه گذاری در سندها-کاسه های جادویی-شناخت و کارشناسی اصالت اشیای عتیقه و مفرغی-پودر طلا چیست؟-سفال ها-راه های شناخت طلا-کارشناسی کتاب و نسخه های خطی-هنر مرمت نسخه های خطی-کارشناسی سنگ های قیمتی-خواص سنگ های شفابخش و گرانبها-کارشناسی اصالت الماس تقلبی از اصلی-جیوه قرمز -عطارد قرمز -سکه های تقلبی گنج ینه ها ولی صفری مجسمه زیر خاکی سکه های زیرخاکی نسخه و سند گنج دفینه گنجینه کارشناسی نسخه کتاب خطی سند خطی دست نویس- کتیبه زیر خاکی - مجسمه مفرغی سفالی مفرق گنج ها - کارشناس میراث فرهنگی - کارشناسی اشیای عتیقه و زیر خاکی , دفینه و گنج , تله و طلسمات , علائم و آثار نشانه های گنجینه ؛ فلزیاب طلا یاب -روشهای تاریخ و قدمت گذاری اجناس عتیقه زیر خاکی -ولی صفری - علی عزیزیان - کارشناس سنگ قیمتی گوهر , الماس , فرید باقری , روشهای کلاهبرداری گنج ها و عتیقه کارشناسی جیوه قرمز, مرکوری , مهر سنگی عتیقه , گنج نامه و سند نامه وزیری و شاهی ,ساعت 1:54 توسط علی |
کتاب مفتاح طلاسم کنوز 2 .......بزودی  <-PostCategory-> 

جلد دوم کتاب مفتاح طلاسم کنوز

فقط 510 هزار تومان و تخفیف 10 درصدی برای خریداران کتاب اول 


+ نوشته شده در شنبه 25 بهمن 1393برچسب:دانلود کتاب مفتاح طلاسم کنوز , مفتاح طلاسم کنوز 2 نسخه دوم , دانلود کتاب طلسم نامه گنج ها , مفتاح گنج ها , مفتاح طلسمات گنج ها کنوز , دانلود کتاب میراث زرین دانلود کتاب جوغن نامه , دانلود کتاب اسرار نسخه ها , دانلود کتاب گنج نامه , دانلود کتاب مفتاح طلاسم فک الرموز گنج , دانلود کتاب چشم طلایی , دانلود کتاب اسرار نمادها و نشانه ها , ولی صفری گروه باستانی دفاین, ,ساعت 1:49 توسط علی |
کتاب جامع رمزگشای نسخه های گنج و دفینه  <-PostCategory-> 

کتاب رمزگشای جامع الاقلام و الخطوط و نسخه های گنج( برای اولین بار در خاور میانه )

بار دیگر مفتخریم برای اولین بار در ایران و حتی خاور میانه جامع ترین و شامل ترین رمزگشای خطوط و قلم های رمزی که کامل ترین و بزرگترین رمزگشای تمامی خطوط  وقلم های تمامی تمدن ها , زبان ها , ادیان و ملل بویژه رمزگشای نسخه های گنج و دفینه و طلسمات است را در این سایت ارائه می نماییم.

این کتاب آموزشی 730 صفحه یعنی مشتمل بر بیش از  1350 نوع قلم و خط بودهو  بنده با گرد آوری شبانه روزی برگ برگ این کتاب از منابع خطی و کهن بالای چندین هزار جلد کتاب و با تحمل سختی های شبانه روز (بقول اصطلاح امروزی ها پدرمون دراومده !!!) توانستم این مجموعه را پدید بیاورم .این کتاب از تمامی منابع و اسناد کهن و قدیمی که در قاره آسیا و خاورمیانه بوده تهیه و گرد آوری شده است و بزرگترین و اولین رمزگشای خطوط رمزی در سرتاسر ایران و حتی خاور میانه می باشد و شما با داشتن این کتاب بسیار بسیار نایاب دیگر به هیچ منبع و ماخذ و رمزگشایی نیاز نخواهید داشت.

بنده برای گردآوری و تهیه این مجموعه سالیان سال مرارت و زحمت کشیده ام و آخر سر هم بحول وقوه الهی توانستم این مجموعه را تمام و کمال کامل کرده و از تمامی منابع موجود که در اختیار داشته ام و با کمک اساتید از سایر منابع سایر کشورهای دیگر نیز بهره ببرم و این مجموعه نایاب گرانسنگ را تهیه نمایم.

در این کتاب تمامی قلم ها , خطوط که به زبان هر پیامبر , ادیان , تمدن ها و اقوام مختلف که به زبان ها و خطوط رمزی تحریر یا صحبت می کرده اند امده است رمزگشای ان داخل این کتاب آماده بوده و شما با داشتن این مجموعه برای رمزگشایی اسناد و نسخه های رمزی به هیچ رمزگشای دیگر محتاج نخواهید بود.

نمونه ای از قلم هایی که در این کتاب ذکر گردیده به شرح ذیل می باشد :

قلم های طلسمات ( سیمیا ) - انواع و اقسام نقلم شجری و سروی - قلم صولیانی - یونانی - کاهنی -قلم اسرار - سامی - صینی - هندی -برهمی - یعقوبی -مشجر - رومی - افرنجی - ارمنی -مصری - فنیقی - کوفی - قلم روحانیات - اسرار خوارزمی - خزری - قبطی - قرونیوش - لزاوشیوش-لارشوش-قمی - قلم اوفاق - احجار هرمس -لابلبوس - مسندات قدیم - فهلوی - یالینوس - افلاطونی , انواع قلم های مورد استفاده در نسخه های گنج و طلسمات و...

این مجموعه گرانسنگ برای محققین ایران دوست , نسخه و اسناد شناسان ,کتابداران و موزه شناسان ,  کارشناسان کتب خطی و اسناد و همچنین رمزگشایان نسخه های گنج و دفینه و نسخه های طلسم و کلکسیونداران موزه و کتب پیشنهاد می گردد.

قیمت این مجموعه گرانسنگ فقط 2 میلیون تومان می باشد.

 


+ نوشته شده در چهار شنبه 15 بهمن 1393برچسب:رمزگشای نسخه های گنج خطوط و قلم رمزی , خط شجری مشجر رمزگشای خط شجری یونانی نسخه دفینهقلم های طلسمات ( سیمیا ) - انواع و اقسام نقلم شجری و سروی - قلم صولیانی - یونانی - کاهنی -قلم اسرار - سامی - صینی - هندی -برهمی - یعقوبی -مشجر - رومی - افرنجی - ارمنی -مصری - فنیقی - کوفی - قلم روحانیات - اسرار خوارزمی - خزری - قبطی - قرونیوش - لزاوشیوش-لارشوش-قمی - قلم اوفاق - احجار هرمس -لابلبوس - مسندات قدیم - فهلوی - یالینوس - افلاطونی , انواع قلم های مورد استفاده در نسخه های گنج و طلسمات و,,, ,ساعت 2:28 توسط علی |
توجه..........توجه  <-PostCategory-> 

توجه! توجه! توجه!

 

 

 

متاسفانه عده ای سودجووحرام خور ومغرض بانیت های سوء اقدام به کپی وحذف برخی صفحات ودستکاری در مطالب کتب باستان شناسی گروه دفاین نموده اندوباقیمت بالاترازکتاب اصلی  به فروش می رسانندکه دراینجا اعلام می کنیم که:

 

اولا: اینکارحرام است ومولف این کتاب ازخرید یا فروش نسخه های کپی ودستکاری شده راضی نیست.یادتان باشدکه خداوندازحق خودمی گذردولی ازحق الناس نمی گذرد!!!

 

 

 

ثانیا: باتوجه به اینکه مطالب راعمدا دستکاری کرده اند وتغییربرخی دستورات آن باعث ضرروزیان به خواننده می گرددبنابراین اعلام می کنیم که مسئولیت هرگونه ضررناشی ازکتاب دستکاری شده به عهده فروشندگان وخریداران آن می باشدوهیچگونه مسئولیتی متوجه مولف این کتاب نیست!!!

 

 

 

ثالثا: باتوجه به حذف شماره تماس بامولف درکتابهای کپی اعلام می داریم که مولف هیچگونه پاسخ وراهنمایی دررابطه باکتابهای افستی وکپی،به خوانندگان ارائه نمی دهد و هیچگونه سوال رایگانی و کد اشتراکی و پاسخ دهی صورت نخواهد گرفت وبدلیل نارضایتی مولف اذن واجازه معنوی برای اعمال کتابهای افستی وکپی صادرنمی شود!!!

 

پس خوب دقت کنید تا کتاب افستی وکپی ودستکاری شده نخرید!!!

 

 

 

((ضمنادرهمینجااعلام می داریم که هیچگونه نمایندگی فروش درتهران وشهرستانهاجهت فروش کتاب نداریم وتنهااین کتاب فقط ازطریق همین سایت عرضه می شودوهرنسخه دیگرغیرازنسخه اصلی ،کاملاتحریف ودستکاری شده می باشدومسئولیتی ازاین بابت متوجه ما نیست!!!))

 

*********************************************

کلیه کتابها و مجموعه های اصل و مرجع منتشر شده گنج ها و دفینه یابی گروه دفاین:

 

با ما تماس بگیرید سفارش کتاب مورد علاقه خود را بدهید و هزینه  کتاب را دم منزل به پستچی تحویل بدهید

( هزینه پستی هم برای سرتاسر ایران رایگان است)

(به همین سادگی و بدون اتلاف هزینه و وقت)

 

خرید و فروش کتب خطی , قدیمی , دست نویس چاپ سنگی , سربی و ....

در کلیه علوم و فنون قدیمه

 

 

کتاب گرانسنگ و نایاب جلد دوم مفتاح طلاسم کنوز ( طلسم نامه 2 )

" رمزگشای کامل و جامع طلسمات دفینه ها , سرمه ها , موکلان و محافظان گنجینه و .... "

 

قیمت : 510 هزار تومان

کتاب بسیار نایاب فک الرموز گنج 

(رمزگشای نسخه های گنج و آموزش شیوه گنجینه گذاری قبل و بعد از اسلام)

(اصل نسخه های گنج همراه با رمزگشایی و تصویر کروکی گنج)

قیمت : فروخته نمی شود

 

      

 

     کتاب میراث زرین

    (اولین مجموعه رمزگشای رموزات و اسرار نظامی گنج ها )

 قیمت : 510 هزار تومان

 

 

 

کتاب اسرار کاسه های خفته (کاسه نامه)

(اولین رمزگشای جامع بیش از 415 نوع جوغن و کاسه در انواع اشکال مختلف )

قیمت : 560 هزار تومان

 

 

 

کتاب اسرار نسخه ها

(رمزگشای انواع نشانه ها و علایم و مقبره ها   و....)

 قیمت :1700000 تومان

 

 

 

کتاب مفتاح طلاسم کنوز (طلسم نامه 3 کتاب در یک کتاب)

رمزگشای ,کشف مکان گنج, خنثی سازی انواع تله ها و طلسمات گنج و....

 قیمت :410 هزار تومان

 

 

کتاب گنج نامه (تازه ترین کتاب منتشر شده  دو جلد در یک کتاب)

نسخه گنج 1300 ساله کلیه پادشاهان دوره اسلام و شیوه های دفینه گذاری آنها

قیمت : فروخته نمی شود.

 

 

توجه : اصل کتابهای منبع را از خودمان بخواهید و در صورت تهیه چند کتاب از تخفیف ویژه ما برخوردار خواهید بود و تا 10 مورد بصورت رایگان موارد و سوالات شما را کارشناسی و رمزگشایی خواهیم کرد.

 

 برای دانستن بشتر از مطالب و محتوای کتاب در زیر هر کتاب روی گزینه " توضیحات " کلید کنید

 

فروش دستگاه های فلزیاب , معدن یاب و طلایاب با شرایط ویژه و تست زیر خاک در حضور شما :

این دستگاه ها انتخاب شده از بین بیش از 100 دستگاه حرفه ای فلزیاب بوده که تحت هر شرایطی تست و آزمایش شده اند وهمچنین همه محصولات این شرکت با تست در زمین (خاک) تحویل مشتری میگردد و همچنین همه ی دستگاه ها دارای حذف ذرات بوده که میتوان گفت 90% کاوشگران با ذرات و مواد معدنی داخل لایه های خاک مشکل دارند .

ما به شما مقایسه کیفیت ، کارایی و قیمت محصولات این شرکت و دیگر شرکت ها را پیشنهاد می کنیم .

 

پیام شرکت  به هموطنان عزیز:

 

شرکت ما از محدود شرکت هایی است که در زمینه فلزیاب به صورت واقعی  متراژ قید شده در قرارداد را در زیر خاک تست و تحویل مشتری می دهد . مواظب شرکت ها و اشخاص حیله گر و طمع کار باشید که با حرف های دروغ و پوچ سر اشخاص زیادی را کلاه می گذارند.
 
ما نمی گوییم از محصولات شرکت ما خریداری کنید... از هر شرکت و شخصی که خریداری می کنید چه دست ساز ، شرکتی و یا خارجی دستگاه را از هر نظر کیفیت ، کارایی ،  قیمت و تست زیر خاک " واقــعـــی " با محصولات شرکت ما مقایسه کنید.
 
پس از هر شرکتی که محصولات بهتری و با کیفیت دارد خریداری کنید . ما از هیچ  شرکتی و شخصی نمی ترسیم و پشت سر هیچ شرکتی حرف نمی زنیم . لذا از  اشخاص که علیه این شرکت تبلیغات می کنند می گوییم اگر توان ساخت یا فروش دستگاه را دارند فقط با تست متراژ بالای 3 متر در زیر خاک به صورت واقعی دستگاه را تحویل مشتری بدهید.

 

دستگاه های خوب باید دارای مشخصات زیر باشد:

- عمق نفوذ حداقل 3 متر داشته باشد.
 

2- نشانگر متراژ داشته باشد.

3- سبک و کم حجم باشد.

4-
فلریاب خوب باید تغییر فرکانس داشته باشد. برخی از همکاران محترم تاکید می کنند باید فرکانس پایین باشند ولی درست نیست!؟ زیرا در جاهایی که خاک نرم دارد برای عمق زنی بیشتر فلزیاب باید فرکانس بالا باشد و در جاهایی مانند سخره ، ساروج باید فرکانس دستگاه کم باشد تا امواج از مانع راحت عبور کنند.

5- تفکیک حداقل 50% داشته باشد.

6- حذف ذرات ذاشته باشد.

7- از دستگاه هایی که قیمت بالای 20 میلیون دارند دوری کنید .

8- دستگاهی خریداری کنید که امتحان خود را پس داده مانند PI - VLF و ...

9- تصویری بودن دستگاه ربطی به عملکرد و عمق زنی دستگاه ندارد.

8- برای آموزش دستگاه حداقل 1 ماه وقت بگذارید.

9- متراژ های بالای 7 متر برای جنس تازه را باور نکنید !!

10- بعضی از شرکت ها از قضیه گاز طلا سوء استفاده کرده و میگویند متراژ فلزیاب برای جنس کهنه 5 برابر می شود باور نکنید !! حداکثر 2 برابر می شود.برای دانلود کاتالوگ محصولات و اطلاعات بیشتر  روی تصویر زیر کلیکی کنید

دانلود کاتالوگ 
 
ولی صفری

  09383204068
  


 
دقت داشته باشید که شماره تماس موجود در کاتالوگ تغییر پیدا کرده ؛ با شماره جدید 09383204068 تماس حاصل نمایید 
 

تست زیر خاک در حضور شما :
 


در این روش که یکی از بهترین روش های تست میباشد می توان یک تست را 10 -100 بار انجام داد طوری که می توان فلز را جا به جا کرده یا لوپ را جا به جا کرده و تست کرد.

 

نحوه خرید و شرایط فروش دستگاه :

*** دستگاههای این شرکت بصورت سفارشی ساخته میشود ***
 
1- عزیزانی که در محدوده آذربایجان غربی , شرقی , تهران و اردبیل هستند میتوانند به صورت حضوری خریداری نمایند.

2- کسانی که در استان های دیگر هستند میتوانند با واریز بیعانه و پس از آماده شدن دستگاه در محل حضور یافته و بعد از تست مابقی مبلغ را تحویل داده و دستگاه را تحویل بگیرند.

3- کسانی که نمیتوانند حضوری خریداری کنند میتوانند نصف مبلغ را به حساب شرکت واریز نموده و پس از آماده شدن دستگاه شرکت دستگاه را به آدرس ارسال میکند اما برای تست دستگاه فقط میتوانند در حالت آنالوگ دستگاه را تست کنند و پس از تست دستگاه مابقی مبلغ را واریز کرده تا شرکت رمز قسمت دیجیتال را به اپراتور ارسال کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


+ نوشته شده در چهار شنبه 15 بهمن 1393برچسب:کتاب گنج یابی دانلود اسرار نسخه ها دانلود کتاب میراث زرین شرکت کینگ الکترونیک - دستگاه ماهواره ای - دستگاه گنج یاب طلایاب فلزیاب ردیاب جیوه ای ردیاب نقطه زن ماهواره ای - شیر محمدی - دستگاه گنج یاب دست ساز دانلود چشم طلایی جوغان نامه گنج ها و - کتاب گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه وزیری - گنج نامه 4 مهر وزیری - گنج نامه تیمور لنگ - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی عتیقه های ایران گنج باستان سایت دفاین ایران سرزمین باستان دانلود اسرار نشانه اسرار نظامی اسرار نسخه ها جوغان جوقن سنگ کاسه دفینه باطل کردن طلسم گنج گنج نامه شیخ بهایی,ساعت 1:50 توسط علی |
شیوه دفینه یهودیان  <-PostCategory-> 

شیوه دفینه گذاری دفینه های یهودیان:

با سلام مجدد ...بعد از مدت مدیدی بعضی از مشکلات و گرفتاری هایی که داشتیم خدا را شکر تاحدودی سر و سامان داده و انشا.... از این به بعد در خدمت شما خواهیم بود.

متاسفانه اغلب سایت های باستان شناسی د دفینه یابی  که در ایران شروع به سرکیسه کردن مردم کرده اند و فعالیت می کنند شروع به ترویج علائم و نشانه های رومانی , ترکیه  و... که از کتابهای عربی و ترکیه و لاتینی ترجمه شده است می کنند و در نهایت منجر به تخریب سنگ نگاره ها می شوند و شما را به وادی گمراهی و سراب می برند بسیار مواظب باشید....

ما در همین جا اعلام می کنیم تمامی مطالبی که در این سایت و در کتب منتشره گروه دفائن ارائه شده است برای کشور و تمدن ایران باستان بوده و از شما هم خواهشمندیم که در مواجهه با چنین افرار و وبسایت هایی آگاه بوده و پول خودتان را به دور نریزید.


حال به آموزش نوع دفینه گذاری یهودیان (کلیمی ها ) می پردازیم :

تجارب بیشتری که در دفینه ها و نشانه های یهودی وجود دارد را در این قسمت برایتان بازگو میکنیم و این خلاصه تجارب شخصی بوده و بر هر احدی لازم می باشد که این مورد را در صفحه 358 کتاب اسرار نسخه ها ( گنج نامه زرین ) مشاهده می کنیم ....حال به شرح این روش می پردازیم.

1- دفینه یهودی در عمق بسیار زیاد قرار دارد و عمق آن از 6 متر متجاوز خواهد بود. بعد از آن به بار می رسید.

2-  یهودیان از سنگ چخماق یا احیانا سنگ کوارتز دار در ورودی غارها یاپر کردن غارها و اتاق ها از آن استفاده می کردند که این کار باعث محکم بودن می شود...این سنگ ها و صخر ها در عمل بعضی از فلزیاب و طلایاب ها اختلال و پارازیت ایجاد می کردند زیرا قوی بود.

3-   غار یهودی گرانبها و دفینه دار اغلب بطور کامل با سنگ چخماق بزرگ و گاهی اوقات با سنگهایی که وزن آن بیش از یک تن بود پر یا پلمپ می شد.

4-   یهودیان دو سرداب درست می کردند یکی برای گمراهی که حاوی تله بود و دوم که شما را بسوی هدف میبرد و اما آن هم خطرناک بوده و تله ای در سقف کار گذاشته شده است و آن سنگ بزرگی است که اطرافش سنگ کوچکی بوده و به مجرد حفر برای تنظیف سرداب از بالا به پایین می افتد....خیلی مواظب باشید

5- طلای یهودی مرصود (تله و طلسم دار ) بود....رصد آن قوی و از نشانه های مخصوص که به این مورد اشاره می کند  سنگ نگاره ( چشم ) است و در هر حالی حصار دائمی لازم و ضروری است.

6-   قبل از وصول به هدف و دفینه شما طبقه ای از صخره و سنگهای مثلثی شکل خواهید دید که موضعش در روی کروکی نشان داد شده است.

7-رسیدن به دفینه یهودی محتاج صبر و استقامت است....پس ما بعد از 4 سال به آن رسیدیم و به عمقی که متجاوز از 5 متر بود کاویده و به سردابی که نشانه ستاره 5 پر و ستاره داوودی که در اول سرداب بود رسیدیم اما آن با نوعی از سنگ و صخره و خاک آلقآسي پلمپ شده بود....عمل مقداری سخت است

این تصویر کروکی از غارهای یهودیان و نوع طبقاتی که ما اکثر اوقات با آن روبرو شدیم می باشد...امیدواریم که مثمر ثمر واقع شود

                    

از تمامی افرادی که از این مطلب استفاده می کنند خواهشمندیم که منبع مطلب هم ذکر گردد.  

   
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم و نشانه ها و شیوه های دفینه گذاری در مکان ها به کتاب اسرار نسخه ها  و میراث زرین مراجعه کنید یا با شماره ما تماس حاصل نمایید.

 


 


+ نوشته شده در سه شنبه 14 بهمن 1393برچسب:کتاب گنج یابی قبر و دفینه گنج کلیمیان حضرت موسی دفینه یهودیان گنج نامه = کتاب گنج نامه - کتاب میراث زرین دانلود چشم طلایی کلید اسرار , میراث زرین , اسرار نسخه ها , بولتن جوغن ها , دانلود کتاب فرید باقری علی عزیزیان, کتاب گنج یابی و کشف عتیقه ها , کتاب اسرار جوغن ها دانلود کتاب مفتاح طلاسم کنوز ع کتاب گنج نامه وزیری و شاهی , کتاب خطی و چاپ سنگی , کتاب پوستی ,ساعت 15:36 توسط علی |
عتیقه ها و موزه های دفینه جات  <-PostCategory-> 

حدود ۱۲۰ هزار اثر هنری شامل نسخ خطی از دیوان اشعار، کتب پزشکی و نجوم، سکه‌های قدیمی ایرانی و غیر ایرانی، تابلو‌های نقاشی و ابزار زینتی از دوران باستان تا معاصر در موزه دکتر محفوظی نگهداری می‌شود.

 

مهرها،‌ ظروف‌ سفالی و زیورآلات باقیمانده‌ از دوران هخامنشیان با قدمت چهارهزار سال، از  آثار ارزشمند این موزه  است  که نشان از ذوق و هنر بی بدیل ایرانیان باستان دارد.

 

 موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی

 

موزه آثار و نسخ خطی دکتر محفوظی


+ نوشته شده در شنبه 22 آذر 1393برچسب:دفینه ها عتیقه ها گنج یابی طلسمات گنج ها و خزانه ها ,ساعت 19:6 توسط علی |
خاک سفید در دفینه یابی...  <-PostCategory-> 

خاک سفید

کاربرد این خاک کاربردهای متداولی داشته چه برای ساخت یک مجموعه و یک سفیدخانه و چه برای ساخت ساختار علامت گذاری و چه برای تله گذاری!!!!!!!!!!! 
خاک سفید از چند روش به دست امده و در قبور مهم استفاده شده
1- از مکانهایی که دارای خاک سفید بوده اند به مکان موردنظر برای کار حمل میشده
2- با پودر کردن سنگهای اهکی و ... خاکی شبیه ارد به وجود میاد که وقتی درون کار هست سفیده ولی وقتی خارج میشه مثل برخی پودرسنگها به سرخی گرایش پیدا میکنه چون در معرض هوای ازاد قرا میگیره
دوستان شاید تعجب کنند خاک و تله؟!!!!!!!!! بله نوعی از همین خاک سفید رو برای تله استفاده میکردند این خاک رو به دفعات سرند میکردند که حتی از اردهای امروزی نانواییها نرمتر و سبک تر بودند. به عنوان مثال وقتی کسی وارد محوطه ای میشد که به هدف منتهی میشه با یک محوطه ی چاه مانند روبرو میشه وقتی که مثلا چراغ و نوری بندازه میبینه که کف این چاه که مثلا دو متر هست در نظرش خاک هست در حالی که خاک موجود همین خاکی است که سرند شده و اردی بودن اون در اون محوطه معلوم نیست طرف به طمع اینکه توی کف چاه بپره و با فریب خوردن اینکه دومتر هم چیزی به درون چاه میپره که که سریع بلند بشه سرپا ولی در عین ناباوری با صحنه ای روبرو میشه که مرگ رو براش در پی داره وقتی که با شدت رو این خاکها میپره  زیر پاش خالی میشه و خاکهای اردی مدام در دل چاه کنار میزنه و به طرف پایین هدایت میشه در حالی که نمیتونه خودش رو هم به جایی بند کنه  در این پی میبره که عمق چاه شاید شش هفت متر یا بیشتر باشه ولی دیگه فکر کردن دردی دوا نمیکنه چون خاکهای کنار رفته از زیر پا وقتی که بالا میرن باز روی سر خودش میریزن و چون به صورت ارد مانندی هست طرف هرچقدر تقلا میزنه راهی نداره که بیاد بالا و اون زیر بدون اکسیژن نابود میشه در حالی که از شدت پرش تمام ریه ها و شکم و چشم و بینی هم از گرد خاک پر شده اند
امیدوارم نکته جالبی برای دوستان بوده باشه

 


+ نوشته شده در شنبه 22 آذر 1393برچسب:خواص جیوه ساخت دستگاه گنج یاب جیوه ای شاقول جیوه ا, تایگر اسکن ایگل شاقول گنج یاب, جیوه و استخراج گنج طلا یاب خاک سفید در دفینه یابی - علایم و نشانه ها جیوه ای, ولی, سیماب زیبق گنج یاب جیوه قرمز جیوه نقره ای,ساعت 19:4 توسط علی |
مکان نامه گنج ها  <-PostCategory-> 

جدیدترین کتاب مکانهای گنج ها و دفینه ها :

 

 دو کتاب مشتمل بر :

جلد اول: دایره المعارف اصطلاحات , تعاریف و شناخت دقیق اماکن گنج , علائم زیر زمین ( دل خاک در حین حفاری ) و سنگ نگاره ها

جلد دوم: آثار و نشانه ها همراه فلسفه نامگذاری مکانها همراه با نحوه کیفیت دفینه گذاری و آدرس دقیق مکانهای همنام در نقطه به نقطه ایران

 

این مجموعه بسیار گرانسنگ شامل مطالب زیر می باشد:

نشانه ها و آثار نظامی , طبقه و دسته بندی گنج ها , ساروج (گل حکمت ) , صاروج حکمت , صفت ساختن گل حکمت ( ساروج ) , دستورالعمل و نحوه ساختن و تهیه کردن ساروج , ساروج در دفینه گذاری و لایه شناسی , راه ها شکستن و فک پلمپ انواع ساروج , ملات ساروج گرم و سرد , آثار زیر زمین و دل خاک , انواع خاک ها و ملات های کاربردی در دفینه گذاری و علوم باستان , کاربرد سنگ فرش در علم باستان , خزانه ها , زاغه ها , تندیس , گز , زاق , طیان , گام , بند , رادار خانه ها , نقاره خانه ها , حرم خانه , مهرابه ها , انواع آسیاب ها و نحوه دفینه گذاری آنها , سفید خانه ها , منزلگاه , چله خانه , رصد خانه ها , برج ها (میل ها ) و دفینه های انها , حمام ها و خرج آنها , خرف خانه , جبا خانه یا قورخانه ها ,ضرابخانه ها و نحوه دفینه گذاری آنها , خانقاه ها , دفینه موجود در پل ها و پله های باستانی , آب انبارها و دفینه های موجود در آن , قراول خانه ها , بوکن ها , ویهارا , کوره خانه , سردابه ها و دفینه های انها , کنیسه یهودیان و نحوه دفینه گذاری آن , مساجد و خرج تعمیر آنها , صومعه و محل دفینه آنها , بقعه ها , دخمه ها و دفینه های آنها , کلیسا و دفینه مسیحیان و ارامنه , دفینه های زرتشتیان , طلسمات کلیسا ویهودیان , نماز خانه , اتاق تدفین , زندان خانه ها و انواع دفینه ها , کتاب , بتخانه ها , چاپارخانه , جدار , تخت گاه ها و دفینه های انها , آتشکده و دفینه های زرتشتی , کوشک ها , تکیه , رباط , چهار تاقی ها و دفینه های ان , ساباط ,ساعت سنگی , سنگ لار , رستم سنگ , بیجار سنگ , دراز باز , سنگ 3 قاچ , ورحد سنگ , کلتور سنگ , بیه کال سنگ , کتل سنگ , سنگ صنم , سیرا سمگ , آرا سنگ , سنگ فیل , سنگ چکمه نما , سنگ ناودان , سنگ بیضی شکل , سنگ دایره , سنگ 3 هشت , سنگ مارپیچ , سنگ کفش , علامت کوزه , نشانه صلیب ,  نشانه شمشیر , نشانه ضربدر , سنگ کلید , کوزه شکسته ,  علامت کوزه ,علامت جمجمه , علامت پوسته تخم مرغ , علامت کله انسان , علامت لوزی , علامت کشتی , علامت کتیبه سنگی , سنگ چین , لایه ساروج , علامت مثلث , لایه آهک , خشت پخته , علامت فلش , علامت سفال , علامت استخوان , خشت نیمه , لایه خاکستر , علامت دو هشت ع علامت تبر , علامت پی سوز , علامت ذغال , علامت تخم مرغ , علائم تله ها و طلسمات قدمگاه ها و دفینه های آن ها , کاروانسراها و نحوه دفینه گذاری آن , سنگ زن , عروس و داماد , زن حامله و زن , علامت دختر, هفت دختر , یدی قیزلار  , چهل دختران , قیرخ قیزلار , 3 دختران , اوچ قیزلار,قلعه دختر و دختران ,  قیز قلعه سی , قیزلار قالاسیقلعه دختران ,کیجا قلعه , قصر دختر ,پل دختر , قیز کورپسی,دو دختر و مادران, امامزاده غزلر (دختران), دو برادران, ایکی قارداشلار , جفت برادر , سنگ دو برادر , تل برادران , سفید چاه ,آب سفید ,سفید آب, سفید رود , سفید رودک , سفید چشمه , آغ بلاغ , چشمه سفید , کوه سفید , آق داغ , آق داش , سنگ سفید , صخره سفید , آغ قیه , کوه آق کمر , سیاه چشمه , قره بلاغ ,سیاه پشته , سیاه تپه , قره داغ , قره تپه , سیاه پلاس , سیاه دره , سیه دره , گندم دره , زرد کران , زرد چشمه , ساری بلاغ , چشمه زرد آزاد , سرخ تپه ( تپه سرخ) , سرخ حصار , تپه سرخاب , سرخدم , گرم چشمه , ایسی بلاغ , آب سرد , سویوخ بلاغ , هفت تپه , هفت چشمه , هفت دره , یدی تپه , چهل بره , چهل دره , قیرخ دره لار , چهل دختران , چهل پله , قیرخ پله , کافر قلعه , کافر چال , مومج قلعه , کافر حوض , دیو لار , اسیاب دیو , دیو دره , قلعه دیو , دیو کلا , دیو تپه ,  تپه دیونه , دیو غار , دربند شاه , دروازه شاه , شاه دزد , قلعه دزد (دزد قلعه ) , شاه قلعه , قلعه دزدان , تپه دزد (دزد تپه ) , شاه چشمه , چشمه شاهی لار , بند شاه ,‌قلعه گبری , تل گبری , تپه گبری , گور تپه , قبرستان گبری , تپه گبران , گور گبر , سیاوش قلعه , گنج دره ,گنج قلعه(قلعه گنج) , زر چشمه ,زر پشته , قیزل دره ,قیزل تپه ,  گنج تپه ,زر پشته , تپه زرین (زرین تپه) ,  کوه گنج , تپه گنج ,کانی زرینه ,  چغا خزینه , تل گنجی , قزلجه ؛ قزل بولاغ , کوه زر کوه , قزل داغ , تپه زر افشان , زرین دره , زرین چغا , زر دشت , قیزیل دشت , چشمه زر یا زرین چشمه , سنگ گهواره , دره گهواره , دره کهور , کوه کهور , کهول دره , تپه کهول ,کوه آقا کمر , تپه کمره , تپه کمردار , کمر دشت , کمر دشت لار , سبز دره , کمر دره سبز , قوچ تپه , قوچ خانه , قوچ لار , سنگ و نشانه قوچ , قوچعلی , تپه قوچاق ؛ قوچ حصار , قوچ داغی , نشانه شیر , شیر دره , شیر دره سی , سبز دره , بند شیر یا پیر , اصلان تپه , شیر تپه , تپه شیرخان , شیر قلعه , نشانه مرغ و جوجه , دشت مرغ , لار مرغ , مرغزار , مین مرغ , میل مرغ , نشانه مار , مار چشمه (چشمه مار ) , ایلان دره سی , مار دره , غار مار , شامار , سومار , انواع نشانه های شتر (برجسته , کنده کاری , مجسمه و.... , شتر کمر , دوه بوینی , گردنه شتر , شتر گردن , شتر دره , دوه دره سی , شتر کوه , رود شتران , تپه شتر ,کوه شتره , شتر گلو , شتر مل , اشتر گردن , شتر خانه , شترمله , چالشتر , چشمه خونی , خونین چشمه , قانی بلاغ , خونچه , خونکه , قانلی تپه , خون کافران , غار دره لار , گوزن دره , گوزن تپه  , دره کل , گوزل دره , دهل زنان , گوزل تپه , قندیل دره , قندیل قلعه , کندیل تپه , سقندیل , رمیک دره لار , تنگ قندیل , دوازده دره , دره دراز , بید دره , دراز دره , تپه کیقباد , قلعه کی قباد , لار دره , پلنگ دره , پلنگ تپه , قلعه پلنگ , دره علاکه , آب دره , ملک دره  ( دره ملک ), چوره دره ,شور دره , نیکنام دره , کل دره , دره الوان دوک ,شوره دره ,  دره پلاک خانی , چول دره , دره اسپول , اسپیران دره , رکاب دره , دره مرحرف , گلاب دره , گلاب تپه (تپه گلابی ) , باغ دره , دره تمشگان , دره رابع , اوجا دره , بلند دره , دره زره ایران , گاو دره , گاو تپه , ثور دره , چمن دره , کهول دره , تپه چمن , اسلول تپه , اسکول دره , اسکول تپه , کلاغ دره (دره کلاغ ) , سیوان دره , دیوان دره , اسکلو دره , هند دره , غول دره , گوی تپه , چمن تپه ( تپه چمن ) , نیم تپه , لار خاتون , خاتون لر ,تپه چمنک , تپه الله کبر , مراد تپه , تل مراد , دره دیوها , شاه مراد , خور تپه , تپه یهودی (یهود تپه ), اصلان تپه , کور چشمه , اوزبیک تپه , هم دان تپه , صندوق تپه , گردنه صندوق ؛ ترک ته (تپه ترک ) , برمک تپه , بابا علی تپه , قلاکوتی , کیقباد تپه , امامزاده غیبی تپه ,  تپه پری , چشمه پریان , شاه پریون , قبرستان پریان , آشوب تپه , تل آشوب , دوشان تپه , چراغ پشته , خرگوش تپه (تل خرگوش ) , ملک تپه (تپه ملک), تپه چراغ , تل چراغ , خور پشته , تپه مشقلان , کخ تپه , تپه عرق چین , تپه امیر کبیر , بیژن تپه ( تپه بیژن) , قلعه بیژنگه , کول تپه , باد پشته , باد تپه , دفینه چاه ها , سرچاهک , رباط چاهک , چاهه , امیر چاه , چاه آتش نشان , حمزه چاه , چاه نمرود , چاه ضحاک , نمرود چاه , دالک چال , چال سنگ , چال مهران , چال نوروز , دفینه های چشمه ها و رودخانه ها , چشمه سرشک , قلندر چشمه , تپه قلندر , قلقل چشمه , قل چشمه , تپه قلقله , ولیان چشمه , ناریان چشمه , چشمه تامه , اندر چشمه , سار چشمه , چشمه علامی , چشمه سر حمام , چشمه افلاک خانی , لیس چشمه , چشمه گراب , لیث چشمه (چشمه لیس ) , چشمه آبک , سیاه چشمه (قره بلاغ) , چشمه زر , زرین چشمه , دام چشمه , شور چشمه (چشمه شور ), زالو چشمه , زالو آب , قلندر چشمه , چشمه نایی , دفینه های قلعه ها و برج ها , مراو قلعه ؛ قلعه مراو , کیکاج قلعه ( قلعه کیکاج , نارنج قلعه , نارنج تپه , تل نارنجستان , قلعه ایرج , حصار ایرج , قلعه عمامه , قلعه فیروز , بهرام قلعه , کیقباد تل , تپه قبادی , قلعه گلی , معمور قلعه , وکیل قلعه ( قلعه وکیل ) , قلعه گسیل , قلعه جندار , بند گسیل , ارژنگ قلعه (قلعه ارژنگ ), قلعه شیرزاد , تل شیرزاد , شیرزاد قلعه , قلعه آریان , قلعه سلیمان , تپه سلیمان , شاه سلیمان , زندان سلیمان , قلعه اردشیر , تل اردشیر , کوشک اردشیر , کلارزان قلعه , برج طغرل , برج یزید , قبرستان یهود , حور پشته , تپه حوری ,‌ تپه یهودی , کوه احمر, تل احمر , قصر احمر , کوه بی بی , کوه بانو , کوه 3 پایه , کوه پارچین , قلا کوه , پله کوه ( پیلا کوه ) , تپه پیلو , گورستان پیرپیلا , پیلو تپه , کوه مشتره , شتر کوه , کوه دانیال , کوه کل خان , کوه خانلق , کوه قشلاق , قشلاق داغی , تپه قشلاق  ( قشلاق تپه), کوه سپر رستم , کوه بتوزنی , کوه وزرا , کوه خاه , کوه تیمور , تیمور قلعه , تل تیموری , غار اردشیر , تیمور تپه , غار پهلوان , غار پشایه , گردنه حسن زاد , گردنه صندوق تپه , گردنه قورچک , گردنه چشمه زاغ , گردنه خرس , تخت غرین , تخت رستم , آتشکده رستم , تخت کاووس , تپه رستم , تخت کل کچ , تخت کاوه , تخت علی , تخت مروان , تخت فریدون , قلعه مروان , تپه مروان  و....

 


+ نوشته شده در پنج شنبه 6 آذر 1393برچسب:مکان نامه دفینه ادرس دقیق نسخه های گنج نسخه وزیری نسخه ملاصدرا ساعت سنگی , سنگ لار , رستم سنگ , بیجار سنگ , دراز باز , سنگ 3 قاچ , ورحد سنگ , کلتور سنگ , بیه کال سنگ , کتل سنگ , سنگ صنم , سیرا سمگ , آرا سنگ , سنگ فیل , سنگ چکمه نما , سنگ ناودان , سنگ بیضی شکل , سنگ دایره , سنگ 3 هشت , سنگ مارپیچ , سنگ کفش , علامت کوزه , نشانه صلیب , نشانه شمشیر , نشانه ضربدر , سنگ کلید , کوزه شکسته ع علامت کوزه ,علامت جمجمه , علامت پوسته تخم مرغ , علامت کله انسان , علامت لوزی , علامت کشتی , علامت کتیبه سنگی , سنگ چین , لایه ساروج , علامت مثلث , لایه آهک , خشت پخته , علامت فلش , علامت سفال , علامت استخوان , خشت نیمه , لایه خاکستر , علامت دو هشت ع علامت تبر , علامت پی سوز , علامت ذغال , علامت تخم مرغ , علائم تله ها و طلسمات شانه ها و آثار نظامی , طبقه و دسته بندی گنج ها , ساروج (گل حکمت ) , صاروج حکمت , صفت ساختن گل حکمت ( ساروج ) , دستورالعمل و نحوه ساختن و تهیه کردن ساروج , ساروج در دفینه گذاری و لایه شناسی , راه ها شکستن و فک پلمپ انواع ساروج , ملات ساروج گرم و سرد , انواع خاک ها و ملات های کاربردی در دفینه گذاری و علوم باستان , کاربرد سنگ فرش در علم باستان , خزانه ها , زاغه ها , تندیس , گز , زاق , طیان , گام , بند , رادار خانه ها , نقاره خانه ها , حرم خانه , مهرابه ها , انواع آسیاب ها و نحوه دفینه گذاری آنها , سفید خانه ها , منزلگاه , چله خانه , رصد خانه ها , برج ها (میل ها ) و دفینه های انها , حمام ها و خرج آنها , خرف خانه , جبا خانه یا قورخانه ها ,ضرابخانه ها و نحوه دفینه گذاری آنها , خانقاه ها , دفینه موجود در پل ها و پله های باستانی , آب انبارها و دفینه های موجود در آن , قراول خانه ها , بوکن ها , ویهارا , کوره خانه , سردابه ها و دفینه های انها , کنیسه یهودیان و نحوه دفینه گذاری آن , مساجد و خرج تعمیر آنها , صومعه و محل دفینه آنها , بقعه ها , دخمه ها و دفینه های آنها , کلیسا و دفینه مسیحیان و ارامنه , دفینه های زرتشتیان , طلسمات کلیسا ویهودیان , نماز خانه , اتاق تدفین , زندان خانه ها و انواع دفینه ها , کتاب , بتخانه ها , چاپارخانه , جدار , تخت گاه ها و دفینه های انها , آتشکده و دفینه های زرتشتی , کوشک ها , تکیه , رباط , چهار تاقی ها و دفینه های ان , ساباط , قدمگاه ها و دفینه های آن ها , کاروانسراها و نحوه دفینه گذاری آن , سنگ زن , عروس و داماد , زن حامله و زن , علامت دختر, هفت دختر , یدی قیزلار , چهل دختران , قیرخ قیزلار , 3 دختران , اوچ قیزلار,قلعه دختر و دختران , قیز قلعه سی , قیزلار قالاسیقلعه دختران ,کیجا قلعه , قصر دختر ,پل دختر , قیز کورپسی,دو دختر و مادران, امامزاده غزلر (دختران), دو برادران, ایکی قارداشلار , جفت برادر , سنگ دو برادر , تل برادران , سفید چاه ,آب سفید ,سفید آب, سفید رود , سفید رودک , سفید چشمه , آغ بلاغ , چشمه سفید , کوه سفید , آق داغ , آق داش , سنگ سفید , صخره سفید , آغ قیه , کوه آق کمر , سیاه چشمه , قره بلاغ ,سیاه پشته , سیاه تپه , قره داغ , قره تپه , سیاه پلاس , سیاه دره , سیه دره , گندم دره , زرد کران , زرد چشمه , ساری بلاغ , چشمه زرد آزاد , سرخ تپه ( تپه سرخ) , سرخ حصار , تپه سرخاب , سرخدم , گرم چشمه , ایسی بلاغ , آب سرد , سویوخ بلاغ , هفت تپه , هفت چشمه , هفت دره , یدی تپه , چهل بره , چهل دره , قیرخ دره لار , چهل دختران , چهل پله , قیرخ پله , کافر قلعه , کافر چال , مومج قلعه , کافر حوض , دیو لار , اسیاب دیو , دیو دره , قلعه دیو , دیو کلا , دیو تپه , تپه دیونه , دیو غار , دربند شاه , دروازه شاه , شاه دزد , قلعه دزد (دزد قلعه ) , شاه قلعه , قلعه دزدان , تپه دزد (دزد تپه ) , شاه چشمه , چشمه شاهی لار , بند شاه ,‌قلعه گبری , تل گبری , تپه گبری , گور تپه , قبرستان گبری , تپه گبران , گور گبر , سیاوش قلعه , گنج دره ,گنج قلعه(قلعه گنج) , زر چشمه ,زر پشته , قیزل دره ,قیزل تپه , گنج تپه ,زر پشته , تپه زرین (زرین تپه) , کوه گنج , تپه گنج ,کانی زرینه , چغا خزینه , تل گنجی , قزلجه ؛ قزل بولاغ , کوه زر کوه , قزل داغ , تپه زر افشان , زرین دره , زرین چغا , زر دشت , قیزیل دشت , چشمه زر یا زرین چشمه , سنگ گهواره , دره گهواره , دره کهور , کوه کهور , کهول دره , تپه کهول ,کوه آقا کمر , تپه کمره , تپه کمردار , کمر دشت , کمر دشت لار , سبز دره , کمر دره سبز , قوچ تپه , قوچ خانه , قوچ لار , سنگ و نشانه قوچ , قوچعلی , تپه قوچاق ؛ قوچ حصار , قوچ داغی , نشانه شیر , شیر دره , شیر دره سی , سبز دره , بند شیر یا پیر , اصلان تپه , شیر تپه , تپه شیرخان , شیر قلعه , نشانه مرغ و جوجه , دشت مرغ , لار مرغ , مرغزار , مین مرغ , میل مرغ , نشانه مار , مار چشمه (چشمه مار ) , ایلان دره سی , مار دره , غار مار , شامار , سومار , انواع نشانه های شتر (برجسته , کنده کاری , مجسمه و,,,, , شتر کمر , دوه بوینی , گردنه شتر , شتر گردن , شتر دره , دوه دره سی , شتر کوه , رود شتران , تپه شتر ,کوه شتره , شتر گلو , شتر مل , اشتر گردن , شتر خانه , شترمله , چالشتر , چشمه خونی , خونین چشمه , قانی بلاغ , خونچه , خونکه , قانلی تپه , خون کافران , غار دره لار , گوزن دره , گوزن تپه , دره کل , گوزل دره , دهل زنان , گوزل تپه , قندیل دره , قندیل قلعه , کندیل تپه , سقندیل , رمیک دره لار , تنگ قندیل , دوازده دره , دره دراز , بید دره , دراز دره , تپه کیقباد , قلعه کی قباد , لار دره , پلنگ دره , پلنگ تپه , قلعه پلنگ , دره علاکه , آب دره , ملک دره ( دره ملک ), چوره دره ,شور دره , نیکنام دره , کل دره , دره الوان دوک ,شوره دره , دره پلاک خانی , چول دره , دره اسپول , اسپیران دره , رکاب دره , دره مرحرف , گلاب دره , گلاب تپه (تپه گلابی ) , باغ دره , دره تمشگان , دره رابع , اوجا دره , بلند دره , دره زره ایران , گاو دره , گاو تپه , ثور دره , چمن دره , کهول دره , تپه چمن, اسلول تپه , اسکول دره , اسکول تپه , کلاغ دره (دره کلاغ ) , سیوان دره , دیوان دره , اسکلو دره , هند دره , غول دره , گوی تپه , چمن تپه ( تپه چمن ) , نیم تپه , لار خاتون , خاتون لر ,تپه چمنک , تپه الله کبر , مراد تپه , تل مراد , دره دیوها , شاه مراد , خور تپه , تپه یهودی (یهود تپه ), اصلان تپه , کور چشمه , اوزبیک تپه , هم دان تپه , صندوق تپه , گردنه صندوق ؛ ترک ته (تپه ترک ) , برمک تپه , بابا علی تپه , قلاکوتی , کیقباد تپه , امامزاده غیبی تپه , تپه پری , چشمه پریان , شاه پریون , قبرستان پریان , آشوب تپه , تل آشوب , دوشان تپه , چراغ پشته , خرگوش تپه (تل خرگوش ) , ملک تپه (تپه ملک), تپه چراغ , تل چراغ , خور پشته , تپه مشقلان , کخ تپه , تپه عرق چین , تپه امیر کبیر , بیژن تپه ( تپه بیژن) , قلعه بیژنگه , کول تپه , باد پشته , باد تپه , دفینه چاه ها , سرچاهک , رباط چاهک , چاهه , امیر چاه , چاه آتش نشان , حمزه چاه , چاه نمرود , چاه ضحاک , نمرود چاه , دالک چال , چال سنگ , چال مهران , چال نوروز , دفینه های چشمه ها و رودخانه ها , چشمه سرشک , قلندر چشمه , تپه قلندر , قلقل چشمه , قل چشمه , تپه قلقله , ولیان چشمه , ناریان چشمه , چشمه تامه , اندر چشمه , سار چشمه , چشمه علامی , چشمه سر حمام , چشمه افلاک خانی , لیس چشمه , چشمه گراب , لیث چشمه (چشمه لیس ) , چشمه آبک , سیاه چشمه (قره بلاغ) , چشمه زر , زرین چشمه , دام چشمه , شور چشمه (چشمه شور ), زالو چشمه , زالو آب , قلندر چشمه , چشمه نایی , دفینه های قلعه ها و برج ها , مراو قلعه ؛ قلعه مراو , کیکاج قلعه ( قلعه کیکاج , نارنج قلعه , نارنج تپه , تل نارنجستان , قلعه ایرج , حصار ایرج , قلعه عمامه , قلعه فیروز , بهرام قلعه , کیقباد تل , تپه قبادی , قلعه گلی , معمور قلعه , وکیل قلعه ( قلعه وکیل ) , قلعه گسیل , قلعه جندار , بند گسیل , ارژنگ قلعه (قلعه ارژنگ ), قلعه شیرزاد , تل شیرزاد , شیرزاد قلعه , قلعه آریان , قلعه سلیمان , تپه سلیمان , شاه سلیمان , زندان سلیمان , قلعه اردشیر , تل اردشیر , کوشک اردشیر , کلارزان قلعه , برج طغرل , برج یزید , قبرستان یهود , حور پشته , تپه حوری ,‌ تپه یهودی , کوه احمر, تل احمر , قصر احمر , کوه بی بی , کوه بانو , کوه 3 پایه , کوه پارچین , قلا کوه , پله کوه ( پیلا کوه ) , تپه پیلو , گورستان پیرپیلا , پیلو تپه , کوه مشتره , شتر کوه , کوه دانیال , کوه کل خان , کوه خانلق , کوه قشلاق , قشلاق داغی , تپه قشلاق ( قشلاق تپه), کوه سپر رستم , کوه بتوزنی , کوه وزرا , کوه خاه , کوه تیمور , تیمور قلعه , تل تیموری , غار اردشیر , تیمور تپه , غار پهلوان , غار پشایه , گردنه حسن زاد , گردنه صندوق تپه , گردنه قورچک , گردنه چشمه زاغ , گردنه خرس , تخت غرین , تخت رستم , آتشکده رستم , تخت کاووس , تپه رستم , تخت کل کچ , تخت کاوه , تخت علی , تخت مروان , تخت فریدون , قلعه مروان , تپه مروان و,,,,نسخه شیخ بهایی قائم مقام فراهانی ادرس دقیق گنج دفینه تله و طلسمات گنج اثار و نشانه های گنج ها treasure hunter اثار الکنوز و الدفائن خبایا و الدفین,ساعت 12:2 توسط علی |
سنگ فرش در علائم شناسی  <-PostCategory-> 

سنگ فرش در علوم باستان :

با سلام خدمت تمامی محققین و ایران دوستان و باستان شناسان عزیز
دوستان زیادی در مورد کاربرد سنگ فرش در علوم باستانی سوال پرسیده بودند بر آن شدیم که کاربرد سنگ فرش را برایتان برای اولین بار در ایران عنوان کنیم که حاصل تجارب اساتید و اندک تجره بنده می باشد.
کاربرد سنگ فرش علاوه بر اینکه جنبه تزیینی و تشریفاتی داشته است در اغلب موارد در دفینه گذاری نیز استفاده می شد. بدین صورت که ورودی برخی از مکانهای مقدس و مهم مثل کاخ ها , عمارت ها و مکانهایی که افراد برجسته دولتی و حکومتی که از منصب بالای اجتماعی از آن راه عبور و مرور می کردند سنگ فرش می کردند و یا اشراف زاده و یا افراد درباری مثل شاه , وزیر بودند مانند سنگ فرش کاخ داریوش و یا تخت گاه های قدیم.

در دوره های اسلامی بویژه دوره صفویه مسیر کاروانسراها و مال رو ها یا جاده های قدیم و یا حتی اغلب پل ها برای ایاب و ذهاب راحت مردم و یا راه منتهی به اتشکده سنگ فرش کرده و استفاده می شد.مانند جاده سنگ فرش سیاهکده شهرستان گرمسار یا جاده ادویه


تا این قسمت کاربرد تشریفاتی آن را برایتان عنوان کردیم , اما کاربرد دیگر سنگ فرش که بیشتر در علوم دفینه گذاری استفاده می شد بدین صورت بود که می امدند دفینه را در یک چاهی پنهان می کردند یا یک راه مخفی از چاه به اتاق تدفین و یا سفید خانه می خورد که بعد از اینکه دفینه را تعبیه کردند آن چاه را با خاک پر کرده و سپس بالای آن را سنگ فرش می کردند تا کسی به آن قسمت شک نکند , ما این مورد را اغلب در مکان شاه نشین قلعه ها , دقیقا در بالای تپه ها حتی داخل غارها مشاهده می کنیم.

جاده
در غارها وسط غارها یا زاغه ها را سنگ فرش می کردند و دقیقا زیر سنگ فرش دفینه را قرار می دادند اغلب خمره سکه بود ,مورد دیگر بالای تپه های باستانی دقیقا وسط تپه ها بوده که از زیر آن یک چاه یا یک اتاق مخفی یا دخمه زیر زمینی تعبیه می شد اگر چاه بود دفینه یا در درون چاه یا یک تونل یا راه مخفی به داخل اتاف دفینه وجود داشت , شیوه دیگر  وسط اتاق ها را سنگ فرش می کردند زیر سنگ فرش چاله تعبیه می کردند هر چه باشد در همان جا می باشد در بعضی از اتاق های زیر زمینی که تعدادشان بیشتر از هفت عدد می باشد و یا حتی در اتاق دفینه مسیر را سنگ فرش می کردند و تله ها را زیر آن سنگ فرش ها تعبیه می کردند اغلب تله های فیزیکی یا تله های تیر کمانی و تله سنگ و اهرم آنها را در زیر سنگ فرش تعبیه می کردند که با گذاشتن پا روی ان فرد تله فعال شده و فرد جانش را از دست می داد پس باید خیلی مواظب باشید.

سنگ فرش
مهمترین راه ورود برای رسیدن به دفینه باید وسط سنگ فرش کاویده شود یا یک سنگ علامت دار را تعبیه می کردند که اگر زیر آن برداشته شود به ورودی می توانیم برسیم.

 

 

 1. هر گونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد باید منبع ذکر شود .

 

                                                                                                               ولی صفری


+ نوشته شده در یک شنبه 25 آبان 1393برچسب:سنگ فرشی در گنج یابی , سنگلاخی سنگ فرش علائم شناس گنج یابی ایران تله سنگ لاخی,ساعت 13:43 توسط علی |
علم اسامی شناسی مکانها در علوم باستانی و دفینه گذاری ها :  <-PostCategory-> 

علم  اسامی شناسی مکانها  در علوم باستانی و دفینه گذاری ها :

دوستان و محققین عزیز همانطوری که مستحضرید هر نشانه و هر علامت برای خودش یک مفهوم خاصی دارد و نوع دفینه و عمق و حتی تمدن را ما می توانیم نسبت به نوع نشانه بفهمیم  و آن را رمزگشایی نماییم.

در این میان اسامی مکانها از اولویت فوق العاده خاصی برخوردار بوده و چه در دفینه گذاری یا چه در علوم باستانی به ما میتاند کمک شایانی بکند وچه حال که افراد به راحتی از کنار آن رد می شوند و توجهی نمی کنند .خیلی مهم بوده که افراد زیاد در ایران فقط چشم به دستگاه های فلزیاب و فقط فقط تصویری دوخته اند و فکر میکنند که دستگاه معجزه میکنه بله !!! ما منکر دستگاه نیستیم ولی نه هر دستگاهی بلکه باید در کنار آن علم اپراتوری و علم اثار شناسی را محقق بلد باشد تا به هدف برسذ.بجز دستگاه به چیز دیگری اعتقاد و اعتنایی ندارد در همین جا به این افراد عرض میکنم که بهتر است از الان چشمانتا را باز کنید و با دیدی عاقلانه به این موضوع بنگرید چه بسا افراد زیادی بدون دستگاه و فقط از طریق علم مکان شناسی  و آثار به دفینه های بزرگ رسیده اند.طبق بررسی ها و تجاربی  که انجام  شده است این مکانها دارای اولویت بوده و بر طبق شواهد و قراینی نامگذاری شده است که در اینجا بنده تجارب خود را برایتان منتقل میکنم .امید که مفید باشد

در حالت کلی و عمومی اسامی که روی مکانها در نظر گرفته می شد چندین حالت میتواند داشته باشد که به شرح زیر است:

1-در آن مکان در یک برهه زمانی خاص یک اتفاق  یک جنگ  یا یک رویداد و حادثه خاصی روی داده است مانند خونین چشمه که نشانگر این است که در زمانهای قدیم جنگ تاریخی در آن مکان به وقوع پیوسته است و طوری بود که خون های کشته شدگان مانند رودی جاری شده بود.

2-بخاطر وجود بافت اقلیمی و طبیعتی متمایز و منحصر به فرد آنجا نامگذاری گردیده است مانند قزل داغ ( کوه طلا ) که بعلت داشتن سنگ ها و صخره ای بسیار زرد طلایی و زیبا نامگداری شده است و حال این تخته سنگهای زرد طلایی در سنگ سرامیک , سنگ سازی و صنایع و مصالح ساختمانی  برای نما و ....استفاده می شود.

3-مورد سوم که آخرین مورد و جزو مهم ترین موارد است این است که اسم مکان دقیق با نوع دفینه پنهان شده در ان مکان ارتباط مستقیم داشته و ما می توانیم نسبت به اسامی مکانها نوع دفینه و حتی مکان تقریبی دفینه را پیدا کنیم. برای مثال دختر قلعه که در داخل ایران بالای 60 نقطه چه در روستاها و چه در کوه ها و قلعه های سراسر ایران وجود دارد و این دختر قلعه به نسبت مردم و ساکنین آن مکان به اسامی دیگری تلفظ و گفته می شود همان دختر قلعه در زبان آذری به قیز قالا (قلعه) در زبان مازنی و گیلکی به کیجا قلعه , در زبان کردی به کیچ کنیشک  یا دور چغا و ..... معروف و مشهور است .پس نتیجه می گیریم که هر مکانی به نسبت گویش های محلی می تواند می تواند نوع نشانه را به ما نشان دهد و از این طریق کمک شایانی به ما داشته باشد.

4-مورد چهارم که این مورد هم جزو موارد بسیار مهم است این بوده که اسامی مکانها به اسامی دیگری که قابل شناسایی نباشد تغییر پیدا کرده است و این اتفاق را ما اغلب در دوره بعد از اسلام برای حفظ مکانهای دفینه دار و مکانهای باستانی مهم مشاهده می کنیم.

برای مثال امامزاده هفت سردار یا امازاده دو دختر و یک مادر که در ظاهر امامزاده هستند ولی در باطن و بررسی موشکافانه مشخص می شود که این مکان دفینه دار بوده و قبر 7 سردار یا قبر دو دختر شاهزاده و مادر ملکه می باشد که دارای بار هستند البته این نوع مکانها هم استثنایاتی دارند که در دوره اسلام ممکن است از نوادگان یا از اجداد ائمه معصوم (ع) باشند که ما منکر این قضیه نمی توانیم باشیم و شجره نامه منسوبه دارند ولی اکثرا مکان باستانی و تاریخی هستند.

برای مثال بیشتر در مورد اسامی مکانها می توانیم به متاری اشاره کنیم که هرکسی در دید اول ذهنش اصلا به دفینه نمی رسد ولی بعد از بررسی موشکافانه ین کلمه به کلمه " متاع ری " می رسیم که نشانه دهنده خراج و دفاین شهر ری بوده که در این مکان پنهان گشته است.

5-مورد پنجم که موردی بوده که بنده در طی تحقیقات قبلی نیز متوجه این امر گشته ایم این بوده است که بعضی از مکانها بخاطر شکل ظاهری به آن اسم منسوب شده اند و در این حالت برای یافتن دفینه به توجه بیشتری نیازمندیم البته همه این مکانها دفینه ندارند مگر اینکه نسخه و سند داشته باشند مانند مکانی بود به اسم شمشیر بر که بعد از بررسی متوجه گشته ایم این مکان چون وسط دو دره مانند شمشیر برش داده شده بود و بسیار عالی کار شده بود و در آن مکان نشانه شمشیر روی سنگ و صخره ها بصورت کنده کاری شده وجود داشت که به دفینه اشاره می کرد یا مثل شتر گردن یا دوه بوینی ( در  زبان آذری ) که بعد از بررسی متوجه گشته ایم که چون سراشیبی تپه یا کوه به شکل و مانند گردن شتر بود به این اسم و این مکان مشهور شده است و نشانه شتر در ان مکان وجود داشت یا مانند هفت چشمه - سه تپه و...

در مورد اینکه این مکانها بعضی دارای دفینه هستند یا نیستند به بررسی بیشتری از ان منطقه نیاز دارید به ویژه اسامی چشمه های , درختان , دره , تپه , قلعه و... از آن مکان را باید بررسی کنید و بعد مثل قرار دادن قطعه های پازل در کنار هم به جواب دلخواه برسید.البته اگر نسخه داشته باشید مشکل حل است.


6-مورد ششم هم دقیقا به وجود مکانی یا یک اتراق خاصی اشاره دارد مانند تخت جمشید که نشان دهنده وجود عمارت و آتشکده جمشید شاه در انجا است یا مانند نشیمن گاه تیمور که نشان دهنده آن است که تیمور در آنجا در طی لشکر کشی اقامتی چند روزه داشته و مهم است یا قدمگاه امام رضا که نشان دهنده این بوده که امامزاده در طی سفری که به خراسان داشت در طی سفرش از ان مکان گذر کرده اند .در این نوع مکانها هزینه مرمت یا هزینه خرج سپاه که اغلب چندین خمره است می تواند باشد.

ما بعد از بررسی های وسیع و گسترده در مکانهای مختلف ایران زمین از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران زمین به مکانهایی که اغلب می توانستند دفینه گذاشته شده باشند و یا دارای اولویت مهم بوده بررسی و تحقیق کرده ایم و به امید خدا انشا ا... در آینده ای نه چندان دور برای اولین بار در ایران کتاب دایره المعارف و مرجعی  که در آن اسامی تمامی مکانهای ایران همراه با نوع دفینه گذاری آنها و حتی ادرس دقیق آن مکانها که در کدام قسمت های ایران قرار گرفته اند منتشر خواهیم نمود .پس منتظر ما باشید.

                                                                          محقق و مولف : ولی صفری


+ نوشته شده در چهار شنبه 23 مهر 1393برچسب:علم مکان شناسی و اسامی مکانهای دفینه دار گنج ها - کشف عتیقه ها روش شناسایی مکان گنج کارشناسی عتیقه و گنج هفت چشمه قلعه دختر دفینه های ایران زمین فرید باقری علی عزیزیان باشگاه گنج پژوهان ایران سرزمین دفینه ها و آثار و نشانه ها گنج یابی ,ساعت 15:28 توسط علی |
کتاب فک الرموز گنج (جدیدترین کتاب گنج نامه )  <-PostCategory-> 

کتاب فک الرموز گنج ( رمزگشای نسخه های گنج ) یکی دیگر از کتب نایاب می باشد که شامل 10 نسخه عمومی گنج های دوره قبل از اسلام و بعد از اسلام می باشد و قیمت آن پایین تعیین گردیده است تا هر محققی بتواند آن را تهیه نماید و قیمت آن فقط 450 هزار تومان است.

در این کتاب اصل نسخه همراه با رمزگشایی و توضیحات اضافی که در اندک تجربیات اساتید و بنده می باشد همچنین تصویر کروکی دقیق وجزییات نسخه گنج بصورت نصویری رنگی ترسیم شده است (برای اولین بار بصورت آموزش تصویری می باشد ) و شامل 10 نسخه بوده که در ایران بیش از 1000 نقطه در ایران هم قبل از اسلام ( از دوره هخامنشی تا دوره ساسانی ) و هم دوره بعد از اسلام با این الگو گنج گذاری کرده اند و در این کتاب این روشها آموزش داده می شود.

کتاب روی برگهای کاغذ  درجه یک گلاسه چاپ گردیده و در سبک کتب خطی تاریخی کار شده است و نسخه به انضمام ترجمه روان فارسی بوده (رمزگشایی شده ) و نیازی به هیچ ترجمه ای نیست.


+ نوشته شده در شنبه 5 مهر 1393برچسب:گنج نامه شیخ بهایی , دانلود کتاب گنج نامه وزیری ,‌گنج نامه وزیری , گنج نامه منطقه ایران iran treasure book t فک الرصد و الکنوز فارس ایران کنوز و الدفائن الفارس طالقان ایران شهرهای استان , گنج داریوش شاه هخامنشی , گنج اسکندر مقدونی ,شیخ بهایی , خواجه نصیر الدین طوسی , شاه سلطان حسین صفوی , دفینه های اشرفی , گنج های شاه اسماعیل صفوی , دفینه های پنهان شده در دوره حمله اعراب به ایران ,دفینه های وزیری , گنج های نادر شاه افشار , دفینه های درختان و امامزادگان و,,,, نج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها - گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی - فروش گنج نامه وزیری - کتاب گنج نامه فرید - دانلود کتاب گنج نامه وزیری - گنج نامه پادشاهی - گنج نامه ایران باستان - فروش گنج نامه وزیری شیخ بهایی صفوی و,,, ,ساعت 1:44 توسط علی |
حکومت های بعد از اسلام در ایران  <-PostCategory-> 

                            دودمان‌های و حکومت های بعد از اسلام در ایران


+ نوشته شده در چهار شنبه 2 مهر 1393برچسب: دودمان‌های و حکومت های پس از اسلام در ایران · ورود اسلام به ایران · خلفای راشدین (خلفاء اربعه ) · خلفای اموی · خلفای عباسی · طاهریان (۸۲۰ - ۸۷۳ م, / ۲۰۵ - ۲۵۹ ه, ق, / ۱۹۹ -۲۵۲ خ,) بنیان‌گذار طاهر ذوالیمینین · صفاریان (۸۷۵-۹۰۰ م, / ۲۶۱ - ۲۸۷ ه, ق, / ۲۵۴ - ۲۷۹ خ,) بنیان‌گذار یعقوب لیث · سامانیان (۸۷۵-۹۹۹ م, / ۲۶۱ - ۳۸۹ ه, ق, / ۲۵۴ - ۳۷۸ خ,) بنیان‌گذار نصر یکم · زیاریان (۹۲۸ - ۱۰۷۰ م, / ۳۱۵ - ۴۶۲ ه, ق, / ۳۰۶ - ۴۴۹ خ,) بنیان‌گذار قابوس بن وشمگیر · بوییان(ال بویه۹۳۲ - ۱۰۴۹ م, / ۳۲۰ - ۴۴۰ ه, ق, / ۳۱۱ - ۴۲۸ خ,) بنیان‌گذار شهریار عضدالدوله · غزنویان (۹۹۸ - ۱۱۶۰ م, / ۳۸۸ - ۵۵۵ ه, ق, / ۳۷۷ - ۵۳۹ خ,) بنیان‌گذار سلطان محمود غزنوی · سلجوقیان (۱۰۳۸ - ۱۱۹۴ م, / ۴۲۹ - ۵۹۰ ه, ق, / ۴۱۷ - ۵۷۳ خ,) بنیان‌گذار ملکشاه و سلطان سنجر · خوارزمشاهیان (۱۰۷۸ - ۱۲۲۰ م, / ۴۷۰ - ۶۱۷ ه, ق, / ۴۵۶ - ۵۹۹ خ,) بنیان‌گذار محمد خوارزمشاه · ایلخانیان (۱۲۵۶ - ۱۳۳۶ م, / ۶۵۴ - ۷۳۶ ه, ق, / ۶۳۵ - ۷۱۴ خ,) بنیان‌گذار هولاکوخان · تیموریان (۱۳۷۰ - ۱۴۹۸ م, / ۷۷۱ - ۹۰۳ ه, ق / ۷۴۸ - ۸۷۷ خ,) بنیان‌گذار تیمور گورکانی · آق قویون و قره قویونلو ها ( ۱۳۷۸ تا ۱۵۰۸ میلادی) بنیان گذار اوزون حسن · صفویان (۱۵۰۱ - ۱۷۲۳ م, / ۹۰۶ - ۱۱۳۵ ه, ق, / ۸۷۹ - ۱۱۰۲ خ,) بنیان‌گذار شاه اسماعیل یکم · افشاریان (۱۷۳۵ - ۱۷۴۸ م, / ۱۱۴۸ - ۱۱۶۱ ه, ق, / ۱۱۱۴ - ۱۱۲۷ خ,): بنیان‌گذار نادرشاه · زندیان (۱۷۵۰ - ۱۷۹۵ م, / ۱۱۶۳ - ۱۲۰۹ ه, ق, / ۱۱۲۹ - ۱۱۷۳ خ,) بنیان‌گذار کریم‌خان زند · قاجار و پهلوی و جمهوری اسلامی ایران,ساعت 12:12 توسط علی |
پاسخ به سوال گنج نامه  <-PostCategory-> 

پاسخ به سوالی یک از مشترکین  در رابطه با کتاب گنج نامه منتشر شده:

با سلام خدمت دوست عزیز...اگر می توانید گنج نامه را به صورت استان به استان در بیاورید تا هر کسی موارد مربوط به استان خود را بخرد....اینگونه هم میزان فروش بیشتر می شود و هم هزینه ی خریداران و به علت آشنایی هر کسی با منطقه ی خودش درصد موفقیتش بالاتر می رود.ممنون دوست گرامی.

 

پاسخ:

درود  بر شما دوست گرامی

عرض کنم خدمت شما که جهت اشنایی بیشتر شما دوستان و سروران گرامی لازم به توضیح برخی مواردی هست که نیاز است راجع به کتاب گنج نامه توضیح بدهم .

ببینید  عزیزان ما در حالت کلی دو نوع دفینه گذاری داریم : نوع اول که مربوط به  دفینه گذاری یک منطقه و نقطه بخصوصی است و  این نوع دفینه گذاری منحصر به یک نقطه بوده و در یک نقطه ختم می شود و مربوط به یک فرد خاص بود ولی نوع دوم نوع دفینه گذاری بصورت عمومی (منظور از عمومی این نیست که  هر شخصی و عوام الناس از آن باخبر بوده بلکه منظور فرمان گرفتن از یک حکومت مرکزی و از یک شخص نفر اول مملکت است )و این قاعده در کل امپراطوری و پادشاهی تحت تسلط را در بر گرفته و در واقع تمامی نواحی که تحت تسلط کدام پادشاهی است به همان شیوه در کل نقطه به نقطه شهر به شهر و روستا به روستا رعایت می گردیده است و افراد معدود درباری ( بویژه وزیر و  در راس همه امور پادشاه آن حکومت  و مملکت )از آن نوع دفینه گذاری و کمیت و کیفیت آن باخبر بودند.

برای روشن شدن مطلب مثالی میزنم ما در دفینه گذاری نوع اول داریم که نسخه میگه مثلا در فلان روستا زیر فلان درخت یک خمره سکه دوران صفوی شاه عباسی دفن گردیده از این نسخه مشخص می شود که  این دقیقا منحصر به یک نقطه بوده است . اما نوع دوم که کامل تر و جامع تر است بدین صورت است که برای مثال برای   همان دوره سلطنت صفوی که در کل منطقه های ایران رعایت می شد استفاده از سنگ شتر بعنوان نشانه در دفینه گذاری کلی بود و این نوع دفینه گذاری منحصر به یک نقطه نبوده و شما اگر در منطقه ای سنگ شتر را پیدا کردید می توانید با همان قاعده دفینه گذاری و روش های مرتبط که در کتاب گنج نامه ذکر شده است به دفینه آن دست پیدا بکنید یا موقعی که اعراب به ایران حمله کردند و همان اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلام شیوه مرسوم این بوده که بعضی از دفینه ها را در چاه ها و بعضی را حتی در زیر حوض ها پنهان کنند.

ما در کتاب گنج نامه نیز نوع دوم رو که کلی تر و جامع تره و در نقطه به نقطه ایران عزیز  در دفینه گذاری رعایت شده است درش استفاده کردیم و بییشتر  رویش تاکید کردیم و البته از نوع اول دفینه گذاری در این کتاب مخصوصا برای اشخاص مخصوص  ( مثلا شیخ بهایی ) که بصورت شخصی بعضی دفینه هایی داشتند یا در آن امر دخیل بودند ونیز اشخاص و افراد دیگر نیز داخل کتاب ذکر و عنوان گردیده است . نشانه ها و علامت هایی که در دفینه گذاری استفاده می شد را بنا به تفکیک هر سلسله و هر دوره با ذکر اسامی مکان هایی که  مشخص شده و پادشاهی دوره اسلامی که حدودا 1400 سال حکومت اسلام بر ایران و حدود 70000 نقطه در ایران به این شیوه دفینه گذاری شده است ( برای مثال سنگ شتر در دوره صفوی , نشانه شیر در دوره ایلخانی و سلجوقی و.... )را در کتاب بصورت کامل توضیح و شرح داده ایم چه بسا دفینه و حتی خزانه هایی وجود دارد  که بصورت پلمپ و بکر دست نخورده بوده و هنوز مورد دستبرد واقع نشده است.

مفتخریم که این کتاب گرانسنگ و فوق العاده نایاب را برای اولین بار توسط گروه باستانی دفاین عرضه می کنیم و بعنوان یک دایره المعارف برای محققین و باستان شناس می تواند مورد بررسی و مورد استفاده قرار گیرد..البته در این کتاب از نسخه ها همراه با رمزگشایی و تفسیر  کامل  استفاده شده است و از اسامی  مکان ها و آثار بطور کلی نامبرده شده است.

لازم به ذکر است که بعضی نشانه ها مثل همان سنگ شتر ریشه تاریخی داشته و علاوه بر اینکه در دوره اسلامی استفاده می گردید نیز در دفینه گذاری و سمبل شناسی قبل از اسلام نیز استفاده می گردید لیکن ما در این کتاب گنج نامه به نوع و کیفیت دفینه گذاری دوره 1300 ساله اسلامی موجود در ایران اشاره کردیم . انشالا اگه عمری باشه بتونیم در آینده ای نه چندان دور نوع دفینه گذاری در دوره قبل از اسلام را هم به زودی منتشر کنیم.

جا دارد از زحمات تمامی محققین داخلی و باستانشناس و محققان خارج ار کشور بویژه بویژه جناب پروفسور رزاقی و دکتر رحمتی که در تدوین و تهیه این کتاب متحمل زحمات زیاد وهزینه های سنگین مالی و رمزگشایی و بویژه تهیه کتب خطی از اشخاص حقیقی ,حقوقی و از موزه کشور لندن شدند تقدیر و تشکر ویژه نموده و  اینجانب بنده حقیر علاقه و تشکر  خود را  نسبت به  چنین انسان های فاخر و بزرگواری هکذا به  تمامی آنها ابراز نمایم.

این مجموعه نفیس دو جلد بوده و کل دو جلد بصورت کامل در یک کتاب است و قیمت کلی کتاب 2 میلیون تومان (قیمت پایه ) بوده و  مشتریانی که قبلا پکیج یا هر یکی از کتب ما را خریداری کرده باشند 15 % تخفیف ویژه دارد و این تخفیف برای محققین نیز بمدت  15 روز از امروز منقضی است و  هریک می توانند با تماس شماره زیر این کتاب نفیس را تهیه نمایید.

 

جهت سفارش این کتاب فوق العاده ارزشمند با شماره زیر تماس حاصل نمایید

 

 


+ نوشته شده در سه شنبه 1 مهر 1393برچسب:نسخه های دفینه گذاری مربوط به دوره های پادشاهی یزید بن محلب , امام حسنی , هارون الرشیدی , دفینه های عباسی , یعقوب لیث صفاری , سلاطین سامانی , گنج های سلطان محمود غزنوی , چنگیز خان مغول , آل بویه , ملک شاه , هلاکوخان , سلطان سنجر , سلطان طغرل سلجوقی , تیمور لنگ (گورکانی ) , سلاطین سلجوقی و ایلخانی , اوزون حسن , شاه عباس صفوی , شیخ بهایی , خواجه نصیر الدین طوسی , شاه سلطان حسین صفوی , دفینه های اشرفی , گنج های شاه اسماعیل صفوی , دفینه های پنهان شده در دوره حمله اعراب به ایران ,دفینه های وزیری , گنج های نادر شاه افشار , دفینه های درختان و امامزادگان نج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها - گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی - فروش گنج نامه وزیری - کتاب گنج نامه فرید - دانلود کتاب گنج نامه وزیری - گنج نامه پادشاهی - گنج نامه ایران باستان - فروش گنج نامه وزیری شیخ بهایی صفوی و,,,و,,,,,ساعت 20:19 توسط علی |
نسخه گنج  <-PostCategory-> 

برگی از کتاب گنج نامه ......برای اولین بار در ایران

 

اصل نسخه پوستی گنج همراه با رمزگشایی و تفسیر

 

 

 

 برگ دیگر نسخه گنج:

برگ سوم از کتاب گنج نامه:

 

نمونه دیگر:

 

http://uploadboy.com/6bvz3ncp33o9.html


نسخه های گنج و دفینه گذاری مربوط به دوره های پادشاهی یزید بن محلب , امام حسنی , هارون الرشیدی , دفینه های عباسی , یعقوب لیث صفاری , سلاطین سامانی , گنج های سلطان محمود غزنوی , چنگیز خان مغول , آل بویه , ملک شاه , هلاکوخان , سلطان سنجر , سلطان طغرل سلجوقی , تیمور لنگ (گورکانی ) , سلاطین سلجوقی و ایلخانی , اوزون حسن , شاه عباس صفوی , شیخ بهایی , خواجه نصیر الدین طوسی , شاه سلطان حسین صفوی , دفینه های اشرفی , گنج های شاه اسماعیل صفوی , دفینه های پنهان شده در دوره حمله اعراب به ایران ,دفینه های وزیری , گنج های نادر شاه افشار , دفینه های درختان و امامزادگان و... 

 

جهت سفارش  کتاب نفیس و فوق العاده ارزشمند گنج نامه با شماره زیر تماس حاصل نمایید

  + نوشته شده در جمعه 28 شهريور 1393برچسب:گنج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها

 - گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی - فروش گنج نامه وزیری - کتاب گنج نامه فرید - دانلود کتاب گنج نامه وزیری - گنج نامه پادشاهی - گنج نامه ایران باستان - فروش گنج نامه وزیری شیخ بهایی صفوی و...

 


+ نوشته شده در یک شنبه 30 شهريور 1393برچسب:8 شهريور 1393برچسب:گنج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها - گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی - فروش گنج نامه وزیری - کتاب گنج نامه فرید - دانلود کتاب گنج نامه وزیری - گنج نامه پادشاهی - گنج نامه ایران باستان - فروش گنج نامه وزیری شیخ بهایی صفوی و,,, نسخه های گنج و دفینه گذاری مربوط به دوره های پادشاهی یزید بن محلب , امام حسنی , هارون الرشیدی , دفینه های عباسی , یعقوب لیث صفاری , سلاطین سامانی , گنج های سلطان محمود غزنوی , چنگیز خان مغول , آل بویه , ملک شاه , هلاکوخان , سلطان سنجر , سلطان طغرل سلجوقی , تیمور لنگ (گورکانی ) , سلاطین سلجوقی و ایلخانی , اوزون حسن , شاه عباس صفوی , شیخ بهایی , خواجه نصیر الدین طوسی , شاه سلطان حسین صفوی , دفینه های اشرفی , گنج های شاه اسماعیل صفوی , دفینه های پنهان شده در دوره حمله اعراب به ایران ,دفینه های وزیری , گنج های نادر شاه افشار , دفینه های درختان و امامزادگان و,,, ,ساعت 2:21 توسط علی |
گنج نامه 1300 ساله...........اولین گنج نامه ایرانی treasure book  <-PostCategory-> 

 

بزرگترین گنج نامه ایران .......... برای اولین بار در ایران

 

نسخه ها و اسناد گنج 1300 ساله دوره اسلامی ایران شامل دوره های پادشاهی امویان , خلفای عباسی (بنی عباس ),  صفاریان , سامانیان , آل بویه , غزنویان , سلجوقی , ایلخانی , تیموریان , آق و قره قویونلو , صفویان ,افشاریان و قاجار و نسخه های وزیری و....

 

با اقتباس از نسخه های خطی نفیس و نایاب موزه لندن (بریتانیا)

 

جهت سفارش این کتاب فوق العاده ارزشمند با شماره زیر تماس حاصل نمایید

 

گنج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها

 - گنج نامه شیخ بهایی - گنج نامه خواجه نصیر الدین طوسی - فروش گنج نامه وزیری - کتاب گنج نامه فرید - دانلود کتاب گنج نامه وزیری - گنج نامه پادشاهی - گنج نامه ایران باستان - فروش گنج نامه وزیری شیخ بهایی صفوی و...

 


+ نوشته شده در جمعه 28 شهريور 1393برچسب:گنج نامه کیانی شیخ بهایی وکیل پادشاهان مختلف سلسله صفوی میرزا احمد گنج نامه شیخ بهایی صفوی الوان هندی گنج نامه الوان هندی , گنج نامه احمد وزیر , گنج نامه ملاصدرا , گنج نامه قائم مقام فرهانی , گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی , گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها (که به دو خط شجر ایستاده و شجر خوابیده نوشته شده است), treasure book گنج کیتابی گنج نامه کیتابی ,ساعت 1:7 توسط علی |
مردم غزه در خون و اتش  <-PostCategory-> 

ناله ها و درد دل های یک مادر و دعاهای یک کودک مصیبت دیده فلسطینی در سوگ عزیزان و امتش

روی کلیپ های زیر حتما کلیک کنید

.

 

ناله هایی که قلب انسان را به درد می آورد و می خواهد خون گریه کند , مردم بیچاره و بی پناه غزه در زیر بمب ها و موشک های رژیم از حیوان کمتر و جلاد صهیونیست , این رژیم کودک کش صهیون هر روز جان می سپارند و باید هر روز کشته شوند تا تمام شوند و ما آنها را به نظاره بنشینیم.......

ایا وقت آن نرسیده است که هرکسی که در حد توان هر کمکی که از دستش بر میاد انجام بدهیم و به حمایت های مادی و معنوی آنها بپردازیم و آنها را تنها نگذاریم , هر چند که هیچ کسی دوست ندارد عزیزانش , مادرش , خواهر , برادر و فرزندش کمترین آسیب و رنجی ببینند و حال آنکه آنها هم انسانند و بنی آدم اعضای یکدیگر.....

از شما بازدید کنندگان وبلاگ عاجزانه خواهشمندم که بیایید دست به دست هم بدهیم و با کمک های هر چند کوچک خودمان با قطره های کوچک به دریا بپیوندیم.

ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺣﺴﺎﺏ ﻧﺰﺩ ﺑﺎﻧﻚ ﻣﻬﺮ

1 ـ 12666666 ـ 30 ـ 6001

 

بانک سپه، شماره حساب 999.99

بنام سازمان جمعیت هلال احمر

 

بانک پارسیان شماره حساب

85-8- 730

 

بانک صادرات

 ۰۲۱۱۱۰۳۴۱۵۰۰۷

به امید آن روزی که این دژخیمان و جلادان روزگار با ندای انا المهدی و شمشیر عدالت طلبانه منجی عالم و انسانیت جان از کف بربوده و به سزای ننگین وددمنشانه خودشان برسند.الهی آمین


+ نوشته شده در پنج شنبه 9 مرداد 1393برچسب:,ساعت 15:7 توسط علی |
پاسخ به یک کاربر کم فهم  <-PostCategory-> 

"مطلبی در مورد حقیقت بخور نایاب اکسیر اعظم و کتاب طلسم نامه گنج ها"

از یکی از بازدید کنندگان  کم فهم  :

کدوم احمقی اینارو (بخور ) باور میکنه واقعا؟از خدا بترس نون بازوتو بخور رفیق...پاسخ:
این رو جوابتو میدم تا همه ببیند انتقادات و جواب همه رو میدیم اولا باید عرض کنم که شما از اونجایی که معلومه یا بخاطر اطلاعات کم  همون کم فهمی یا بخاطر نادانی و نفهمی که خودت را به کوچه علی چپ زدی باشد ولی من همون مورد اول را بنا میگذارم و باید خدمت شما عرض کنم که هیچکس احمق نیست اونی که توی خونه نشسسته و  اینو فکر میکنه که با عسل عسل گفتن زبونش شیرین میشه و یقینا که شما جزو اون افرا باشی اونا احمقند بله اون گروه همون که  میخان بدون هیچ رنج و تلاشی  خدا از یک جایی پول گلمبه را از اسمون بندازه جلوش داره اشتباه محض و احمقانه فکر میکنه......بهتره دیدمون رو باز کنیم و همه رو  با اینه خودمون خاخول فرض نکنیم ....


محض اطلاع تمامی اونایی که میخان این بخور را تهیه کنند باید عرض کنیم اولا این بخوری است که بنده از کتب و منابع خطی بسیار قدیمی بالای 1000 ساله اخذ کردم نمیخاستم بگویم و بازگو کنم ولی فکر کنم باید بعضی موارد گفته شود تا حقیقت روشن شود .این بخور در حقیقت در زمانهای قدیم توسط رومیان , اشکانیان و ساسانیان و حکماأ باستانی چندین بلاد هم استفاده و استعمال می گردیده است و جزو اسرار هیاکل سلیمان می باشد و  کاملا علمی و عملی است و جزو علوم نوادری بوده است که چندین هزار سال بصورت پرده و راز  و مکتوم بود و برای اولین بار در ایران توسط شرکت دفاین اجرا می شود  ثانیا فکر نکنید که شما با روشن کردن بخور در غار ی تونل یا اتاقکی همه طلسمها شکسته میشه یا زمین دهان باز می کند و گنح هایش را بیرون می اندازد و معجزه ای رخ می دهد نه اگر کسی چنین فکر کنه کاملا در اشتباه خواهد بود و حقیقت این است که  در کنار این بخور دعاها , عزیمت های و طلسمات مخصوص است که باید در هنگام سوزاندن بخور بنا به آن شرایط دستور خوانده , قرایت , سوزانده یا پرتاب شود  ودارای خواص و تاثیراتی هستند که  ما در کتاب مفتاح طلاسم کنوز یا همان طلسم نامه که از منابع خطی 800 ساله اقتباس شده است و  کتاب تالیف جدید ما هست  و بنده بعضی موارد  مطالب را بسط و عریض و گسترده کرده و با دید علمی بدور از خرافه تشریح کرده ایم و عمل تکمیل می شود پس لطفا  فقط از این بخور انتظار معجزه نداشته باشید و بهتر است توضیحاتی که در مورد بخور نوشته شده است کاملا و با دقت مطالعه کنید و کتاب طلسم نامه باید همراه بخور تهیه شود و زود به هرکسی انگ و برچسب نچسبانیم...

افرادی که درد کشیده باشند حرف و عرایض بنده را بهتر درک می کنند باور کنید خدا شاهد است با افراد زیادی از اقصا نقاط ایران صحبت کرده که درد دل های خودشان را می گفتند که با خرج چندین میلیون تومان و چندین هفته و شاید ماه ها در بهترین هتل ها افرادی را که بعنوان مدعی شکستن طلسم , جن گیر و رمال و دفینه بین و با این القاب و عناوین بودند و در حقیقت افرادی بجز شیاد و کلاهبردار که اسباب بافور و منقل را با انواع ات و اشغال ها کوک می کردند با هزار التماس و لابه بعنوان کارشناس دعوت کردند و در اخر چیزی جز ضرر مالی  چندین میلیونی و ازاله عمر و وقت و در اکثر موارد با ضرر جانی که باعث از دست رفتن عزیزانشان و با دوستان نزدیکشان می شود و با هیچ هزینه مادی و مالی نمی شود این خسران بزرگ را تلافی کرد و  ثمره ای نداشته است آیا تقصیر ما این است که حقیقت را بازگو می کنیم و علم حقیقی را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار می دهیم که اگر دست نااهلانش بیفتد خدا شاهد است مثقالی کمتر از چند میلیون تومان ان هم به اهلش نه به هرکسی نمی دهند .... ایا شما چندین صد تومن ناقابل را برای این علم اعظم زیاد می بینید!!!!!!!

در اخر از اونجایی که معلومه اول خودت باید از خدا بترسی چون از بی ادبی شما و خطاب لفظ احمق به همه معلومه از لطف و ادب الهی هیچ نصیب وبهره ای  نداشته و نخواهی داشت  که با پول ها مادی این دنیا بدست نمیاد و اینم بدون اونی که خوابیده رو میشه بیدارش کرد ولی اونی که خودش رو به خوابی زده نمیشه و از خدا برایت شفای الهی عاجل را خواستارم


+ نوشته شده در جمعه 3 مرداد 1393برچسب:بخور شکستن طلسم مار گنج طلسمات دفینه گنج شکستن طلسم 60 قاف دعای 30 قاف 10 قاف بخور اکسیر اعظم کتاب طلسم نامه یا مفتاح طلاسم کنوز,ساعت 2:56 توسط علی |
کتاب نایاب گنج یابی و طلسمات  <-PostCategory-> 

کتاب نایاب مفتاح طلاسم کنوز

کتابی منحصربفردوبی نظیر

شامل مجربات صددرصد در زمینه کشف , شکستن طلسمات , سرمه ها بخورات و ...گنج ها

چاپ ایران باکیفیت عالی

برای اولین بار در ایران

 

 

 

باتجديدنظروتقريظ واضافات که برای اولین بار در ایران وبا درخواست های مکرر محققین و گنج پژوهان که یک معضل  و مساله بزرگی بین ایرانیان عزیز بوده و ما با کمک اساتید علوم باستان و علوم خفیه توانستیم این مجموعه نایاب را در اختیار شما قرار بدهیم.جالبترین و نایاب ترین مطلبی که در این کتاب برای شما تدارک دیده ایم علم ساختن روش طلسمات بوده که خود ارزشی بالغ بر چندین میلیون تومان دارد.

دراینجا جاداردازهمه دست اندرکاران اساتید علوم باستانی و علوم غریبه ای کمال تشکروقدردانی رابنمایم.

 

مفتاح طلاسم کنوز دراصل فقط یک کتاب نیست،

بلکه ۳ کتاب در ۱ کتاب است!!!

 

کتاب اول : شناخت طلسمات و انواع رصد های دفینه ها

کتاب دوم : راه حل ها و منطق های علمی و عملی انواع طلسمات

کتاب سوم : علم روشهای ساختن طلسمات ( برای اولین بار در ایران)

 

آیا تاکنون ازمطالعه کتابهای مختلف دعا ونتیجه نگرفتن خسته شده اید؟؟؟

آیا ازنامفهوم بودن کتابهای طلسمات و گنج ها خسته شده اید؟؟؟

آیا دوست دارید مشکلات خودوخانواده وآشنایان ودوستانتان رابصورت تضمینی حل کنید؟؟؟

آیا دوست دارید انواع طلسمات دفینه ها را به راحتی بشکنید؟؟؟

ایا دوست دارید سنگین ترین طلسمات گنج ها را خودتان بشناسید و باطل کنید؟؟؟

آیا دوست دارید با قوی ترین بخور دفینه ها آشنایی پیدا کنید؟؟؟

آیا دوست دارید انواع نحسی ها را از خانواده و از مکان زندگی خودتان دورکنید؟؟؟

آیا دوست دارید  به راحتی مکان دفینه ها را کشف کنید؟؟؟

ایادوست دارید کاملترین انواع و اقسام طلسمات را شناخته و آنها را به راحتی دفع کنید؟؟؟

آیا دوست دارید باطن و داخل زمین را با چشم خودتان ببنید؟؟؟

آیا دوست دارید که رزق وروزی خودرا افزایش دهید؟؟؟

آیا دوست دارید با ساده ترین روش ها به گرانبهاترین و ارزشمندترین دفینه و گنج ها برسید؟؟؟؟

آیا دوست دارید به گنج های زیر زمینی دست یابید؟؟؟

آیا دوست دارید به راحتی عمل شق الارض صحیح و مجرب و تربیع را تجربه کنید؟؟؟

آیا دوست دارید انواع نگهبانان گنج و انواع طلسمات دفینه را بشناسید ؟؟؟

ایا دوست دارید چندین میلیون تومان پول در جیبتان بماند والکی به رمالان و شیادان و کلاهبرداران ندهید؟؟؟

آیا دوست دارید موکل مخصوص دفینه و گنج ها را تسخیر کنید؟؟؟

آیادوست داریدبا رازهای عجیب علم حروف همه راشگفت زده کنید؟؟؟

آیا دوست دارید خودتان روش و علم ساختن طلسمات را یاد بگیرید؟؟؟

ایا دوست دارید در زندگی سر وسامانی بیابید و تکانی به خودتان بدهید؟؟؟؟

آیا دوست دارید که دفینه را از مکان خیلی دور جابجا کنید یا حصار بیندازید؟؟؟

آیا دوست دارید که بادنیای عجیب اسرارعملی وتضمین شده علوم باطنی آشناشویدوآنهاراتجربه کنید؟؟؟

آیا ...آیا...آیا...

 

علوم طلسمات و علوم خفیه جزو علمی است که جزو علوم قدیمه و بسیار کهن بوده و نیاکان ما کاملا بدان واقف بودند ولی متاسفانه این علم در قرن حاضر بیشتر با خرافات و دکان بازی دراویش دیگر رنگ و بوی حقیقی و اصیل خود را از دست داده است .بر آن شدیم که برای اولین بار  ایرانیان عزیز را با این علم حقیقی که نیاکان و اجداد ما برای دفینه و گنج ها این طلسمات و سیستم ها را طراحی می کرده اند آشنا کنیم و روشهای شناخت و کشف  با نوع سیستم عملکردی طلسمات , در مرحله بعد رمزگشایی و خنثی سازی آن را  اقدام و ارائه نماییم .

اغلب روشهای شناخت با نوع مکانیسم آن اغلب توسط اساتید علوم باستان شناسی و علوم غریبه (خفیه ) بصورت تجربه و  عینی ملاحظه شده است , روشهای رمزگشایی و خنثی سازی طلسمات و روشهای کشف و سایر روشهای آموزشی دیگر برای دست یابی برای دفینه و گنج  از روی اسناد و نسخه های کهن دست نویس اساتید با قدمت تاریخی بالای 800 ساله که بدست ما رسیده است تجربه و آزموده شده است و ما در این کتاب فوق العاده نایاب تمامی این اسرار و رموزات را برای اولین بار در ایران  بدون کوچکترین کمی و کاستی با رعایت اصل صداقت عنوان و مطالب را کاملا ارائه کرده ایم.

در این کتاب ارزشمند از انواع روشهای کشف و جابجایی دفینه ها , شق الارض گنج ها و موکلان دفینه ها, روشهای علمی دفینه یابی , سرمه های مخصوص دیدن دفاین ,بخورات مخصوص دفینه ها به ویژه بخور نایاب اکسیر اعظم (جامع) که مکمل تمامی اعمال موجوده در این کتاب می باشد , شناخت و رمزگشایی و شکستن انواع طلسمات گنج ها  و از همه مهم تر علم  روش ساختن طلسمات (برای اولین بار در ایران ) که بالای چندین میلیون تومان ارزش مادی دارد بصورت کامل آموزش داده شده است.

تصاویر ارائه شده در این کتاب از کتب علوم خفیه بسیار قدیمی اقتباس شده است و سعی ما بر آن بوده است که مطالب کاملا بصورت علمی و عملی و به زبان بسیار روان و آسان برای مخاطبین ارائه شود.امیدواریم که خوانندگان گرامی روشهای ارائه شد در این کتاب را در جهت اهداف خیر خواهانه و انسان دوستانه و جهت رضای خداوند متعال عمل نمایند.

 

قصد ما انتفاع مادي نيست. ما بيش از هرچيز اشتياق داريم شما را در آرامش و نيكبختي خود شريك سازيم وهمراه با شما خوشبختي را احساس كنيم. عمل کردن به دستورات اين کتاب كمك فوق العاده‌اي مي‌كندتا بتوانيد مشکلات دفینه خود و دیگران راحل کنید، زيرا دراين کتاب اسرارعلوم خفیه به سادگي آشكار و بيان شده است!!!

بازهم تکرار می کنیم :

بجای خرید این کتاب کافیست یک دقیقه به فهرست ومطالب کتاب نگاهی بیندازید!!!

 

         

 

 فهرست

جلد اول : شناخت طلسمات و انواع رصد های دفینه ها

مقدمه

طلسم چیست

طلسمات قبل و بعد از اسلام

در عمل رصد طلسم

منابع طلسم.

نشانه های طلسم

نگهبانان گنج

طلسمات کلیسا و مسیحیت

علائم وجود طلسم در مکان و منطقه

انواع موکلان و نگهبانان گنج

رصد بین وهم و حقیقت

گنج های یهودیان

گنج های اهل کتاب

گنج های غیر حفاظت شده.

انواع حفاظت و رصد فلکی.

تفاوت بین رصد و عمار زمین

موانع عادی دفینه

موانع روحانی (معنوی ) گنج

موانع و تله های رصدی

گنج در اسلام

مقدمات و نسخه های ورود به مکان طلسم شده

آیات حصین برای شکستن طلسم و رصد گنج

رصد چیست و راه های رصد کردن

علائم و نشانه های منطقه طلسم شده

استخراج گنج بوسیله ساحر

آیا سنگهای جوغن طلسم دارند

نشانه های طلسم سومریان

 

جلد دوم: راه حل ها و منطق های علمی و عملی انواع طلسمات

طلسم غارها

طلسمات سردابه ها

طلسم دفینه های اسلامی

طلسم چاه ها

طلسمات یهودی

طلسم تپه ها

طلسم اتاق

طلسم عفریت

طلسم باد

طلسم باران

طلسم رعد و برق

طلسم اسب

طلسم مورچه

طلسم عقرب

طلسم خفاش

طلسم آتش

طلسم چشمه ها

طلسم شمشیر

طلسم خون

طلسم اژدها

طلسم اسکندر و جنیان

طلسم پشه

طلسم نهنگ

طلسم ریگ و سنگ

طلسم اتاق

طلسم پل

طلسمات قدیمه شهرها و بناها

طلسم کوه و آب

طلسم قلعه و برج

طلسم شوره زار و بلیناس

طلسم عقرب و مار

طلسم سبزی و خرمی

طلسم ناخوشی

طلسم شیر

طلسم روباه و ورودی

طلسم ماهی

طلسم ملخ

طلسم بقره ( گاو

طلسم بهته

طلسم زیتون

طلسم کنیسه یهودیان

طلسم زلزله

طلسم رعد و برق

طلسم جن و روح و پری

طلسم زنبور

طلسم آب

طلسم سگ

طلسم ماهی

طلسم مار

طلسمات متفرقه دفینه ها

چگونه رصد شکسته و رمزگشایی می شود

طرق غیر شرعی کشف دفینه

راه های شرعی شکستن طلاسم گنج

برای دیدن مکان گنج در خواب

باب شکستن انواع طلسمات

روش شکستن هرگونه سحر و طلسم

شکستن طلسم سنگین گنج

روش های شق الارض ( خرق و شکافتن زمین ) دفینه ها

انواع موکلان گنج ها (اقباس از نسخه خطی قدیمی )

روشهای شکستن طلسم مار

طلسم اژدها

دعای قریثا

روشهای شکافتن شق الارض

باب فتح کنوز کبرا

کشف دقیق مکان گنج

بخورات برای کشف مکان دفینه , شق الارض , طلسمات

دستورالعمل های شکستن طلسم آب

باب ابطال ملک و موکل گنج

ترکیب خاص برای ابطال طلسم

توقیف هر موجود در گنج

باب ابطال شخص (شیر , پرنده , موجودات موذی و حشره ها

باب ابطال تله و مانع

باب ابطال آتشی , موکل سفید

باب ابطال آب , شن , گرگ , ماشین آلات , موکل کمان بدست

باب ابطال کشیش

طلسم عفریته

ابطال طلسم عفریت ابوالاسود

کشف مکان دفینه با تخم مرغ

صفت شمع دفاین

باطل کردن سایر موانع

باب اسماء عظیمه جلیله

ابطال چراغ سوزان

کشف مکان دفینه

باب ابطال سارق کنوز

باب صفت عقد موکل

عمل ابطال آتشی گنج

باب ابطال موانع و تله

لوح ابطال جمیع طلسمات

دعاء حل قفل ها

شکستن هرگونه رصد و طلسم

صفت ابطال موانع دفینه ها

صفت ابطال شیر , مار و افعی

روشهای کشف گنج ها

بهترین روش استخراج گنج

کشف مکان گنج ها

گشف گنج با گندم

کشف گنج با کاغذ و ورقه

استخدام راهبه برای فتح گنجینه

تربیع سوره شمس

برای ظاهر شدن گنح

احضار سید کهیال برای کشف گنج ها

روش تربیع گنج ها

ترییع با تخم مرغ

کشف مکان گنج با خردل

روش طلسم کردن یک دفینه

طریقه قرار دادن موکل بر روی گنج

برای یافتن دفینه

صفت دانستن اشیاء مدفون زمین

روشهای اطلاع از محل دفینه

برای دعوت جن

برای دفع اجنه

کشف خزانه و دفینه ها

شکستن اکثر طلسمات

استخدام موکل

شق الارض و رصد کنوز

باب اخفاء از چشم خانواده

باب ابطال طلسمات

باب حفظ از دشمنان و اعداء

صرف عمار از سرداب , کوه ها و گنج ها

عمل بسیار عجیب در گنج ها

روشهای جلب و انتقال و جابجایی دفینه

تشریح رمزگشای گنج ها و رصد مکان ها

انواع سرمه های چشمی برای دیدن دفینه ها , طلسمات و موکلان

روشهای یافتن گنج با خروس

برای شکستن , کشف , رصد دفینه ها ( اقباس از نسخه خطی قدیمی)

 

جلد سوم : علم روشهای ساختن طلسمات ( برای اولین بار در ایران)

آموزش روشهای  ساختن طلسمات

 

 

 قیمت وروش تهیه کتاب :

قیمت این کتاب فقط 400000 تومان می باشد ودستورات مجرب این کتاب بیش از280دستور    می باشند.که ارزش وقیمت این کتاب بمراتب بالاترازاینهاست!

این کتاب در 234 صفحه  و در قطع رقعی تقدیم عزیزان و خریداران می شود.

لازم بذکر است که افرادی که در کنار این کتاب بخور اکسیر اعظم را هم تهیه نمایند از تخفیف 15 درصدی برخوردار خواهند بود.

شما چقدرحاضریدپول خرج کنیدتابتوانیدطلسم را بشکنید و به دفینه برسید؟؟؟

شما چقدرحاضریدپول خرج کنیدتابتوانید توسط یک درویش به ظاهر کار بلد یک دفینه را کشف کنید؟؟؟

شما چقدر حاضرید پول خرج کنید تا باطن زمین را ببینید و طلاسم سنگین را باطل کنید؟؟؟؟

شما چقدر حاضرید پول خرج کنید تا موکل دفینه و گنج ها را احضار و تسخیر کنید؟؟؟؟

شما چقدرحاضریدپول خرج کنید تا ... ؟؟؟

بله عزیزان یک دستورمجرب وصحیح که بتواندمشکل شما یاعزیزتان راحل کندمطمئنا میلیونها ارزش دارد!

پس لطفا به ارزشهای معنوی کتاب خوب فکرکنیدوبه همه چیزازپشت عینک مادی نگاه نکنید!!!

البته این خطاب به کسانی بودکه فکرمی کننداین قیمت برای چنین کتابی زیاداست!!!

 

جهت سفارش هر یکی از محصولات و کتب باستان شناسی و کتب مرتبط با شماره زیر تماس حاصل نمایید

 

 


+ نوشته شده در شنبه 28 تير 1393برچسب:جلد اول : شناخت طلسمات و انواع رصد های دفینه ها مقدمه طلسم چیست طلسمات قبل و بعد از اسلام در عمل رصد طلسم منابع طلسم, نشانه های طلسم نگهبانان گنج طلسمات کلیسا و مسیحیت علائم وجود طلسم در مکان و منطقه انواع موکلان و نگهبانان گنج رصد بین وهم و حقیقت گنج های یهودیان گنج های اهل کتاب گنج های غیر حفاظت شده, انواع حفاظت و رصد فلکی, تفاوت بین رصد و عمار زمین موانع عادی دفینه موانع روحانی (معنوی ) گنج موانع و تله های رصدی گنج در اسلام مقدمات و نسخه های ورود به مکان طلسم شده آیات حصین برای شکستن طلسم و رصد گنج رصد چیست و راه های رصد کردن علائم و نشانه های منطقه طلسم شده استخراج گنج بوسیله ساحر آیا سنگهای جوغن طلسم دارند نشانه های طلسم سومریان جلد دوم: راه حل ها و منطق های علمی و عملی انواع طلسمات طلسم غارها طلسمات سردابه ها طلسم دفینه های اسلامی طلسم چاه ها طلسمات یهودی طلسم تپه ها طلسم اتاق طلسم عفریت طلسم باد طلسم باران طلسم رعد و برق طلسم اسب طلسم مورچه طلسم عقرب طلسم خفاش طلسم آتش طلسم چشمه ها طلسم شمشیر طلسم خون طلسم اژدها طلسم اسکندر و جنیان طلسم پشه طلسم نهنگ طلسم ریگ و سنگ طلسم اتاق طلسم پل طلسمات قدیمه شهرها و بناها طلسم کوه و آب طلسم قلعه و برج طلسم شوره زار و بلیناس طلسم عقرب و مار طلسم سبزی و خرمی طلسم ناخوشی طلسم شیر طلسم روباه و ورودی طلسم ماهی طلسم ملخ طلسم بقره ( گاو طلسم بهته طلسم زیتون طلسم کنیسه یهودیان طلسم زلزله طلسم رعد و برق طلسم جن و روح و پری طلسم زنبور طلسم آب طلسم سگ طلسم ماهی طلسم مار طلسمات متفرقه دفینه ها چگونه رصد شکسته و رمزگشایی می شود طرق غیر شرعی کشف دفینه راه های شرعی شکستن طلاسم گنج برای دیدن مکان گنج در خواب باب شکستن انواع طلسمات روش شکستن هرگونه سحر و طلسم شکستن طلسم سنگین گنج روش های شق الارض ( خرق و شکافتن زمین ) دفینه ها انواع موکلان گنج ها (اقباس از نسخه خطی قدیمی ) روشهای شکستن طلسم مار طلسم اژدها دعای قریثا روشهای شکافتن شق الارض باب فتح کنوز کبرا کشف دقیق مکان گنج بخورات برای کشف مکان دفینه , شق الارض , طلسمات دستورالعمل های شکستن طلسم آب باب ابطال ملک و موکل گنج ترکیب خاص برای ابطال طلسم توقیف هر موجود در گنج باب ابطال شخص (شیر , پرنده , موجودات موذی و حشره ها باب ابطال تله و مانع باب ابطال آتشی , موکل سفید باب ابطال آب , شن , گرگ , ماشین آلات , موکل کمان بدست باب ابطال کشیش طلسم عفریته ابطال طلسم عفریت ابوالاسود کشف مکان دفینه با تخم مرغ صفت شمع دفاین باطل کردن سایر موانع باب اسماء عظیمه جلیله ابطال چراغ سوزان کشف مکان دفینه باب ابطال سارق کنوز باب صفت عقد موکل عمل ابطال آتشی گنج باب ابطال موانع و تله لوح ابطال جمیع طلسمات دعاء حل قفل ها شکستن هرگونه رصد و طلسم صفت ابطال موانع دفینه ها صفت ابطال شیر , مار و افعی روشهای کشف گنج ها بهترین روش استخراج گنج کشف مکان گنج ها گشف گنج با گندم کشف گنج با کاغذ و ورقه استخدام راهبه برای فتح گنجینه تربیع سوره شمس برای ظاهر شدن گنح احضار سید کهیال برای کشف گنج ها روش تربیع گنج ها ترییع با تخم مرغ کشف مکان گنج با خردل روش طلسم کردن یک دفینه کتاب نایاب مفتاح طلاسم کنوز نواع روشهای کشف و جابجایی دفینه ها , شق الارض گنج ها و موکلان دفینه ها, روشهای علمی دفینه یابی , سرمه های مخصوص دیدن دفاین ,بخورات مخصوص دفینه ها به ویژه بخور نایاب اکسیر اعظم (جامع) که مکمل تمامی اعمال موجوده در این کتاب می باشد , شناخت و رمزگشایی و شکستن انواع طلسمات گنج ها و از همه مهم تر علم روش ساختن طلسمات (برای اولین بار در ایران طریقه قرار دادن موکل بر روی گنج برای یافتن دفینه صفت دانستن اشیاء مدفون زمین روشهای اطلاع از محل دفینه برای دعوت جن برای دفع اجنه کشف خزانه و دفینه ها شکستن اکثر طلسمات استخدام موکل شق الارض و رصد کنوز باب اخفاء از چشم خانواده باب ابطال طلسمات باب حفظ از دشمنان و اعداء صرف عمار از سرداب , کوه ها و گنج ها عمل بسیار عجیب در گنج ها روشهای جلب و انتقال و جابجایی دفینه تشریح رمزگشای گنج ها و رصد مکان ها انواع سرمه های چشمی برای دیدن دفینه ها , طلسمات و موکلان روشهای یافتن گنج با خروس برای شکستن , کشف , رصد دفینه ها ( اقباس از نسخه خطی قدیمی) جلد سوم : علم روشهای ساختن طلسمات ( برای اولین بار در ایران) آموزش روشهای ساختن طلسمات,ساعت 17:56 توسط علی |
اولین بخور جامع و کاربردی دفینه یابی  <-PostCategory-> 

مژده .................برای اولین بار در ایران...................مژده

اولین بخور تخصصی دفینه یابی و علوم غریبه

 

 

بزودی  اولین بخور جامع گروه دفاین  بنام " اکسیر اعظم " که از بهترین مواد با مرغوب ترین کیفیت 100 % اصیل تهیه شده و  بخور جامع و کاربردی برای تمامی علوم بویژه علم حفاری و گنج یابی خواهد بود ارائه خواهد داد .این بخور جامع شامل فواید زیر می باشد.

 

 • ازاله و از بین برنده تمامی عوارض طلسم و حرکات آرسنیک (توهمات ) مغزی
 • ازاله کننده تمامی سحر ها و جادو ها از مکان های دفینه و مکانهای سحر شده
 • اولین بخور مورد استفاده در زمانهای قدیم توسط حکماء و فلاسفه هندی , یونانی و ایرانی
 • دور کننده و شکننده بسیار قوی موجودات متافیزیکی شیاطین , اجنه ها , موکلان از مکان ها بویژه مکانهای مرصود و طلسم شده
 • باطل کننده جامع و کامل تاثیرات انواع و اقسام طلسمات و تله های دفینه و گنج ها  در اتاقک ها , تونل ها , راهروها , دالان ها , غارها , اتاق های زیر زمینی , مکان های پلمپ شده و....
 • مورد استفاده کاربردی در عمل شق الارض ( خرق زمین ) و تربیع ,  کشف دقیق مکان دفینه , علوم خفیه و غریبه
 • بخوری جامع و کاربردی و کاملا تخصصی برای تمام عمل های مورد نیاز برای کشف , شق الارض دفینه ها , دفع تله , موانع و طلسمات گنج ها
 • بخوری فوق العاده تخصصی و جامع برای شکستن انواع طلسمات مار , شیطان , جن , اژدها , سگ , باران , رعدو برق , آب , باد و خاک , زنبور , ماهی , خون , زلزله , بقره , ملخ , تیرکمان , شیر , عقرب , پشه , ریگ , شمشیر , آتش , خفاش , مورچه , اسب , عفریت , یهودی , سردابه ها , غارها , گرگ , شن , کشیش , راهبه , مرغ , سنگ باران , خوک , روشنایی , رتیل,  سپاه و لشکر شیاطین و...
 • بخور مورد نیاز برای انتقال و جابجایی  و مرصود کردن دفینه
 • تهیه شدن از بهترین مواد 100 %  اصل و با کیفیت فوق العاده مرغوب   
 •  
 • باطل کننده فوق العاده قوی برای انواع طلسمات قبل و بعد از اسلام و طلسمات یهودی و مسیحی
 • دور کننده بسیار قوی موجودات , پرندگان و حیوانات موذی و موجودات غیر ارگانیکی و متافیزیکی
 • بخوری فوق العاده تخصصی و مورد نیاز برای کاوشگران , محققین و گنج پژوهان
 • ترکیب روحانی بسیار قوی برای ازاله عوارض و علائم موانع روحانی , معنوی , سیمیایی , جادویی و شیمیایی موانع , تله ها و طلسمات گنج ها و دفینه ها
 • مکمل دستورات ارائه شده در کتاب مفتاح طلاسم کنوز

 

لازم به توضیح است که این بخور کاربردی برای در زمانهای خیلی قدیم توسط حکمای هندی , یونانی و ایرانی برای دفینه ها استعمال می گردید که متاسفانه به مرور به منصه فراموشی سپرده شده است و ما برای اولین بار در ایران این بخور اعظم را می خواهیم احیا و زنده کنیم.

 

تمام این دلایل باعث شدکه بعدازچندسال،این ماده نایاب  را احیا و بازسازی کنیم تا:

 اولا: بخورات صحیح واصل رادراختیارمردم قراردهیم.

 

 ثانیا: جلوی سودجویی هاوکلاهبرداریهای افرادسودجورا بگیریم.

 

 ثالثا: با قیمت بسیارپایین ومنصفانه بخور رادراختیارخوانندگان قراردهیم.

 

بنابراین مطمئن باشید که اگر دست عطاری ها به این بخور اسرار آمیز برسد آنرا مثقالی صدها تومن به مردم می فروشند وبرای همین است که ما راز این بخور ترکیبی واجزای آنرا فاش نمی کنیم تا مبادا مورد سوء استفاده اشخاص بی انصاف وسودجویان حرام خورقراربگیرد.

 

بااین بخور جامع وکامل شما دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف وبالا جهت خرید انواع بخورات را ندارید وهمینطور خیلی ازاجزای این بخور اصلا درایران وجود ندارد

 متاسفانه درایران بخورات وموادعطاری رابه خوبی به مردم ارائه نمی کنندوجای تاسف است که ازطریق تماسهای که خوانندگان  با بنده داشته اند،فهمیدم که دراکثرقریب به اتفاق شهرهای ایران بخورات وموادعطاری وگیاهی بصورت غلط یا بانامهای اشتباه دیگربه مردم عرضه می شوندومردم چون ازاین امراطلاع ندارندازدستورات صحیح هم بخاطر اشتباه بودن بخورات وموادعطاری نتیجه نمی گیرندیانتیجه اشتباه عایدشان می شود!!!

درتحقیقاتی که بنده درشهرهای مختلف پیرامون این مشکل داشته ام فهمیدم که یااین بخورات درهمه جای ایران یافت نمی شوندویااینکه به اسمهای دیگری عرضه می شوندکه جالب اینجاست اکثراسمهایی که برای بخورات گذاشته اندغلط وبی مسما می باشد

 

لازم است  عرض کنیم که این ماده و این اکسیر نایاب برای اولین بار در سرزمین ایران توسط گروه دفاین ارائه شده است و ما با صرف هزینه تحقیقاتی بسیار و تهیه مواد نایاب از بلاد و کشورهای  هندوستان , پاکستان و بلا دعربی بویژه سرزمین مغرب - عربستان - مصر - یمن - عراق و...این مجموعه کاربردی فوق العاده را برای شما ایرانیان توانستیم با 100 % مواد اصیل تهیه و ارائه نماییم مطمئنا تهیه آنها برای هرکسی مقدورومیسرنیست!

تمامی دستورات شکستن , شق الارض , شناخت , تربیع , بخورات و سرمه ها و کشف گنج ها بطور کامل در کتاب "مفتاح طلاسم کنوز " ارائه شده است و برای هر دستور باید بخور اکسیر اعظم استفاده و استعمال گردد زیرا بخور مکمل اعمال ارائه شده در کتاب می باشد.

خریدارانی که در کنار بخور کتاب طلسم نامه را تهیه کنند از تخفیف ویژه 15 درصدی بهره مند خواهند شد.

این اکسیر  نایاب دربسته های کوچک 60 گرمی و  120 گرمی برای علاقمندان و خریدارات عزیز ارائه می گردد.

برای هرعملی کوچک شما به نصف قاشق چایخوری ازاین بخور نیاز دارید ودراعمال بزرگ به یک قاشق چایخوری سرصاف نیازدارید که 120 گرم ازاین بخور،معادل بیش از 70 قاشق چایخوری می باشد که برای حدود 60 عمل روحانی کافیست!!!

قیمت بسته های 60 گرمی170 هزار تومان و قیمت بسته های 120 گرمی 340 هزار تومان می باشد


+ نوشته شده در پنج شنبه 26 تير 1393برچسب:بخور جامع دفینه ها و گنج ها - بخور الدفاین و الکنوز - بخور اکسیر جامع اعظم شکستن طلسمات و تله دفینه ها شکستن طلسم گنج طلمس مار ازاله و از بین برنده تمامی عوارض طلسم و حرکات آرسنیک (توهمات ) مغزی ازاله کننده تمامی سحر ها و جادو ها از مکان های دفینه و مکانهای سحر شده دور کننده و شکننده بسیار قوی موجودات متافیزیکی شیاطین , اجنه ها , موکلان از مکان ها بویژه مکانهای مرصود و طلسم شده باطل کننده جامع و کامل تاثیرات انواع و اقسام طلسمات و تله های دفینه و گنج ها در اتاقک ها , تونل ها , راهروها , دالان ها , غارها , اتاق های زیر زمینی , مکان های پلمپ شده و,,,, مورد استفاده کاربردی در عمل شق الارض ( خرق زمین ) و تربیع , کشف دقیق مکان دفینه , علوم خفیه و غریبه بخوری جامع و کاربردی و کاملا تخصصی برای تمام عمل های مورد نیاز برای کشف , شق الارض دفینه ها , دفع تله , موانع و طلسمات گنج ها بخوری فوق العاده تخصصی و جامع برای شکستن انواع طلسمات مار , شیطان , جن , اژدها , سگ , باران , رعدو برق , آب , باد و خاک , زنبور , ماهی , خون , زلزله , بقره , ملخ , تیرکمان , شیر , عقرب , پشه , ریگ , شمشیر , آتش , خفاش , مورچه , اسب , عفریت , یهودی , سردابه ها , غارها , گرگ , شن , کشیش , راهبه , مرغ , سنگ باران , خوک , روشنایی , رتیل, سپاه و لشکر شیاطین و,,, بخور مورد نیاز برای انتقال و جابجایی و مرصود کردن دفینه تهیه شدن از بهترین مواد 100 % اصل و با کیفیت فوق العاده مرغوب باطل کننده فوق العاده قوی برای انواع طلسمات قبل و بعد از اسلام و طلسمات یهودی و مسیحی دور کننده بسیار قوی موجودات , پرندگان و حیوانات موذی و موجودات غیر ارگانیکی و متافیزیکی بخوری فوق العاده تخصصی و مورد نیاز برای کاوشگران , محققین و گنج پژوهان ترکیب روحانی بسیار قوی برای ازاله عوارض و علائم موانع روحانی , معنوی , سیمیایی , جادویی و شیمیایی موانع , تله ها و طلسمات گنج ها و دفینه ها,ساعت 14:14 توسط علی |
اثار و نشانه های شهرهای قدیم  <-PostCategory-> 

خواص اعجاب انگیز و آثار شهرهای قدیمی (برگرفته از کتاب خطی قدیمی )

اسکندریه

 

شهر مشهوري است در مصر، واقع است در کنار دریا و اختلاف در بانی آن شهر، اهل سیر و تواریخ نمودهاند. بعضی گویند که او را، ذو القرنین- که اسکندر اول است- بنا نهاد و آن پسر اشک بن سلوکوس رومی است که خبر او در قرآن مجید وارد است. و بعضی گویند که او را، اسکندر ثانی بنا نهاد که آن پسر دارا دختر زاده فیلقوس است و چون او هم وقتی عظیم و قوي شد به ولایت مغرب و چین رفت، اهل سیر، او را شبیه به اسکندر اول کردند. و او، بعد از سفر چین وفات نمود در حالیکه در سن سی و دو سالگی بود. اسکندر اول، تمام عالم را گرفت و مؤمن و موحد بود، اسکندر ثانی،مذهب حکیم ارسطاطالیس را داشت که استاد او بود. و ما بین این دو اسکندر، مدتی فاصله بود.

گویند چون اسکندر خواست بناي شهر اسکندریه را گذارد، آن مکان، شهري بود از شهرهاي قدیم و از مساکن طایفه عاد.

ستونهاي سنگ و آثار قدیم در آنجا بسیار بود. قربانی بسیار نموده و داخل معبد اهل یونان شد و از خداي تعالی درخواست که به او معلوم نماید که آیا توفیق بنا و اتمام این شهر براي او مقدور است یا نه؟ پس، او را خواب ربود و در خواب دید کسی را که به او میگوید که این شهر را بنا خواهی کرد و آوازه این شهر در جهان خواهد پیچید و مردم بسیار در آن مکان، ساکن خواهند شد و هر پادشاه، لشکر بر سر این شهر کشد، خائب و خاسر، باز خواهد گشت. پس، از خواب برخاسته به جمع نمودن استادان و صنعتگران فرمان داد و طرح شهر را ریخته و ساعت تعیین نمود و ناقوسی بزرگ در وسط زمین آویخته و چنان قرار داد که هر وقتآن ناقوس را حرکت دهند، جمیع استادان و صنعتگران از چهار طرف شهر، در یک دفعه، ابتداي بناي آن شهر را نمایند و بنیان شهر در ساعت سعد بنا شود.

پس، چون استادان و معماران و صنعتگران حاضر شده در روز معین منتظر وقت و ساعت بنا شدند، پیش از آنکه وقت و ساعت معین برسد، مرغی بر سر ناقوس نشسته، ناقوس را حرکت داد. استادان و صنعتگران به خیال آنکه وقت و ساعت رسیده، دست به بنا نهادند. این خبر به اسکندر رسیده، دانست که اراده حق تعالی غیر از اراده اوست و گفت: من میخواستم که این شهر در ساعتی بنا شود که هرگز خراب نشود؛ خداي تعالی خلاف او را اراده فرمود، آنچه خدا خواسته است همان خواهد شد. پس، چون شب بر سر دست بر آمد، اجنه بسیار از دریا بیرون آمده، هر چه استادان ساخته بودند، خراب نمودند و هر چه استادان و آدمیان در روز کار میکردند، شب، اجنه او را خراب مینمودند تا آنکه اسکندر امر فرمود که استادان و مسخران، طلسمی براي دفع اجنه ساختند. مسعودي گوید طلسمی که از براي دفع اذیت جن ساختند، چند مناره است از سنگ به درازي هشتاد ذراع، و صور و اشکال در او کندهاند و خط بسیار نوشتهاند. آن ستونها الآن باقی است. و در زمان اسکندر، هفت سور بر دور آن شهر کشیده بودند. و مفسرین گویند که این اسکندریه مکانی است که موسی با سحره فرعون در آن مکان احتجاج نموده. و موسی، بسیار سال پیش از اسکندر بوده. پ، معلوم میشود که قبل از بناي اسکندر، باز در آن مکان شهر و آبادي بوده است.

مجلس سلیمان- علیه السلام- در اسکندریه است. غرناطی گوید که مجلس سلیمان- علیه السلام- در خارج شهر اسکندریه است و او را جن بنا نموده، در بالاي ستونهاي سنگ رخام، و در زیر هر ستونی، سنگی از رخام گذاشتهاند و در بالاي هر ستون بر سنگ دیگر ترتیب کردهاند. و این سنگهاي رخام، ابلغ و ملتقط به سیاهی و سفیدي است در کمال حسن. و هر ستون، سی ذرع طول دارد و قطر هر ستون، هشت ذراع است. و این مجلس، دري در آستانه و چارچوبهاي از سنگ رخام دارد. و در این مجلس، زیاده از سیصد ستون ساخته شده است، همه از یک جنس سنگ و به یک اندازه و به یک ترکیب. در وسط این مجلس، ستونی است بر بالاي سنگی از رخام و درازي این ستون، صد و یازده ذراع است و قطر آن ستون، چهل و پنج وجب است. مسعودي گوید که من،خود آن ستون را به دست خود وجب نمودهام.

و نزدیک دروازهاي است موسوم به « ستون سواري » از عجایب اسکندریه، آن است که ستونی است که او، موسوم است امروز به و آن، ستونی است بسیار بزرگ و یک پارچه و بر بالاي سنگی عظیم و مربع، این ستون را گذاشتهاند. و سنگی مربع به .« شجره » اندازه همان سنگ که در زیر ستون است در بالاي آن ستون نهادهاند.

گویا که آن سنگ مربع، خانهاي است. و هر که این سنگ را ببیند و عظمت آن را ملاحظه نماید، یقین کند که عامل این عملها، اشخاص قوي جثه بودهاند و دخلی به اشخاص این زمان نداشتهاند.

ابو ریحان عجایبات اسکندریه نوشته است که در آنجا، منارهاي است متحرك به حرکت آفتاب؛ چنانکه چون آفتاب از محل زوال گذرد و مایل شود، در زیر این ستون چیزي توان گذاشت، پس از آنکه آفتاب مرتفع شود، دیگر آن چیز را که در زیر ستون گذاشتهاند، نتوان برداشت و اگر ظرف یا شیشه در زیر این ستون گذارند، چون آفتاب مستوي شود، آنها شکسته شوند و صداي شکستن آنها شنیده شود. حکماي بسیار در اسکندریه بوده است؛ چنانکه مثل منبر مکانها ساخته بودند و در پایههاي آن، حکما به مراتب علم و حکمت ود، مینشستهاند و کسانی که علم کیمیا داشتهاند در پایینترین پایههاي منبر مینشستهاند.

و از عجایب اسکندریه، منارهاي دیگر است که پایین این مناره، سنگی است مربع، تراشیده شده. در بالاي این مناره، مناره دیگر،مثمن گذاشتهاند و در بالاي این مناره مثمن، مناره مدوري گذاشتهاند. طول مناره اول، نود ذراع است و طول مناره مثمن نیز، نودذراع است. و در بالاي مناره، آینهاي است و موکلان در آن بالا نشستهاند و به آن آینه نگاه میکنند. خاصیت آن آینه، آن است کهاگر لشکري از ولایت روم در کشتیها نشسته به طرف اسکندریه آیند، موکلان در آینه، آن کشتیها را دیده، اهل اسکندریه راخبردار مینمایند تا مستعد جنگ و قتال گردند و این آینه تا زمان خلافت ولید بن عبد الملک بن مروان باقی بود و پادشاه روم،حیله نموده، آن آینه را با آن منار خراب نمود. تفصیل حیله آن است که شخصی از بزرگان روم را به سرحد اسلام فرستاد و آن خص به اهل اسلام چنان نمود که من از ملک روم گریختهام. اهل اسلام او را پیش ولید بردند و به دست ولید، مسلمان شد. وبعضی از دفاین پادشاه روم را که در زمین شام بود بیرون آورده به ولید داد و به این جهت در پیش ولید مقرب و معتمد گردید.

پس از مدتی به ولید معروض داشت که چون اسکندر بر ملوك مصر و شام مستولی شد و خزاین شداد به دست او رسید او را ر زمین اسکندریه در میان سردابها مدفون ساخت و در بالاي آن سردابها، مناري را که آینه در بالاي او نصب نموده، ساخته است.ولید به طمع مال، حکم به تخریب مناره و آینه نمود. شخص رومی چون آینه را خراب و مناره را تا نصف منهدم نمود، در شبی ازشبها، سوار کشتییی که آماده ساخته بود، شده فرار به ولایت روم نمود. و این مناره در زمان ما، قلعهاي است عالی مشرف به دریا،میانه این مناره تا دریا یک میدان اسب راه است. و در این مناره و حصن، پلهاي وسیع هست که سوار با نیزه تواند بالا رفت. دربعضی از جاها این پلها را مسقف به یک پارچه سنگ کردهاند و به پهلوهاي سنگی که در مناره است جا داده و استوار نمودهاند. از

آنجا، باز به طبقه دیگر بالا میروند. و در وسط این مناره، قبهاي لطیف ساخته شده براي دیدهبان و مستحفظ.

روایت شده، چون عبد العزیز بن مروان حاکم ولایت مصر شد، مشایخ آن ولایت را جمع نموده گفت: میخواهم که اسکندریه راچنانکه سابق بوده آبادنمایم؛ شما به قوت و مردمان به من اعانت نمایید و من به دادن مال به شما اعانت مینمایم. پس، مردمان مصر از او، مهلت طلبیده بهقبرستان قدیمی رفتند و کله آدمی بیرون آورده، بالاي عراده گذاشته، پیش عبد العزیز آوردند و دندانی از دندانهاي آن کله راکشیدند. با وجود آنکه پوسیده و خراب شده بود، ده رطل- که دو من و نیم تبریز، تخمینا باشد- سنگینی آن دندان بود. پس، مردممصر به عبد العزیز حاکم خود گفتند که اگر چنین اشخاص قوي جثهاي پیدا شوند، شهر اسکندریه را به حالت و عمارت قدیم توان ساخت.در آن ولایت، چشمهاي است و در آن چشمه، صدفی پیدا شود که چون او را بجوشانند و آب او را بخورند، ناخوشی جذام را نافع بخشد.
+ نوشته شده در یک شنبه 25 خرداد 1393برچسب:شهر اسکندریه تاریخ قدیم اثار شهرها بلاد,ساعت 16:18 توسط علی |
رساله آموزشی فوق العاده مهم خواص اعجاب انگیر جیوه  <-PostCategory-> 

رساله آموزشی فوق العاده در باب خواص سری و جادویی  , ترکیبات و نسخه های مخفی جیوه

( سیماب )

 سیماب یا همان جیوه که در عربی بدان زئبق نیز می گویند , این عنصر جادویی یکی از قدیمی ترین عناصر و فلزات شناخته شده است که در قدیم بدان سیماب می گفتند و در علوم طب و طبابت , کیمیا و دیگر علوم خفیه و کهن ایرانی و یونانی مورد استفاده قرار می گرفت.

در كيميا، به چهار عنصر آب و باد و آتش و خاك اهميّت خاص داده مى‏شد؛ زيرا كيمياگران به تجربه دريافته بودند كه اگر هر ماده‏اى را بگيريم و روى يك سينى فلزى حرارت دهيم، ابتدا آب پس مى‏دهد (عنصر آب)، سپس به هوا (بخار) تبديل مى‏شود (عنصر هوا يا باد)، آن‏گاه شايد آتش بگيرد و بسوزد (عنصر آتش) و بالاخره آنچه باقى مى‏ماند، يك مقدار ماده خاكى سوخته يا خاكستر است (عنصر خاك)؛ و اين در واقع مبناى استدلال قدما درباره چهار عنصر است. كيمياگران علاوه بر اين چهار عنصر، چهار جوهر نيز به اين عناصر مى‏افزودند كه عبارت باشند از جيوه و گوگرد و نمك و خاك كه هركدام خاصيت كلى داشتند؛ جيوه خاصيت كلى فلزى و گوگرد خاصيت سوختن و نمك خاصيت حل شدن و خاك خاصيت غير فلزى را نشان مى‏داد. همچنين كيمياگران به گوگرد لقب پدر فلزات و به جيوه لقب مادر فلزات داده بودند.

در علوم قدیمی اطبا و کیمیاگران از این عنصر بسیار بهره و استفاده های فراوانی می کردند .از کیمیاگران و اطباء حاذق ایرانی و یونانی چون جالینوس حکیم , بقراط , ابن سینا , سقراط , زکریای رازی در باب آن رسائل و کاربرد فراوانی به قلم تحریر در آورده اند.

 در پایین قسمتی از خواص این عنصر جادویی و کیمیایی را به نقل از یکی از کتب مخطوط قدیمی نقل می کنیم:

بپارسى سيماب‏ بود وى را نام بسيار بود و به لغت اكسيريان الفيان، الغبيط، الزمزم، الحى، الما، السحاب، النور،الزوادوق، الروحانى، عين الحيوان، اللبن، الحل، الدهن، الابق، القرار الروح، الفافه، الطيار اين مجموع بزبان اكسيريان است و ابن مؤلف گويد بزبان اكسيريان چند اسم ديگر دارد همچون: لبان، عطارد، فيدانق، برق، ثقيل، حسد، ماء حيات، عيان، فيبرلا، ماء الشمس، ملك الارض، ماء المداف، العبد الغطايه، الحيه، و العذرا چون مصعد نباشد اين اسمها دارد و چون مصعد باشد طلق الحاجى، قنديل اليحروم، ركبة الاسد و بشيرازى حيات و بهترين آن بود كه زنده بود و استعمال نكرده باشد بغايت جهنده بود اگر در پاره كرباس كنند و بيفشارند تا بيرون آيد و كرباس سياه شده باشد استعمال كرده باشد.

 طبيعتش سرد و تر است در دويم. مقتولش قتل شپش و كنه كند، و با روغن گل و سركه، جرب و خارش اعضا را نفع دهد؛ و دخانش احداث فالج و رعشه كند و تاريكى چشم و زردى روى و خشكى دماغ آرد و عقل زايل گرداند و ريش‏هاى كهنه را نفع دهد؛ و موضعى كه دخانش باشد، گزندگان همه بگريزند و اگر نگريزند، همه بميرند؛ و زيبق مصعّد كشنده بود، و چون در گوش كسى ريزند، اختلاط عقل پيدا كند و به صرع و سكته نيز كشد.

ما با تحقیق روی بیش از 20 نسخه خطی و چاپی باستانی و قدیمی  اطباء , کیمیاگران و فلاسفه قدیم و باستانی با مشقت و سختی های بیشمار که کتب آنها بعضی قدمتشان به بالای 1000 سال هم می رسد توانستیم رساله ای 85صفحه ای از کل خواص , دستورات مخفی و سری و نسخه های جادویی و کیمیایی این عنصر ارزشمند را توانستیم گرد آوری , جمع آوری و نحقیق نماییم و در اختیار محققین عزیز و گرامی ایران زمین قرار بدهیم .این اولین رساله موجود در کل ایران بوده که توسط گروه سایت مخطوط تهیه گردیده است .

 

کل خواصی و نسخه هایی که در این رساله تهیه گردیده است به شرح ذیل می باشد:

در صفت و  خواص جیوه , کاربرد و درمانهای آنها ,راه های شناخت آن ,  نسخه ها و ترکیبات مخصوص درمانی کیمیایی و دارویی مانند معالجه برص , بهق , کلف , گر و خارش ,آتشک , قروح خبیثه  و عتیقه ,  نسخه های جادویی برای مداوا یا ساختن زهر ها و پادزهرها ,راه های کشتن جیوه (سیماب ) , در شناخت و روش استخراج طلا و زر از دل خاک بوسیله جیوه ( مورد استفاده و روشهای ساخت دستگاه های معدن یاب , حفره یاب و ....)  , صفت حب جیوه , صفت سفوف سیماب , صفت دود کردن جیوه , جیوه و شنگرف مصعد ,روش تهیه معجون جیوه , بیضه و مرهم جیوه , عقدجیوه , روش درمانی اعجاب انگیز برای سرعت انزال زناشویی و س ک س , روش ساختن شنجرف و جیوه رومی , رمانی , هندی , تدبیرجیوه , تحمیر عبد , تدبیر تکلیس زیبق ( روشهای کیمیایی سری برای استخراج جیوه و کاربرد آن ) , درمان زود انزالی و تقویت قوه جنسی (باه ) با افسون و روش جیوه , در طریق قائم کردن و خوردن جیوه , طریق قتل جیوه به روش هندیان باستان , در دستور تصفیه جیوه , ادویه مجرب برای جیوه مجرباتی از اهل عراق و خراسان و آذربایان و حکمای فرنگ , دستور ساخت جیوه سلیمانی , ترکیب سری سرمه جیوه برای بیماری های چشمی و دارویی ,نسخه های شربت و پماد جیوه برای دارو و کیمیا ,روش های آموزشی استخراج جیوه از طبیعت و آزمایشگاه , در روشهای خنثی سازی سمی بودن جیوه , روشهای ساخت زهر و پادزهر از جیوه

این رساله بصورت کاملا خوانا و بصورت چاپی که بر روی تحقیق بر بیش از 20 نسخه خطی و قدیمی نایاب بالای 1000 سال شامل حدودا 85 صفحه می باشد که برای محققین عزیز تهیه گردیده است .

 این رساله برای افرادی که در زمینه طب , داروسازی و حل مشکلات جنسی , علوم شیمی و کیمیا , تهیه و استخراج جیوه و پتروشیمی , ساخت دستگاه های حفره یاب و طلا یاب , ساخت زهر و پادزهرها و... قعالیت می کنند بی شک رساله ای غنی از اطلاعات مفید و مثمر ثمر خواهد بود.

 توجه: این رساله برای اولین بار در سطح ایران توسط گروه دفاین ارائه شده است و فروش فقط در این سایت میسر بوده و سایت مخطوط هیچ نمایندگی در هیچ سایتی و هیچ شهری ندارد . پس در خریدتان دفت داشته باشید.با کلیک بر روی گزینه " افزودن به سبد خرید " خریدتان را انجام داده و در آدرس مذکورتان تحویل بگیرید.

قیمت این رساله فوق العاده نایاب 350 هزار تومان می باشد .

 

 

 

 


+ نوشته شده در شنبه 24 خرداد 1393برچسب:خواص جیوه ساخت دستگاه گنج یاب جیوه ای شاقول جیوه ا, تایگر اسکن خرید و فروش جیوه قرمز کارشناسی باستان شناسی گنج کتاب میراث زرین اسرار نسخه ها جوغن نامه ایگل شاقول گنج یاب, جیوه و استخراج گنج طلا یاب جیوه ای, ولی, سیماب زیبق گنج یاب جیوه قرمز جیوه نقره ای ,ساعت 13:55 توسط علی |
خرید و فروش اینترنتی کتاب خطی نایاب و کم یاب  <-PostCategory-> 

توجه ...................توجه

خرید و فروش اینترنتی انواع کتب خطی و دست نویس قدیمی . باستانی نایاب و کم یاب

 

http://Makhtootshop.loxblog.com

برای ورود به فروشگاه مخطوط ( کتب خطی ) شاپ روی وبسایت بالا کلیک کنید یا آدرس را کپی کرده و در مرورگر خودتان پیست نمایید.

با قابلیت خرید آنی ( اینترنتی ) و تحویل و پرداخت هزینه در محل مورد نظر شما

 

منتظر شما هستیم...... 

 


+ نوشته شده در پنج شنبه 22 خرداد 1393برچسب:خرید و فروش اینترنتی کتاب خطی قدیمی کتاب طبی باستانی کتاب چاپ سنگی کتاب نایاب خطی کتاب شیخ بهایی گنج نامه ادبیات کتاب خطی طبی و طلسمات علوم غریبه جن طلسم دفینه گنج ها خزانه دفینه ها دفاین,ساعت 13:27 توسط علی |
قلعه ها  <-PostCategory-> 

قلعه های تاریخی ایران

   پیش گفتار

      وظیفه جوانان باهوش ایرانی است،  که درباره آثار تاریخی ایران کار و تحقیق کنند،  و جهت پیگیری تخصصی و آگاهی عموم در اینترنت منتشر نمایند.

كليك كنيد:  قلعه های تاریخی ایران بخش دو

   تاریخ قلعه های ایران

      در دوره های مختلف تاریخی مردم ایران بزرگ دشمنانی داشتند که بخاطر قدرت جنگی و دفاعی این دیار زیبا توانایی نفوذ به آن را نداشتند،  یکی از مهمترین سازمان های جنگی و نظامی قلعه ها بودند که بصورت شبکه بیکدیگر وصل بودند. در همه تاریخ استحکامات را در دور افتاده ترین و مرتفع ترین نقطه بنا می کردند تا به سبب وجود شیب های تند یا کوه،  دستیابی به آن دشوار باشد و مدافعان نیز در بالا قرار گیرند و از لحاظ دید مسلط باشد ضمن آنکه از خطر نقب زدن مهاجمان نیز محفوظ مانده و حمل ادوات محاصره ای به پای دیوار را دشوار نمایند،  از آغاز دوران پیش از تاریخ در هزاره اول پیش از میلاد پیرامون دهکده ها نیز حصار کشیده می شد،  اینکار نخست برای مصون ماندن از حمله راهزنان و جانوران وحشی بود ولی بعدها عمدتا برای دفاع متقابل در برابر هجوم دشمنان صورت می گرفت،  در سراسر سرزمین ایران حصار های محکم،  دهکده ها و قلعه های مسکونی را می توان یافت که متعلق به هزاره سوم پیش از میلاد است.  هر جای این سرزمین نگاه کنید، قلعه، برج، بارو، ارگ، کهندژ، دربند، خندق و دروازه و نظایر آنها از ناامنی محیط زندگی و توجه و تدبیر آگاهانه ایرانیان به ملاحظات دفاعی حکایت می کند،  البته انوش راوید بیشتر شبکه دفاعی ملی و مردمی برای باز دارندگی می داند.  ساخت بناهای گروهی حصار دار در ایران با طرح ها و نفشه های گوناگون از سه هزار سال پیش شناخته شده است،  حصار سیلک در کاشان،  قلعه حسنلو در ارومیه، بلورآباد در شهرستان خوی و ... از نمونه های آن می باشد، از سایر قلاع مشهور می توان قلعه فلک الفلاک  در خرم آباد احداث شده در عهد  شاهنشاهی ساسانیان نام برد، حسن صباح بلند آوازه ترین رهبر اسماعیلیان نیز جهت مقابله با بی عدالتی اجتماعی سلجوقیان،  الموت در نزدیکی قزوین را پایگاه خود قرار داد و 35 قلعه در اطراف آن بنا نمود و در فومن و قهستان70 قلعه دفاعی داشت.

    در ایران هزاران قلعه بزرگ و کوچک وجود دارد که می بایست توسط جوانان عزیز پرشور و علاقمند ایرانی،  از آنها عکس بگیرند و نقشه بردارند و در تاریخ آنها کاوش نمایند و برای استفاده عموم به اینترنت بسپارند.  در معماری و شهرسازی اوایل اسلام که متاثر از معماری قبل از اسلام بویژه دوره ساسانیان است تفکرات دفاعی مورد توجه بوده است به طوری که معمولا هر شهر اسلامی از سه بخش تحت عنوان کهندژ، شارستان و ربض تشکیل می گردید،  مهم ترین این بخش ها کهندژ یا ارگ بود که عبارت بود از قلعه های که در وسط یا گوشه شهر قرار داشته و معمولا از یک سو به باروی شهر پیوسته بود تا همواره برای دفاع و مقابله با تهاجمات دشمن آماده باشد،  ازجمله کهن دژهای معروف می توان کهن دژهای شهرهای ایران،  سمرقند، بخارا، بلخ و نیشابور را نام برد.  رباط ها نیز از بناهای دفاعی و نظامی صدر اسلام است و قلعه های نظامی مرزی را در دوران معینی رباط می گفتند،  مانند رباط نصیبین که در سرحد میان ایران و روم شرقی بنا شده بود و نگهبانان آن از دیلمان می آمدند،  رباط ها را می توان از نخستین استحکامات سازه ای محسوب نمود که در نقاط بی حفاظ مرزی پناهگاه گروهی جهادگر بودند.  پس از تثبیت اسلام در مناطق اسلامی و بر طرف شدن تهدید از سوی غیر مسلمانان در مرزها، معنی واژه رباط با مسجد یکی شد.

      قلعه های ایران،  به دو نوع جلگه ای و کوهستانی، مصالح ساختمانی آنها نیز متفاوت است،  طرح اصلی قلعه های جلگه ای مربع و یا مربع مستطیل است که در چهار گوشه آن برج های مدور برای دفاع ساخته شده اند،  مصالح این قلعه ها خشت و گل است و به ندرت از آجر و گچ استفاده شده استبارو (دیوار ضخیم) این قلعه ها چینه (دیوارهای گلی که آن را بند بند می سازند) است یا با خشت های قطور ساخته شده است، برای استحکام آن قطر و ضخامت بعضی از بارو ها به چهار متر هم می رسید.  اطراف بعضی از این قلعه ها خندق حفر می کردن و برای رسیدن به قلعه از پل های متحرک بهره می گرفتند.  بعضی از این قلعه ها به دلیل امنیت آن ها محل سکونت کشاورزان و روستاییان شد که با گذراندن خیابانی معمولا شمالی و جنوبی و تامین آب آشامیدنی خانه های روستایی در دو طرف خیابان ساخته می شد.  از این قلعه ها می توان به قلعه بیاضه بیابانک و هنجن در سر راه نطنز به ابیانه است اشاره کرد که تا این اواخر محل سکونت بوده است،  این قلعه دارای برج و باروی ضخیم بسیار بزرگ بوده است.  داخل قلعه کوچه های پر پیچ و خمی داشته است که همه آن ها به گذر اصلی قلعه که به در قلعه منتهی می شود راه دارند،  خانه ها دو طبقه هستند و از طبقه زیرین برای نگهداری دام و یا انبار مواد غذایی و آشپزخانه استفاده می کردند و اتاق های نشیمن در طبقه دوم قرار داشته اند.

      مصالح دژهای کوهستانی را معمولا از سنگ های بدون تراش نظیر سنگهای کوه یا رودخانه همراه با گچ غربال شده فراهم می کردند،  در زیر دست دژهای کوهستانی پرتگاه های عمیقی تعبیه شده است،  درقسمت انتهایی برج ها و بعضی مواقع، باروها، کنگره هایی ست که مخصوص کمانداران بوده است تا بتوانند از شکاف کنگره ها دشمن را هدف قرار دهند.  در بعضی از دژها و قلعه ها، مانند الموت قزوین، پایین دژ محل سکونت روستاییان بوده استاز قلعه به هنگام جنگ‌ها استفاده می‌شده و مردم تا زمانی که بیم حمله دشمن وجود داشته در درون دژ می ‌ماندند و معمولاً در درون آن آذوقه زندگی برای چندین ماه موجود بود.  برای محافظت از ساختمان و استحکامات و قسمت‌ های مختلف قلعه بارو ساخته می‌شده است،  دیوار های دفاعی و خاکریز های متعلق به آغاز سکونت انسان در ایران هنوز برجاست،  شکل آنها به موازات پیشرفت سلاح‌های تهاجمی و تدافعی تکامل یافته است.  در دوران پیش از تاریخ و اوایل دوران تاریخی،  نوع استحکامات عموماً تابع مقتضیات ناشی از محل قلعه یا دهکده و اوضاع طبیعی سرزمین بود.  طرح ‌های ساختمانی بیشتر قلعه‌ها بر اساس معلومات و تجربة کلّی نسبت به حمله و دفاع ریخته می‌ شد تا سنت‌ های محلّی.  در هر دوره‌ای روش ‌های آزموده و مقبول برای ایجاد استحکامات انتخاب می‌شد.  اوایل دوران تاریخی در سبک استحکامات ایران باستان آثاری از نفوذ سبک بین‌النهرین و سایر کشورهای همسایه دیده می‌شود،  در تاریخ معماری ایران تا رسیدن به اقتباس سبک فرانسوی در معماری قلاع و حصار های شهر در اوایل قرن سیزدهم، خصوصاً در خوی و تهران می‌توان ردیابی کرد.

      آغاز خانه سازى انسانها همواره با انديشه يافتن راههاى گوناگون دفاع در برابر دشمنان و حيوانات همراه بوده است،  به همين دليل خانه هاى اوليه كه بدون ديوار ساخته مى شد،  به تدريج داراى ديوار شده و رفته رفته داخل يك ديوار محاطى دفاعى محصور شده است،  به تاریخ نیک مراجعه شود.  اين نوع حصارها در ابتدا داراى يك معبر ورودى بودند، اما پس از گذشت سالها تبديل به دروازه شد،  حصار هاى اوليه كه در اطراف مناطق مسكونى كشيده مى شد،  فاقد برجهاى دفاعى در فواصل منظم يا غير منظم بودند و براى محافظت از ديوارها بود.  در ايران، ايجاد خانه هاى گروهى حصار دار از سه هزار سال قبل از ميلاد با طرحها و نقشه هاى مختلف آغاز شده است.  نمونه اين گونه قلاع در بلورآباد واقع در حاشيه دشت شمالى روستاى قره ضياءالدين آذربايجان به دست آمده است.  در قرن چهارم قبل از ميلاد، همزمان با آغاز فرمانروايى سلسله هخامنشيان، به علت توسعه شهر و تغيير فنون جنگى و دفاعى،  برجهاى مستطيل شكل جانشين برجهاى نيم دايره اى قديمى شده اند،  گفتنى است برجهاى دفاعى، ديوارهاى قلعه حسنلو داراى كاملترين برجهاى دفاعى مستطيل شكل پيش آمده، بوده است.

    سهم اصلى در توسعه شهر سازى حصار دار در ايران به عهده معماران اورارتويى در قرنهاى سوم و هشتم قبل از ميلاد است كه تحت نفوذ معمارى بين النهرين شيوه اى در ايجاد استحكامات دفاعى بوجود آوردند که در قرنهاى بعد پايه و اساس معمارى قرار گرفت.  در معمارى اورارتويى تحول ديگرى هم قابل توجه است، شهر هاى اورارتويى با طرح هاى فشرده و خانه هاى نزديك به هم و روى سطح طبيعى زمين با ديوار هاى بسيار محكم و بامهاى مرتفع ايجاد شده اند به اين ترتيب استفاده از عوارض طبيعى زمين به ندرت صورت گرفته است.  اطراف بناها كه با ديوارها و برجهاى مستحكم دفاعى احاطه شده اند،  پيش آمده و صاف هستند،  مانند قلعه سياه در ۳۶ كيلومترى شرق ماكو كه روى يك توده سطح از مواد مذاب منجمد بنا شده است.  در ميان برجهاى مستطيل شكل كه نيمى از آنها جلوتر از ديوارها بنا شده اند،  ديوارها در فواصل مساوى پيش آمده يا عقب رفته اند.  اين پيش آمدگيها به هيچ وجه از نظر دفاعى يا استحكام بخشى به ديوارها، ارزشى ندارند،  بلكه فقط از نظر تزئينى به اين صورت ساخته شده اند و از لحاظ دفاعى طرحهاى معمارى ديگرى در ديوارها به كار رفته است.  تمام دوران اسلامى، در ايران قلعه هاى بسيارى داخل شهرها به وجود آمدند،  براى مثال مى توانيم از ارگ كرمان و قلعه فلك الافلاك در خرم آباد و ارگ شيراز را نام برد.

      قلعه هاى اوايل و اواسط دوره اسلامى سرتاسر ايران پراكنده هستند و به طور كلى در كنار شاهراه هاى ارتباطى ساخته شده اند،  نمونه اين قلعه ها شبكه وسيع قلعه های اسماعيليه است كه در نقاط مختلف بنا شده اند يا قلاعى كه فقط براى محافظت از راهها و ايجاد امنيت در مسير هاى كاروان رو ساخته شده اند يا قلاعى كه در نزديك پلها و رودخانه ها ايجاد شده اند،  مانند قلعه اى كه در شمال رودبار در بستر سفيد رود احداث شده است.  يكى از بزرگترين و قديمى ترين قلاع ايران،  قلعه گلى است كه در جاده كاروان رو ورامين به قم نزديك محلى به نام كاج ساخته شده و شامل تعداد بسيارى برج مستحكم مستطيل شكل است كه به خوبى قادرند از قسمت حياتى و جان و مال ساكنان قلعه محافظت كنند.  بناى قلعه را مى توان به دوره شاهنشاهی ساسانيان نسبت داد و اگر هم در آن زمان ساخته نشده باشد قطعاً در قرون اوليه اسلامى و در زمان سلجوقيان ساخته شده است،  زيرا ديوار هاى آن شباهت بسيارى به ديوار هاى رباط سنگى دارد كه متعلق به دوران سلجوقى است.  هنر قلعه سازى در ايران از آغاز ظهور اسلام در قرن هفتم ميلادى تا زمان حاضر به تدريج تكامل يافته،  پيشرفت هايى كه از لحاظ جنگى براى مهاجمان و نيز مدافعان به وجود آمده و استفاده از فنون جديد در جنگها موجب شده كه برجهاى مدور بزرگتر و نزديك به هم و ديوارهاى مستحكم تر بنا شوند و تمام پيش بينى هاى لازم براى متوقف كردن يا لااقل كندتر كردن سرعت مهاجمان در خارج قلعه و حصار و داخل آن مورد توجه قرار گيرد و اين تكامل در هيچ زمانى متوقف نشده است.

   نارین قلعه (نارنج قلعه)  ــ  نارین قلعه یا نارنج قلعه مهمترین و ديدني ترين بناى تاریخى شهرستان میبد است،  این قلعه از بناهاى مربوط به دوره حکومت اشکانیان و قبل از اسلام است و در دوران مظفریان تعمیراتى در آن صورت گرفت.  اطراف آن خندقی بوده است و نقب های زیر آن گاهی تا یک فرسنگ امتداد دارد،  در محرم سال 744 جنگ سرنوشت سازی که باعث پیروزی آل مظفر بر چوپانیان گشت در این محل اتفاق افتاده است.  مساحت این قلعه 3 هکتار و بنا در 7 طبقه و داراى برج و بارو و دربند هاى متعدد است و بالاى تپه اى مسلط بر شهر میبد قرار دارد.  قطر پایین ترین حصار قلعه که قسمت بزرگى از آبادى میبد را دربر مى گرفت، 5 و در بعضى قسمتها به 20 متر مى رسیده است.  نارنج قلعه 4 برج گرد بلند دارد و آنچه امروزه از آن باقی مانده قسمت مرکزی آن است و نشانه هایی از برجها و باروها در روستای کوچک(کوشک) از آن باقی است.  کوشک یا کوچک نزدیک ترین روستا به دژ بوده است و بیشتر آن را باغها و قنات ها و آسیاب دربر میگرفته است.  زیبا ترین بادگیرها و خانه ها و کوچه های سابات دار بسیار قدیمیدر جهان را در این محله زیبا میتوان مشاهده كرد.  نارنج قلعه داراى اتاقهاى متعددى بوده است که در حال حاضر قسمتهایى از این اتاقکهاى کوچک تو در تو موجود است و بسیارى از آنها نیز به علت قرار گرفتن در طبقات پایین و ریختن راهروها هنوز کشف نشده است.  بعضیها نارین قلعه را همان دژ سفید شاهنامه میدانند،  این قلعه بالای یک تپه و مسلط به اطراف ساخته شده و اطراف آن را هم خندق کنده اند.  یک روایت افسانه ای هم حکایت از آن دارد که قلعه در زمان کیومرث ساخته شده و اولين آدمها از راه آب و دریا به آن پا گذاشته اند،  بعضيها هم آن را ساخته سپهبد ساسانی- مهبد- میدانند،  مهبد از سرداران قباد و انوشیروان بود.   در نزدیکیهای نارین قلعه میبد سفالهای رنگی و نقش دار از دوران حکومت ایلامبه دست آمده که  بیش از 4000 سال قدمت دارند و به خاطر همین قدمت زیاد ساختمان قلعه به زیگورات یا معابد باستانی ایرانشبیه است.  از این قلعه که كاملاً از خشت و گل ساخته شده است،  در دورههای مختلف تاریخی به عنوان ارگ حکومتی یا دژ نظامیاستفاده ميشده.  اوج اقتدار این قلعه در پیش از اسلام،  مربوط به دوره شاهنشاهی ساسانیان و پس از آن مربوط به دوره آل مظفراست،  بعضي اين کهن دژ را سر آغاز شروع آباداني یزد میدانند.  پیچهای تو در توی قلعه،  كشمكشها و جنگهاي زيادي را به خود ديده است،  اين قلعه نظامیبوده ولي بعضی با توجه به شکل 5 طبقه آن احتمال میدهند که زیگورات بوده و از آن به عنوان معبد استفاده میکرده اند.

   قلعه کاظم داشی (کاظم خان) ــ  این قلعه صخره ای با ارتفاع بیش از سی و پنج متر به صورت شبه جزیره در ساحل دریاچه ارومیه قرار دارد،  در گذشته این محل یکدر  و  قرخلار (چهل تن) نامیده میشد.  آثار عمارت و ساختمانهای متعددی از سنگهای بزرگ و تراشیده در پی و بنای این قلعه به چشم میخورد.  در این قلعه تعدادی سنگ قبر از مرمر سفید و درخشان وجود دارد که روی آنها عباراتی به خط نسخ زیبایی حجاری شده است.  در بالای این قلعه چاهی به طول و عرض دو و نیم متر و عمق هشت متر دیده میشود.  این قلعه فقط یک در دارد که به جاده سنگی باز میشود،  در قرن هفتم ه.ق به دستور هلاکوخان این قلعه تجدید بنا شد.

   قلعه اسماعیل آقا ــ  در فاصله هجده کیلومتری شمال غربی شهرستان ارومیه،  به فاصله نسبتاً کمیاز جاده سیرو،  در بالای یک رشته کوه منفرد بقایای آثار و قلعه ای نظامیبه چشم میخورد.  این کوه از دو طرف با شیب تند به رودخانه نازلو چای منتهی میشود و به لحاظ موقعیت سوق الجیشی حایز اهمیت است.  آثار موجود در این قلعه به دو دوره تاریخی تعلق دارد،  دوره اول،  آثاری مربوط به هزاره اول ق. م را شامل میشود.  از این دوره بقایای دیوار هایی از یک پادگان نظامیاورارتوبی باقی مانده است.  دوره دوم،  شامل آثار و بقایای قلعه دفاعی دیگری است که دیوارهای آن به همراه برجهای دیده بانی پا برجاست و متعلق به یکی از اربابان محلی دوره قاجاریه است.

   قلعه شای (پوشتو) ــ  این دژ که در اقصی نقاط آذربایجان غربی افسانههای حیرت آوری به آن نسبت میدهند،  از موقعیت طبیعی ویژهای برخوردار است،  و از راه ناهمواری که از جاده مهاباد به سردشت منشعب و از آن به روستای داغه می رود.  این صخره هشتاد متر ارتفاع دارد و صعود به بالای آن تنها از یک راه که در جبهه غربی است، صورت میگیرد.  ساختمانهای مورد بحث با سنگ لاشه و در بعضی قسمتها بدون ملاط ساخته شده است، سفالهای به دست آمده از این قلعه بسیار خشن و ابتدایی و اکثراً دست ساز هستند.  بررسی این گونه سفالها و همچنین پیهای ساختمانی موجود آشکار میسازد که نخستین سنگ بنای این دژ عظیم و شگفت آور در اوایل هزاره اول ق.م به وسیله اقوام محلی پایه گذاری شد و در دوره حکومت ماد ملحقاتی به آن اضافه شد.

   قلعه دختر (قیزقلعه)  ــ  روستای قیز قلعه از توابع بخش مرکزی شهرستان خوی و در دهستان دیزج قرار دارد،  این قلعه مربوط به هزارههای اول و دوم ق.م است.  این قلعه بر فراز یک تپه بلند و منفرد قرار دارد،  از فراز این قلعه میتوان بخش وسیعی از دشت خوی را مشاهده کرد.  در بالای این قلعه علاوه بر سفالهای شکسته فراوان،  تعداد زیادی سنگ در ابعاد مختلف به جای مانده است.  همچنین قسمتهای زیادی از دیوار این قلعه که سبک معماری آنها از نظر نوع مصالح و نحوه ساخت اورارتوبی است،  به خوبی قابل مشاهده است.

   مشتاقیه (سه گنبد) ــ  مشتاقیه محلی در شرق مسجد جامع کرمان در ابتدای خیابان 17 شهریور که از میدان مشتاقیه انشعاب پیدا میکند قرار دارد و از آثار دوره قاجاریه میباشد.  سه گنبد مزبور برای سه مقبره مشتاق علیشاه-شیخ اسماعیل و کوثر علیشاه بنا گردیده است.  گنبد هایی که بر فراز دو مقبره مشتاق و کوثر علیشاه واقع شده اند کاشی کاری بوده و در قرن اخیر ساخته شده اند،  و چون در ساختمان آن توجه کافی نکردهاند متاسفانه قسمت هایی از کاشیها ریخته و بقیه نیز رو به تخریب است.  مشتاق علیشاه از پیشوایان صوفیه در قرن 13 هجری بوده که در اواخر زمستان 1306 هجری قمری سنگسار شده است،  میگویند جرم مشتاق این بوده که قرآن را با نوای سه تار میخوانده است.  لازم به ذکر است که قبل از تدفین عرفای یاد شده این مکان مقبره میرزا حسین خان راینی (1202 هجری قمری) جد اعلای سادات معروف به میر حسینی کرمان بوده،  وی در زمان زندیه و پس از فوت کریم خان زند تا مدتی حاکم کرمان بوده.  او در زمان حیاتش این محوطه را برای آرامگاه خود انتخاب کرده بود بنا بر این پس از فوت مشتاق یارانش به واسطه ارتباطی که مشتاق با حسین خان داشت او را در جوار وی تدفین نمودند.  از در بزرگ که وارد میشویم پس از گذشتن از راهرویی کم عرض و طولانی به باغچه مشتاقیه میرسیم،  در سمت شمال بنا در ساختمان مقبره مشتاقیه کوثر علیشاه و میر حسین خان قرار دارند.  از جمله آثار هنری مقبره فوق میتوان به کاشیکاری و تزئینات داخل بنای مذکور شاره نمود.

   قلعه باستانی بمپور  ــ  در شهر بمپور مرکز تاریخی بلوچستان،  قلعه بزرگ و قدیمی وجود دارد،  که به آن قلعه بمپور می گویند،  و مهمترین مکان تاریخی و باستانی بلوچستان ایران است.  البته هنوز کسی بدرستی نمی داند،  در دوره های تاریخ،  بلوچستان ایران چه نام داشته است،  در جغرافیای تاریخی ایران،  و استان های تاریخی ایران،  نام بلوچستان کنونی خالی است.  این قلعه در ارتفاع 470 متری از سطح دریا قرار دارد،  تاریخ ساخت اولیه آن مشخص نیست،  تعدادی داستان و افسانه محلی درباره آن وجود دارد،  که من بعنوان تاریخ نپذیرفتم،  مثلاً می گویند:  آنرا بهمن پسر اسفندیار ساخته و به مرور بمپور شده،  یا می گویند،  چون شبیه قلعه بم است،  بمپور نامیده شده،  و چند موضوع دیگر که آنها را بعنوان داستان،  در داستان های تاریخی ایران خواهم نوشت.

      در دوره های مختلف تاریخ،  بمپور مرکز حکومت بلوچستان بوده است،  این دژ چندین بار خراب و بازسازی شده،  آنچه که مشخص است،  گسترش واقعی قلعه در زمان نادر شاه افشار بود.  در این دوره نصیر خان براهویی حکمران بلوچستان،  بمپور را مرکز حکومتی خود قرار داد.  در سالها بعد بمپور موقعیت خود را حفظ کرد،  و سردار سعید خان نیای شیروانی ها،  و سردار دوست محمد خان رئیس قبیله بارک زهی،  به حکمرانی خود در آنجا ادامه دادند.  آخرین بار حکمران محلی زمان پادشاهی قاجار،  که زیر بار حکومت مرکزی نمی رفت،  جهت مقابله با دولت قلعه را باز سازی کرد.  سپس در زمان ناصرالدین شاه مرکز بلوچستان به فهرج یا ایرانشهر کنونی منتقل شد،  و قلعه بمپور اهمیت خود را از دست داد،  که تا کنون ویرانه های آن باقی مانده است.

      قلعه بمپور تنها منطقه باستانی بلوچستان است،  که اندکی کاوش های علمی باستان شناسی در آن انجام شده است.  در سمت غرب قلعه تپه باستانی به مساحت 270 متر مربع وجود دارد،  که فرشی از تکه های سفال دارد. تعیین تاریخ دوره های بهره بردار از قلعه را فقط از روی سفال های بجا مانده،  حدس های متفاوت با سطحی نگری تاریخی زده اند،  که در این وبلاگ قابل ذکر نیستند.  زمان ناصرالدین شاه قاجار،  قلعه ایرانشهر ساخته شد،  و جای قلعه بمپور را گرفت.  قلعه ایرانشهر ساختمان های شاه نشین، توپخانه، سربازخانه، ذخیره گاه، قورخانه، قراول خانه، زندان، مسجد، حمام، غلام خانه،  داشته،  و تنها چهار دیواری و ویرانه هایی از آنها باقی مانده است.  جوانان باهوش ایرانی هر شهر و دیار،  باید نسبت به شناسایی و تاریخ نگاری قلعه های زیاد ایران،  بدور از دروغ های تاریخ،  برنامه ریزی و کار کنند.

   عکس قلعه های بمپور و ایرانشهر،  عکس شماره 4580 .  وظیفه جوانان باهوش ایرانی است،  که درباره آثار تاریخی ایران کار و تحقیق کنند،  و جهت پیگیری تخصصی و آگاهی عموم در اینترنت منتشر نمایند.

منبع:سایت راوید


+ نوشته شده در یک شنبه 14 ارديبهشت 1393برچسب:قلعه ,ساعت 4:15 توسط علی |
"کشف گنجینه اسکندر مقدونی "  <-PostCategory-> 

"کشف گنجینه اسکندر مقدونی "

یکی از باستان شناسان فرانسوی مدعی شده است که قبر و گنجینه اسکندر مقدونی را در اردن و الجزائر یافته است .

او مدعی شده است که در این اکشتاف سنگ ها و جواهرات کریمه گرانبها و طلاهای بی نظیری اکتشاف شده است که در محیط اطراف مقبره بوده است.

او اذعان کرده است که این گنجینه حاوی مقادیر زیادی از جواهرات و طلا و حوض هایی که از طلا اشباع شده بود همچنینی یاقوت ها و الماس هایی که بسیار چشم نواز می باشد بچشم می خورد که روی تابوت های اسکندر و افراد آن بصورت مطلا کار شده است و کلوپاترا و مارک انطونیوس رومانی نیز در تابوت های اسکندر به آن اذهان کرده اند.

اون همچنین از اکتشاف گنجینه های بطلمیوس و از اتاق هایی که توسط دهلیزهای متعدد به آن ختم میشوند اشاره کرده که بصورتی که از نگهبانان متهعدد برای نگهداری از آن استفاده می کردند و بصورت سری و مخفی بوده که در جایی ذکر نشده است سخن گفته است.

 

 

جالبترین موردی که یافت شده است این است که  اتاق هایی که توسط تله های هولناک ایجاد شده بودندو طول دهلیزها از ۱۰ مترامتداد داشته است که به اتاق هایی ختم می شده است و در یکی از آنها تابوت اسکندر و ۱۸ تابوت دیگر که از نزدیکان او می باشد و سه مورد از نزدیکان بسیار نزدیک اسکندر می باشند.

این کشف اگر تایید شود اکتشافی بسیار بزرگ بوده زیرا جواهرات و گنجینه های ایران باستان که در زمان هخامنشیان توسط اسکندر تاراج و غارت شده بود بحساب می آید و مهری است بر تاریخ کهن ایران زمین.

 

 

 

 

 


+ نوشته شده در دو شنبه 2 دی 1392برچسب:کشف گنجینه اسکندر مقدونی هخامنشی ایران باستان, دفینه گنج ایران زمین علائم و نشانه تاریخ باستان ,ساعت 21:54 توسط علی |
شهر باستانی صد دروازه  <-PostCategory-> 

 

کلیک کنید

کاتوم پولیس بر می خیزد در ایران باستان در دوران اشکانیان پایتختی به نام هکاتوم پولیس یا شهر افسانه ای صد دروازه وجود داشت. همان طور که پرسپولیس تختگاه هخامنشیان بوده، هکاتوم پلیس نیز تختگاه اشکانیان بوده است و واژه صد دروازه به شهرهایی نامیده می شده که اهمیت و اعتبار و عظمت فراوانی دارا بوده و بیش از پنج دروازه داشته اند. وجود آثار بی شمار باستانی و تاریخی که قدمت برخی از آنها به 7000 سال پیش می رسد از جمله تپه حصار، چشمه علی، مسجد جامع دامغان و مسجد تاریخانه در این شهر و قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم به همراه تنوع اقلیم بی نظیر منطقه، جنگلهای ابر مازندران در شمال و شرق و کویر رملی در جنوب و مهمتر از همه در مسیر جاده ای که از پایتخت به سوی بارگاه امام رضا (ع) میرود، با بیست میلیون نفر مسافر در سال، کماکان اعتبار و اهمیت این شهر تاریخی را حفظ نموده است. حال بعد از گذشت 2300 سال می رود که تاریخ دوباره تکرار گردد و شهری عظیم و مدرن در این مکان بنا نهاده شود. در طراحی شهر بین المللی تفریحی توریستی صد دروازه با رعایت کلیه اصول شهرسازی سعی گردیده معماری آن تلفیقی از معماری اسلامی باستانی و مدرن باشد.


شهر افسانه ای صد دروازه


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:کاتوم پالیش, شهر افسانه ای, صد دروازه, تمدن, دفینه, گنج ,ساعت 16:16 توسط علی |
سنگ شناسی کانی ها  <-PostCategory-> 

راه وروشهای تشخیص سنگها و کانی ها

برای تشخیص سنگها و کانی ها را های مختلفی وجود دارد که برایتان آموزش کامل آن در این مبحث گنجانده می شود کانی ذرات تشکیل دهنده سنگ ها را کانی گویند:

 

۱- چگالی نسبی:جرم نسبی کانی ها و سنگها را می توان تا اندازهای اب در دست داشتن حجم های مساوی از آنها بدست آورد.اما راه دقیق تعیین چگالی نسبی انهاست.

چگالی نسبی یک کانی را می توان از تقسیم کردن چگالی یک کانی به چگالی آب بدست آورد.با این کار تعیین می کنیم که یک کانی چندبار از جرم آب هم حجم خود سنگین تر است.چگالی نسبی بیشتر کانیهای سیلیکاتی که بخش اعظم پوسته زمین را تشکیل می دهند حدود ۲.۵ تا ۳.۵ است.چگالی نسبی زیادتر مربوط به کانیهایی است که درترکیب خود عناصر سنگین مانند سرب-باریم و... دارند ( چگالی گالن ۷.۵ و باریم ۴.۵ ) است. مسلما آنهایی که اتمهای سازنهد آنها به هم نزدیکتر وفشرده تر باشد چگالی نسبی بیشتزی خواهند داشتمانند چگالی نسبی الماس با چگالی نسبتی گرافیت

۲- رنگ و رنگ خاکه : می توان کانیها را از روی رنگ آنها تشخیص داد ولی این قاعده کلی نیست مثلا کوارتنز در اصل بی رنگ است.اما به رنگهای شیری- بنفش-زرد و دودی هم دیده می شود.این رنگها مربوط به ناخالصی موجود در کانی هاست.اما کانی هایی هم هستند که به رنگ خود به آسانی قابل شناسایی هستند مانند یاقوت همیشه رنگ رنگ قرمز دانه اناری دارد؛ فیروزه به رنگ آبی فیروزه ای ؛ گرافیت همیشه سیاه و مالاکیت همیشه سبز دیده می شود.

رنگ گرد کانی ها گاهی در تشخیص کانیها موثر است.برای این کار کانی را به چینی بدون لعاب می کشند و از روی رنگ خطی که برجای می گذارد نوع کانی را تشخیصض می دهند.چنانچه یکی از راه های شناسایی طلا رنگ خاکه زرد طلایی آن است ولی پیریت با رنگ وجلایی شبیه به طلا دارای رنگ خاکه سیاه است.یا آن که اثر مانیتت سیاه و اثر هماتیت قهوه ای نمایان می شود.درحالی که ظاهر این دوکانی معمولا سیاه است.

راههای تشخیص دیگر:بعضی از کانیها مانند مس و طلا چکش خوارنددر صورتی که گوگرد ترد و شکننده است.بعضی مانیها مانند میکا (طلق نسوز) دربرابر گرما مقاوم اند وبعضی مانند ژیپس کدر و به پودر سفید رنگی تبدیل می شود.هالیت یا نمک مزه ای شور وسیلوین مزه ای تلخ دارد.مانیتیت خاصیت مغناطیسی دارد وبعضی مانند کائولینیت به زبان می چسبد.برخی مانند گرافیت و تالس در لمس با دست حالت چربی دارند در صورتی که واقعا چرب نیستند.

بعضی از واکنشهای شیمیایی می توانند در تشخیص کانیها مقید باشد مثلا کلسیت با کلریدریک اسید سرد رقیق و دولومیت با اسید کلریدریک گرم و غلیظ ترکیب می شوند وگاز دی اکسید کربن متصاعد می شود.

امروزه کارشناسان با وسایل جدیدی مانند میکروسکوپ پلاریزان-دستگاه اشعه ایکس-میکروسکوپ الکترونی و طیف سنج نوری آسانتر می توانند کانیها را تشخیص دهند.

اطلاعات کامل در مورد نوع و نحوه سنگهای مختلف (درجه سختی- نام و فرمول شیمیائی-وزن مخصوص-رنگ-اثر برچینی بدون لعاب-نوع شکستگی-جلا-خاصه مهم ) در پکیج گرانسنگ دفاین تهیه و گردآوری شده است.دوستان وعلاقمندان عزیز می توانند با تهیه این مجموعه اطلاعات بسیار مفید وکاملی که تابحال ندانسته اید را دانسته و در کل برای خودنان کارشناس باشید


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:الماس-سنگ های قیمتی -در -لعل-کانی ها-کارشناسی گنج ها-عتیقه ها-راه های شناخت قدمت سنجی ,ساعت 16:15 توسط علی |
فرهنگ تدفین ملل مختلف  <-PostCategory-> 

" فرهنگ تدفین در ملل و ادیان مختلف "

انسان در طول تاریخ اجتماعات به اشکال گوناگون مردگانش را دفن کرده است. شکل‌هایی از تدفین وجود دارد که با هنجارهای فرهنگ ایرانی و اسلامی ما ناهمخوان است. با این حال نباید فراموش کرد که ملت‌هایی هم هستند که فرهنگ تدفین ما را نمی‌پسندند.
در این میان اما مرگ بی‌پرواترین و صریح‌ترین سویه‌ی زندگی و یک واقعیتِ مسلم است. به این جهت یکی از مشکلات انسان‌ها همواره این بوده است که مردگان‌شان را چگونه و کجا دفن کنند.

در کهن‌ترین شکل تدفین ، جنازه را در حالت جنینی دفن می‌کردند

پیشینه‌ی کهن‌ترین گورهایی که تاکنون یافت شده است، به پنجاه هزار سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد. در کهن‌ترین شکل تدفین ، در عصر پیشاسنگی جنازه را مانند جنین در شکم مادر به پهلو در یک گور سنگی می‌خواباندند.
تدفین به شکل جنین از یک سو این توهم را ایجاد می‌کرد که جنازه به خواب فرورفته است و از سوی دیگر از امید به بیداری و تولدی دیگر پس از رستاخیز نشان داشت. اجداد ما در آن دوران بسیار دور جنازه‌ی مردگان را طناب‌پیچ می‌کردند. احتمالاً به این دلیل که می‌ترسیدند مردگان زنده شوند و سراغ زندگان بیایند.
مراسم تدفین در فرهنگ‌های کهن که پیشینه‌شان به سه هزار و پانصد سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد بسیار اهمیت داشت. گورهایی عظیم به طول دوازده متر که با تخته‌سنگ بنا می‌کردند از اهمیت تدفین در این فرهنگ‌ها نشان دارد.
در این گورها یک‌صد جنازه جا می‌گرفت و روی آن را با خاک می‌پوشاندند. چنین گورهای عظیمی به بناهای باشکوه شباهت داشت و ساختن آن‌ها وقت و هزینه‌ی زیادی می‌طلبید.
در سده‌های میانه، پیش از آغاز دوران روشنگری که همه چیز با افسانه درآمیخته بود، برخی اروپائیان، از جمله آلمانی‌ها اعتقاد داشتند که این گورها را غول‌ها برای خودشان ساخته‌اند.
در یونان قدیم مردگان را در تابوتی از سنگ آهک قرار می‌دادند و این تابوت سنگی را سارکوفاگوس یا «گوشتخوار» می‌خواندند. واژه‌ی تابوت در برخی زبان‌ها مانند آلمانی و فرانسه را بعدها از همین واژه‌ی سارکوفاگ استخراج کردند.
در قرون وسطی گمان می‌بردند که روح انسان در قلب او جای دارد. از این رو برخی پادشاهان و هنرمندان بزرگ وصیت می‌کردند که قلب‌شان را جداگانه دفن کنند. ریچارد شیردل، ناپلئون بناپارت، دانته و شوپن از مشاهیری‌اند که قلب آنان جداگانه دفن شده است.
در کنعان و ایران ، جنازه‌ی میت را در غار یا در دل کوه قرار می‌دادند

در کنعان و در ایران، جنازه‌ی میت را در غار یا در دل کوه قرار می‌دادند. در نقش رستم، در سینه‌ی کوه مقبره‌های عظیمی از دوران هخامنشی و ساسانی به یادگار مانده است.
داریوش کبیر، اردشیر، داریوش دوم و خشایارشا را در دل کوه دفن کرده‌اند.
پس از تصلیب مسیح ، جنازه‌ی او روی زمین مانده بود. روایت است که ژوزفِ آریماتئا، از یاران مسیح، گور خود را که در غاری قرار داشت به مسیح بخشید و جنازه‌ی او را در آن غار نهادند. مسیحیان اعتقاد دارند که مسیح، سه روز بعد زنده شد و از این غار به آسمان عروج کرد. این واقعه که در کتاب مقدس آمده است به روایتِ عید پاک شهرت دارد و منشأ مهم‌ترین عید مسیحی‌ست.

حوالی ستودان‌ها، هزاران کلاغ و مراغ لاشه‌خوار در پرواز بودند

مردگان را فقط در خاک یا در دل کوه‌ها دفن نمی‌کردند. در فرهنگ ایرانی - زرتشتی تدفین در هوا مرسوم بود. در این آئین زمین و آتش تبرکی دارد و روح که از بدن انسان بیرون رفت پیکر مرده بسیار پلید و ناپاک است و هر چیز را آلوده می‌کند. به همین جهت مرده را نباید به خاک یا به آتش سپرد.
زرتشتیان از زمان ساسانیان هر جا که بودند دخمه‌هایی می‌ساختند و مرده را به آن‌جا می‌بردند و در هوای آزاد، کنار دیواری می‌نهادند تا مرغان شکاری و حیوانات درنده آن‌ها را بدرند و متلاشی کنند و وقتی که فقط استخوانی از مرده باقی می‌ماند، استخوان او را برمی‌داشتند و در محوطه‌ی کوچکی می‌گذاشتند و به آن «ستودان» می‌گفتند که به روایت استاد فقید، سعید نفیسی مخفف کلمه‌ی استخوان‌دان است.
استاد نفیسی در خاطرات دوران جوانی‌اش از برخی اعتقادات خاص زرتشتیان یاد می‌‌کند. اگر کلاغ یا لاشخور چشم راست مرده را درآورده بود، گمان می‌کردند مرده آمرزیده‌تر است. اگر دست راست زودتر از بدن جدا می‌شد، باز هم مرده آمرزیده‌تر بود. اگر مرده را کنار دیوار دخمه‌ای می‌ایستاندند و تعادل خود را از دست می‌داد و برای مثال به پشت می‌افتاد، آمرزیده‌تر بود تا این که به رو افتاده باشد.
اگر روی پای خود می‌افتاد یا به حال نشستن درمی‌آمد، گمان می‌کردند روح او معذب است. بدتر از همه مرده‌ای بود که سرش از تنش جدا می‌شد. بدیهی‌ست که حوالی این دخمه‌ها همیشه هزاران کلاغ و مرغان لاش‌خوار در پرواز بودند.
در آمریکای شمالی، در فلوریدا قبیله‌ی سمیول از قبایل سرخپوست مردگانش را در تنه‌ی پوک درختان می‌گذاشت تا به تدریج تجزیه شود. برخی قبایل سرخپوست هنگام کوچ از جایی به جایی دیگر مردگان‌شان را روی زمین می‌گذاشتند و به کوچ خود ادامه می‌دادند.
پیش می‌آمد که سالخوردگان این قبایل، وقتی هنگام مرگ‌شان فرامی‌رسید، از قبیله جدا می‌شدند و به کوه می‌زدند و در آرامش و در انزوا می‌مردند. جنازه‌ی آنان در همان محل می‌ماند تا به تدریج تجزیه شود و از بین برود.
تدفین در آب

در تبت، هرگاه زنان باردار و جذامیان می‌مردند، جنازه‌ی آنان را به رود می‌سپردند. وایکینگ‌ها نعش مردگانشان را سوار قایق کوچکی می‌کردند و به آب می‌سپردند. در آلمان اخیراً تدفین در آب مرسوم شده است. در این نوع تدفین جنازه‌ را ابتدا می‌سوزانند و سپس خاکستر آن را در ظرفی قرار می‌دهند که در آب حل می‌شود. ظرف را به آب می‌سپارند.

هندوها و ژرمن‌ها، مرده‌هایشان را می‌سوزاندند

در هندوستان، سوزاندن مرده‌ها مرسوم‌ترین شکل تدفین است. هزار و پانصد سال پیش از میلاد مسیح ژرمن‌ها مرده را می‌سوزاندند و خاکستر آن را به همراه اشیای زینتی که از مرده به جای مانده بود، در یک ظرف گلی ساده جمع می‌کردند.

در میان هندوها رسم است که وقتی کسی می‌میرد، اگر دارای فرزند است، پسر ارشد می‌بایست آتش را بیفروزد. هندوها اعتقاد دارند که روح مرده با سوزندان جسم او آزاد می‌شود.

در غرب سوزاندن مرده مرسوم است. خاکستر مرده و برخی حیوانات خانگی را در ظرفی می‌نهند و این ظرف را به خاک می‌سپارند.

در همه‌ی فرهنگ‌ها، تدفین با مذهب درآمیخته است


‌مراسم تدفین از یک سویه‌ی تسلی‌دهنده برای بازماندگان برخوردار است. در زمان رومی‌ها وقتی مرده‌ای در آتش می‌سوخت، بازماندگان از دیدن دودی که از جنازه‌ برمی‌خاست تصور می‌کردند که روح مرده همراه با آن دود به آسمان می‌رود و با این فکر خود را تسلی می‌دادند در حالی‌که بعدها با آمدن مسیحیت و اسلام سوزاندن مرده، نشانگر بی‌احترامی به جسم انسان بود.

بهتر بود که جسم انسان را در کفن بپیچانند یا در تابوت بگذارند و در قبر قرار دهند تا روز رستاخیز فرارسد و معاد اتفاق بیفتد. به همین جهت پس از فراگیر شدن مسیحیت در اروپا، سوزاندن جنازه‌ها که تا پیش از آن مرسوم بود ورافتاد و به همین شکل پس از غلبه‌ی مسلمانان بر ایرانیان نهادن جنازه‌‌ها در دخمه‌ها منسوخ شد.

در قرون وسطی تنها زنانی را که به جادوگری متهم می‌شدند، پس از محاکمه در محاکم تفتیش عقاید با آتش می‌سوزاندند. دلیل می‌آوردند که با این تمهید روح شیطانی و پلید جادوگران همراه با جسم‌شان برای همیشه نابود شود.

با توجه به دگرگونی باورها و آئین‌های تدفین در تاریخ اجتماعات می‌توانیم بگوییم که در همه‌ی فرهنگ‌ها تدفین با مذهب درآمیخته و به همین جهت با تغییر مذهب، آیین تدفین نیز دگرگون می‌شده است.

تدفین در زمانه‌ی ما

مسلمانان و یهودیان با سوزاندن مرده مخالف‌اند. در اسلام و یهودیت می‌بایست مرده را حتماً در خاک دفن کرد. در یهودیت هر گور، تنها به یک جنازه اختصاص دارد.

اما در ایران با افزایش جمعیت، به تدریج از اوایل دهه‌ی پنجاه خورشیدی گورهای دو و سه طبقه به وجود آمد. پیش می‌آید که اعضای یک خانواده را در یک گور سه طبقه قرار دهند. سنگی به نام سنگ لحد هر یک از این طبقات را از هم جدا می‌کند و به هر مرده یک سنگ قبر مجزا تعلق می‌گیرد.

در اسلام و یهودیت، نبش قبر جایز نیست و اصولاً شایسته نیست که آرامش مردگان به هم بخورد. گورستان در این مفهوم یک خانه‌ی ابدی‌ و از برخی لحاظ پندآموز است.
گورستان اهل تسنن، ساده است و پیش می‌آید که گورها بی‌نام و نشان باشند و تنها سنگی ساده بر آن بنهند. در مراکش سنگ قبر را به اندازه‌ی قامت مرده می‌تراشند و جز این هیچ نام و نشانی از مردگان باقی نمی‌گذارند.

اما در فرهنگ ایرانی و اسلامی ، آرامگاه و سنگ قبر اهمیت دارد، چنان‌که بسیاری از آرامگاه‌ها از نظر معماری و بسیاری از سنگ‌ قبرها از نظر خوشنویسی، شاهکارهایی به شمار می‌آیند.
پس از دوران روشنگری در غرب، سوزاندن جنازه‌ها از نو مرسوم شد. کلیسای کاتولیک تا سال‌ها با این نوع تدفین مخالف بود. با این حال در سال ۱۹۶۹ به دلیل کمبود جا ، کلیسا مجبور شد با سوزاندن جنازه موافقت کند.

سوزاندن جنازه و دفن خاکستر آن ، به مراتب ارزان‌تر از تهیه‌ی تابوت و اجاره‌ی یک گور به مدت پنج تا سی سال است. به همین جهت بسیاری از اشخاص در غرب وصیت می‌کنند که بعد از مرگ جنازه‌ی آنان را بسوزانند.

در ایتالیا و در هلند، مرده را الزاماً نمی‌بایست در گورستان دفن کرد. اما در بسباری از کشورها مانند ایران، آلمان و فرانسه، مرده باید حتماً در گورستان دفن شود و برای این کار، بازماندگان به جواز دفن نیاز دارند.

در آلمان تا سال ۲۰۰۳ ‌مرده را حتماً می‌بایست در تابوت بگذارند و دفن کنند. اما در سال ۲۰۰۳ این قانون را برداشتند و اکنون مسلمانان می‌توانند مشروط بر موافقت سازمان گورستان، مرده‌هایشان را در کفن‌ بپیچانند و به خاک بسپرند.در پايان اين بخش بايد عرض كنم: با توجه به اهميت اين بخش ، از اين پس در نظر داريم تا ، مبحث آيين تدفين (آموزش مقدماتی) را بصورت همگانی در وبلاگ آغاز نماییم و با استفاده از تصاویر موارد کشف شده، ذهن دوستان و علاقمندان را برای شرکت در کلاسهای پیشرفته و ... آماده تر سازیم.
لذا بدينوسيله از تمامي دانش پژوهان، کاوشگران، علاقمندان و
همچنين اساتید اهل فن، دعوت ميشود تا هرگونه نظریه و یا مطلبي خاص در اين مقوله دارند، با ذكر دلايل و ارائه عکس و مستندات خود در بخش نظرات، ما را در این راه هر چه بیشتر یاری نمایند.

+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:تومولوس, قبر, مقبره, حاکم, حکمران ایران سرزمین گنج های گم شده, سنگ نگاره, علامت دفینه, مفهوم آثار و علائم دفینه, نشانه ها ,ساعت 16:12 توسط علی |
ساروج ها...  <-PostCategory-> 
انواع ساروج و طرز بازکردن آن


ساروج مخلوطی است ازآهک وخاکستر و یا روث حیوان که با گل و آب مخلوط می‌کنند و بعد از اینکه خشک شد آن را در کوره آتشین می‌سوزانند تا اینکه به ساروج تبدیل شود، وبعداً آن را نرم می‌کنند یا کوبیدن پتک و یا با سنگ آسیاب بروی آن می‌چرخانند که نرم شود، وخاکستر که در آب بمرور جذب ایندرید کربنیک کند و آهکش بصورت سنگ آهک که محکم وپایدار است در می آید در دروان گذشته ساروج از اهمیت خاصی برخوردار بوده و جهت ساختن حوض، آب انبار، برکه گرمابه و بنای خانه و سد کاربرد داشته است

کاربردهای ساروج :

- ساروج با توجه به خاصیت اصلی آن یعنی نفوذپذیری بسیار اندک به عنوان روکش در سازه‌هایی که در تماس مستقیم با آب بوده‌اند مانند آب‌انبارها ، حوضها ، حمامها و … مورد استفاده قرار گرفته است.

- ساروج با توجه به نحوه اجرای آن از سطحی بسیار بسیار صاف و براق برخورداراست که این ظاهر ساروج ، باعث استفاده از آن در امر تزئینات ساختمان گردیده.

مواد تشکیل دهنده ساروج :

بدنه اصلی ساروج از ترکیب آهک با سیلیس فعال شکل می‌گیرد. نکته مهم در اینجا فعال بودن سیلیس می‌باشد که به سیلیس آمورف یا بی‌شکل معروف است چرا که ساختمان آن بلوری نمی‌باشد. در گذشته برای تامین سیلیس از خاکستری که در محل با سوزاندن فضولات حیوانی حاصل می‌شد استفاده می‌کردند که امروزه می‌توان از جایگزینهایی مانند سیلکافوم میکروسیلیس استفاده کرد. یکی از معایب اصلی ساروج خاصیت کاهش حجم آن می‌باشد که با توجه به کاربرد ساروج در امر پوشش ، این خاصیت باعث ترک خوردگی در سطح و در نتیجه ایجاد اختلال در نقش اصلی آن یعنی نفوذناپذیر کردن سطح می‌شود. برای کاهش اثرات این خاصیت مخرب، در گذشته از الیاف طبیعی که شامل الیاف گیاهی مانند لوئی که از نوعی نی بدست می‌آمده و همچنین الیاف حیوانی مانند پشم بز و شتر و یا گاهی موی سر انسان ، استفاده می‌شده است. امروزه می‌توان از الیاف مصنوعی مانند الیاف پلیمری ، فلزی و یا شیشه‌ای بجای الیاف مصنوعی استفاده کرد. در بعضی مواقع که مواد اصلی تشکیل دهنده ساروج کمیاب بوده و یا گاهی برای بدست آوردن ساروجهایی با خاصیتهای مختلف از ماسه ریز دانه استفاده می‌شده است ولی این ماسه کارآیی ملات را پایین می‌آورده که برای جبران آن از خاک رس استفاده می‌شده است. گاهی مواد افزودنی خاصی مانند تخم مرغ به ساروج اضافه می‌شده که فقط باید با آزمایش اثرات دقیق آن را تعیین نمود

حلال ساروج

قابلیت انحلال هیدروکربورها در آب عموما خیلی کم می‌باشد. مقدار آب موجود در هیدروکربورها با افزایش درجه حرارت زیاد می‌شود. حلالیت هیدروکربورها در کلروفرم ، سولفورکربن و تتراکلریدکربن حائز اهمیت است که با افزایش درجه حرارت ، زیاد و با افزایش وزن مولکولی کاسته می‌گردد. قابلیت انحلال آروماتیکها بیشتر بوده و بعد از آنها اولفین‌ها - نفتن‌ها - متانی‌ها قرار دارد. ضمنا قابلیت انحلال ترکیبات اکسیژنه - ازته - سولفوره ، کمتر از هیدروکربورها می‌باشد. بالاخره نفت ، حلال هیدروکربورهای گازی‌شکل و تقریبا تمام هیدرورکربورهای جامد - گریس‌ها - رزین‌ها - گوگرد و ید می‌باشد. 1- تیتراسیون کربنات سدیم 2- دی سولفات امونیوم ۳- هیدروفلوریک اسید صنعتی

ازبین بردن ساروج

شما می توانید از مواد منبسط شونده مانند کتراک استفاده نمائید. این مواد در هنگامی که با آب سرد مخلوط می گردند و به شکل ملاطی درون چالهایی که به همین منظور در سنگ ایجاد شده اند ، ریخته می شوند ، با گذشت زمان اندک منبسط شده و موجب شکستن سنگ می گردند ، قابلیت انبساط این گونه مواد به حدی است که می توانند فشاری معادل 500 Kg/Cm2 و یا 5 Mpa بر دیواره های چال وارد نمایند . این میزان فشار می تواند بلوک سنگ و یا بلوک سیمان را بدون ایجاد آلودگی صوتی و زیست محیطی و بدون آموزش نیروی متخصص از توده آن جدا نماید.

خرد کردن ساروج

طریقه خرد کردن هرکدام از انواع ساروجها متفاوت است ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض کنید که میخواهید آن را خرد کنید. اگر با پتک هم روی آن بزنید خرد نمیشود ولی اگر بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد کنید به راحتی خرد میشود و به قطعات کوچک تقسیم میشود. ساروج هم مانند همین الماس است ، اگر مواد آن در دسترس نباشد باید بدانید که از کجا شروع به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید. برای ساخت مواد جهت خرد کردن ساروج باید نمونه ساروج وجود داشته باشد.


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:ساروج-ملات علوم باستانی-حلال ساروج-از بین برنده ساروج-گنج ها و دفینه ها,ساعت 16:4 توسط علی |
نماد شناسی شیر  <-PostCategory-> 

""نماد شناسی شیر در فرهنگ های مختلف""

سومري

:نشان خداي مردوك

هندويي

: شير نماد درنده خويي مخرب يكي از خدايان است.

ميترايي

:شير همراه گاو نر، نماد مرگ است. در آيين ميترايي مهر گاو را مي كشد در واقع خورشيد گاو رامي كشد تا از كشتن گاو، گياهان و بركت به وجود بيايد .

مسيحي

:تصور مي شد شير با چشم باز مي خوابد، از اين رو مظهر هوشياري، پاسداري معنوي و شهامت اخلاقي است و به شكل نگهبان، كليسا را حفظ مي كند .

شير علامت بعضي از قديسان مسيحي هم بوده است. در هنر مسيحي، شير دو خصلته است، هم نماد مسيح به عنوان

"شير قوم يهود" و هم نماد شيطان است كه مانند شيري غران به اطراف مي چرخد.

مصري

:شير با خداي خورشيد، رع در ارتباط است . شيري كه در دو سوي بدنش سري دارد، مظهر ايزدان طلوع و غروب خورشيد است.

اسلامي

:شير نماد حفاظت در برابر نيروهاي شر است .

ايراني

اما اغلب نیز نماد دفینه و گنج بوده و درسر در ورودی کاخ ها موجود بوده و این اعتقاد مابین مردمان باستان بوده است که شیر از اموال و گنج های انان محافظت می کند زیرا گنج آوری و قدرت و شجاعت شیر سر آمد است.

اکثرا نیز در بالای تپه های باستانی که در آن تپه قبر یا مزار شخصی عالی قدر بود هم پیدا می شود.

:نماد سلطنت، نيروي خورشيد و نور است. شير با يالش در واقع همان خورشيد است. شير در ايران مظهر مهر و خورشيد است و با مرگ هم بي ارتباط نيست .


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:سنگ نگاره شیر, میترایی, هندو, اسلام, ایرانی, مسیحی, یهودی, گنج, دفینه, خزانه, سومری ,ساعت 13:48 توسط علی |
دیوار نگاره آشور  <-PostCategory-> 

دیوار نگاره های كاخ آشور

کاخ آشور

 

نمای از شهر و کاخ شوش

شوش از كهن ترين شهر هاي جهان و به قولي كهن ترين شهر جهان است كه حدود 4000 سال پيش از ميلاد مسيح به عنوان كانون مذهبي ساكنان دشت اطراف بنا نهاده شده است و پس از سال ها حيات پر فراز و نشيب و توام با روز هاي پيروزي و شكست و رونق و ركود و آباداني و ويراني ، با سقوط شاهنشاهي هخامنشي در سال 332 ق.م به مرور در سراشيب افول افتاد و در قرون ميانه ي اسلامي رونق خود را به كل از دست داد و به روستاي كوچكي گرداگرد آرامگاه دانيال نبي (ع) بدل شد.تپه هاي شوش در جوار شهر شوش و تقريباً در 50 كيلومتري جنوب انديمشك واقع شده است . وسعت اين محوطه بنا بر شواهد باستان شناسي نزديك به 400 هكتار است اين محوطه ي پهناور در بين دو رود بزرگ كرخه ( در غرب ) و دز ( تقريباً در شرق ) جاي گرفته است. بيش از 150 سال از آغاز اولين كاوش باستان شناسي در شوش مي گذرد و در اين مدت نشانه هايي از تمدن هاي آغاز هزاره ي چهارم پيش از ميلاد تا قرن سيزدهم ميلادي ( قرن هفتم هجري قمري ) در آن شناسايي شده است . اين تمدن ها در كنار يا روي هم قرار دارند و بدون هيچ وقفه طولاني تداوم داشته اند. لايه هاي باستاني با بيش از 5000 سال قدمت بر روي تپه هاي طبيعي شكل گرفته و تكوين يافته است بدين سان كه لايه نخستين با اولين سكونت انسان يعني لايه 27 شوش ( در تپه ارگ ) بر روي ارتفاعي بوجود امده است كه ار سطح زمين هاي مجاور حدود 10 متر بالاتر است. چنين به نظر مي رسد كه در اين لايه ابتدا معبد عظيمي ساخته مي شود كه در گرداگرد آن مراكز سكونتي ايجاد شده است . شوش در اين هسته ي اوليه تمام تجربيات گذشته و فرهنگ هاي همجوار را در خود جمع كرده است . آثار سفالي و سنگي آن نمونه هاي ارزنده اي است كه از نظر ظرافت و زيبايي تفاوت نسبتاٌ زيادي با گذشته دارند.از سوي ديگر وضعيت اجتماعي به گونه اي است كه زندگي بشر وارد مرحله اي تازه شده است . وجود همين معبد بزرگ خشتي نشانه اي براي تجمع و شهر نشيني و تشكيل سازمان هاي جديد شهري است. اين دوره كه به دوره آ« شوش يك آ» معروف است سراغاز تمدن هاي ديگري است كه به بيش از 5000 سال ادامه يافته است. شوش با داشتن معبدي بزرگ به مرور مركزيت كليه مناطق مسكوني در دشت خوزستان را به دست آورد.


 

کاخ آشور

طرح گل نبشته مكشوفه از شوش به خط پيش عيلامي ، تصويري مربوط به متون تجاري و اقتصادي

 

شوش در سده هاي پاياني هزاره چهارم يعني حدود 3200 سال پيش از ميلاد وارد مرحله ي نويني شد كه به دوره آ« پيدايش خط آ» معروف است. زندگي در شوش تا اين تاريخ فقط منحصر به تپه ارگ يا آكروپل است. در سده هاي آغازين هزاره سوم كه اوج تشكل اجتماعات است ، نخستين سازمان اداري و سياسي در ايران تكوين مي يابد كه پيش ار اين رشته كاوش ها حتي نامي از آن ها در كتب تاريخي نبوده است . اين دوره كه از نظر تاريخي – فرهنگي ، آ« تمدن عيلام آ» ناميده مي شود در آغاز هزاره سوم پيش از ميلاد ( حدود 4900 سال پيش ) در خوزستان پا گرفت و سلسله پادشاهان عيلام مدت 22 قرن بر قسمت هاي جنوبي ، جنوب غربي و تا اندازه اي غرب ايران فرمانروايي داشتند . در كاوش هاي شوش از دوره عيلامي ها آثار معماري فراواني ظاهر شده كه نمودار چگونگي پيشرفت و تكامل فن معماري و ساختماني ( ميانه هزاره چهارم پيش از ميلاد ) است. مهري بدست آمده كه بر روي آن فرم ساختماني كنده شده است و شكل دو اتاق ديده مي شود كه سقف ان گنبدي است ، اين موضوع از جهت تاريخ معماري و هنر داراي ارزش و اهميت فراواني است. نقش مهم ديگري نيز از همين دوره شوش ( تپه ارگ ) به دست آمده كه معبد ديگري را به تصوير كشيده است اين معبد بر روي سكوي بزرگ و بلندي به پا شده است ، برخي بر آنند كه اين تصوير احتمالاً شكل معبد بزرگ شوش است اگر چنين باشد با توجه به اين معبد حدود 6000 سال قبل بر پا شده است، شاهد زنده اي بر پيشرفت فرهنگ و تمدن مردمان اين عصر است


 

کاخ آشور

طرح گل نبشته از نوع پيش عيلامي خطي – شوش

 


 


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:اشوری, عیلامی, بابل, شوش, تمدن باستانی -کاخ آشور,ساعت 13:46 توسط علی |
آرامگاه ها و سردابه ای  <-PostCategory-> 

آرامگاههای سردابه ای:
در این نوع تدفین ابتدا آرامگاهی ر در زمین ایجاد کرده و سپس با استفاده از تابوت اجساد را دفن می کردند. از این گروه تدفین در دو محل گلالک در شوشتر و شهر صنعتگران در شوش ، هفت نمونه به دست آمده است که پنج نمونه آن در گلالک قرار دارد. این آرامگاه ها با آرامگاه های یافت شده در ژالیمر سوریه قابل مقایسه اند و بهترین نمونه در پالیمر آرامگاهی است که در حفاریهای سال 1992 هیئت ژاپنی ان را شناسایی کرده اند.


آرامگاه های سردابه ای شوشتر در قسمت ورودی پله و در اتاق اصلی اغلب سه سکو دارند که روی آنها تابوتهای سفالینی را قرار داده اند.این تابوتها از دو نوع لعابدار و منقوش و بی لعاب ساده اند. معمولا زیر سکوها خالیست و در داخل انها جسد را به حالت آزاد دفن کرده اند. در این نوع ، در داخل تابوتها اشیای متنوعی شامل سفال ، اشیا شیشه ای ، سکه و زینت آلات به دست آمده است. سکه های بدست امده به پادشاهان الیمایی مربوط است. نوع دیگری از این ارامگاه ها بدون سکو بوده و پله های کمتری در قسمت ورودی دارند.در این آرامگاه ها تابوتها را روی کف قرار می داده اند ، علاوه بر این زیر کف هم تدفین انجام می شده است. در خارج از این آرامگاه ها تدفینه ای دیگری نیز شناسایی شده اند که همراه آنها ظروف سفالی لعابدار و بی لعاب به دست امده اند ، در مجموع در آرامگاه های سردابه ای جهت خاصی برای تدفین رعایت نشده است. آرامگاه های سردابه ای شهر صنعتگران شوش با نمونه های شوشتر شباهت دارند.


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:ارامگاه, سردابه ای, هخامنشی, علوم باستانی, ساسانی, گور, قبر, مزار ,ساعت 13:43 توسط علی |
آرامگاه ها و مزارها  <-PostCategory-> 

ورودی آرامگاه ها و تونل ها که به دفینه و بار یا مزار منتهی می شود

همانطور که ملاحظه می فرمائید بحالت پلمپ شده می باشد


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:ارامگاه, مزار, گبری, ارمنی, قبر, غار, تونل, سرداب ,ساعت 13:39 توسط علی |
غراهای ایران زمین...  <-PostCategory-> 

توجه داشته باشید که برای شناخت و کشیدن کروکی دقیق این غارها چیزی بیشتر از ده سال وقت صرف شده که ماحصلش به سادگی در دست دوستان عزیز قرار میگیره.موضوع کوچکی که میخواستم برای شما در مورد غارها بگم این ۲ مسئله هست.

۱- اکثرا غارهای ایران دفینه دارند (تقریبا ۹۰%)

۲- غارهائی که طول آنها بیشتر از ۳۰ متر باشد برای این منظور انتخاب می شدند و غارهائی که در زمان های قدیم محل سکونت بودند

کروکی غار شیل گنج در به طول ۱۳ متر

کروکی غار آق قایا

کروکی غار افغان به طول ۱۷۴ متر

کروکی غار پودنیک به طول ۵۱ متر

کروکی غار پیرزن خانی

کروکی غار دربند سمنان به طول ۱۱۴ متر

کروکی غار زاغه بزرگ به طول ۱۱۰ متر

کروکی غار شاگین به طول ۳۵۰ متر

این هم تعدادی دیگر از غارها با کروکی کامل و هر روز به آنها اضافه میشود

کروکی غار بورنیک بزرگ در مهاباد به طول ۵۰۰ متر

کروکی غار پلنگ به طول ۴۵ متر در فیروزکوه

کروکی غار رستم دزد به طول ۳۰ متر در فیروز کوه

کروکی غار سپهبد خورشید در فیروز کوه

کروکی غار کیجا لیکی

کروکی غار هملونإ کوچک

کروکی غار مارد یا ماهرو در دهدشت

کروکی غار اشکفت بلند در غرب شیراز

کروکی غار انبهون در زرین دشت به طول ۲۸ متر

کروکی غار برج به ارتفاع ۲۵ متر در طالاقان

کروکی غار کیجا کچال

کروکی غار کیجا کچال در ارتفاعات دوآب

کروکی غار عباس آباد بزرگ به طول ۱۶۰ متر

کروکی غار عباس آباد کوچک به طول ۱۸۰ متر


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:غارهای باستانی-کروکی-تپه ها-تومولوس ها-دفینه-گنج های باستان ایران-ایران سرزمین گنج های ایران,ساعت 13:33 توسط علی |
سکه ها و هنر آن  <-PostCategory-> 

سلام و خسته نباشید یه سئوال چه جوری میشه فهمید یه سکه قدمتش چقدره یا تقلبی هستش و قدمتی نداره
ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

 

 

 

پاسخ:

با سلام خدمت شما

اولا از روی ظاهر میشود تامواردی به قدمتش پی برد.بالاخره ما یک شواهد ثبت شده ای داریم .شواهدی که بر دوره تاریخی و مشخصات سکه های آن دوره می پردازد. برای اصل یا تقلبی بودن باید یا طرف آن قدر متبحر باشد یا دیدن بفهمد در غیر اینصورت باید برای آزمایش برده شود چون طلا فلز مطلقی هست که به کمال رسیده در نتیجه تست کربن-۱۲ رویش جواب نمی دهد البته فقط برای فلز طلا این حالت هست برای فلزهای دیگر درست عکس این عمل است. باید با معیارهای دیگری مثل محک و... تشخیص داده شود.

البته معیار های دیگری هم وجود دارد که خواهید آموخت...


 


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:سکه, قدمت, تقلبی یا اصل, شواهد, آثار, دوره های باستانی, هخامنشی -کارشناسی اجناس عتیقه-کارشناسی گنج ها-دفینه-سکه های باستانی-شناخت سکه عتیقه,ساعت 13:31 توسط علی |
سکه شناسی  <-PostCategory-> 

روش های تشخیص جعل سکه های باستانی:

تنها چند روش عمده وجود دارد که جاعلین می توانند از آن برای ساخت سکه های تقلبی باستانی استفاده نمایند.هر یک از سکه های ساخته شده در نهایت اثری از جعل بر روی خودشان باقی می گذارد.البته تعدادی از جاعلین حرفه ای توانسته اند به اثرات بجا مانده از تقلب چیره شوند.اما به هر حال سکه های تقلبی هیچگاه بدون عیب و نقص نخواهند بود.شناخت مشکلات شاخت سکه های باستانی و اثرات بجا مانده بر روی آنها می توانند کلیدی برای شناخت سکه های تقلبی باشند , با این حال باید دقت داشت که اغلب این روشها (بجز روش ماشین کاری الکتریکی ) نیز بوسیله جاعلین در باستان استفاده می شده و تشخیص آنها با سکه های تقلبی مدرن مشکل خواهد بود.

روشهای پایه عبارتند از :

1-ریخته گری – در این روش قالب ماسه ای بوسیله سکه اصلی ساخته می شود و با تزریق فلز مذاب سکه های تقلبی تولید می گردند.

2-ماشین کاری الکتریکی – مانند ریخته کری ماسه ای , قالب ساخته می شود اما بجای فلز مذاب , روی سطح قالب پوشش فلزی ایجاد می شود.

3-شکل دهی – در این روش معمولا سکه بوسیله ابزار دستی تراش داده می شوند .اگر چه بوسیله ماشین نیز این امکان وجوددارد .معمولا در این روش سکه تقلبی بصورت اصل تغییر داده می شود که در این حالت یا کیفیتی بهتر از اصل پیدا خواهد کرد و یا بصورت یک سکه کمیاب در می آید.

۴- قالب ضربه ای – در این روش قالب یا بوسیله نفش انداختن سکه اصل موجود در موادی خاص و یا با طراحی جدید بر روی قالب فلزی حکاکی شده و سپس سکه های تقلبی ضرب می گردند.


+ نوشته شده در دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:سکه های باستانی, روش های جعل سکه, سکه باستان, هخامنشی, جعل سکه عتیقه ,ساعت 12:53 توسط علی |
مطالب پيشين
» علم سنگ شناسی در دفینه ها
» تله ها در دفینه یابی
» نشانه لاک پشت در دفینه گذاری
» افلاک نما , اولین کتاب کشف اصالت اشیای عتیقه و گنج ها
» کتاب مفتاح طلاسم کنوز 2 .......بزودی
» کتاب جامع رمزگشای نسخه های گنج و دفینه
» توجه..........توجه
» شیوه دفینه یهودیان
» پاسخ کارشناسی نشانه ها
» عتیقه ها و موزه های دفینه جات
» خاک سفید در دفینه یابی...
» مکان نامه گنج ها
» کتاب اسرار جوغن های خفته ها
» سنگ فرش در علائم شناسی
» هنر شیشه گری
» علم اسامی شناسی مکانها در علوم باستانی و دفینه گذاری ها :
» مستند سنگ نگاره های ایران ( قسمت دوم):
» کتاب فک الرموز گنج (جدیدترین کتاب گنج نامه )
» نمرود و گنجهای کشف شده
» حکومت های بعد از اسلام در ایران


صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد


موضوعات
تله ها و طلسمات گنج
مجموعه های اموزشی
آیین های تدفین و گورها
رمزگشایی خط و قلم ها
دستگاه های گنج و فلزیاب
برنامه های کاربردی
شناخت اشیا عتیقه
تپه های باستانی
شناخت علائم و آثار
پيوندها


همسریابی فروش کتب خطی . قدیمی . باستانی شیک چت شیک ترین چت روم ایرانی علوم غریبه و طلسمات دفینه یابی و گنج ها تور آنتالیا ساخت apple id لیزر دوچرخه کرم زنده متحرک هد اپ دیسپلی تور لحظه اخری

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان ایران سرزمین گنج و دفینه ها و آدرس dafayen.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

فال حافظ

جوک و اس ام اس

قالب های نازترین

زیباترین سایت ایرانی

جدید ترین سایت عکس

نازترین عکسهای ایرانی

پيوندهاي روزانه

سرویس وبلاگدهی
مدل کناف
اشپزخانه مدرن
طراحی نما
فضای سبز اپارتمان
ساختمانهای تهران
طراحی سایت

 

فال حافظ

جوک و اس ام اس

قالب های نازترین

زیباترین سایت ایرانی

جدید ترین سایت عکس

نازترین عکسهای ایرانی

طراح قالب

Power By:LoxBlog.Com & NazTarin.Com